AASIA KARIKAS
Link kopeeritud

Katarile löödi turniiri esimene värav, aga tiitlikaitsja pööras kaotusseisu võiduks ja jõudis veerandfinaali

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt Kris Ilves

Akram Afif säras Katari võidumängus värava ja väravasööduga. Foto: Scanpix / Noushad Thekkayil / EPA

Neli aastat tagasi esmakordselt Aasia meistriks kroonitud Katar pööras kodusel suurturniiril 0:1 kaotusseisu Palestiina vastu 2:1 võiduks ja jõudis veerandfinaali.

Katar jäi kaotusseisu 37. minutil, kui Palestiina ründaja Oday Dabbakh sai Bassam Al-Rawi jämeda söödueksimuse järel keskväljal palli ja jooksis sellega karistusalani, kus konksutas kahest Katari kaitsjast mööda ja lõi alla nurka. See oli turniiril esimene Katarile löödud värav, sest alagrupiturniiri läbis tiitlikaitsja väravate vahega 5:0.

Katar jõudis vahetult enne poolajavilet viigini, kui Akram Afif andis 45+6. minutil nurgalöögist madala söödu penaltipunkti juurde, kus Hasan Al-Haydos realiseeris selle väravaks. Teise poolaja alguses, 49. minutil skooris Afif aga ise, lüües penaltist oma turniiri neljanda värava ja aidates Katari veerandfinaali.

Katari vastane kaheksa parema hulgas selgub teisipäeval, 30. jaanuaril, kui omavahel kohtuvad alagrupiturniiri kaotuseta läbinud Usbekistan ja Tai.

Palestiina saab turniiri kordaläinuks lugeda, sest esmakordselt jõuti alagrupist edasi. Kahel eelmisel turniiril jäi võiduarve avamata, aga tänavu alistati alagrupis Hong Kong ja saadi kolmandate kohtade võrdluses kaheksandikfinaali.

MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#278 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1468" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#281 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "345" } [1]=> object(PollVariant)#282 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#283 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "236" } [3]=> object(PollVariant)#284 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "261" } [4]=> object(PollVariant)#285 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "122" } [5]=> object(PollVariant)#286 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#287 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "57" } [7]=> object(PollVariant)#288 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#289 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }