Copa America Centenario toimub USA-s 4. juunist 27. juunini.
Kõik koosseisud 2. juuni seisuga. Koosseisud tähestikulises järjekorras.
Argentina
Väravavahid: Mariano Andujar (Estudiantes), Nahuel Guzman (UANL), Sergio Romero (Manchester United).
Kaitsjad: Facundo Roncaglia (Fiorentina), Marcos Rojo (Manchester United), Ramiro Funes Mori (Everton), Gabriel Mercado (River Plate), Jonathan Maidana (River Plate), Nicolas Otamendi (Manchester City), Victor Cuesta (Independiente).
Poolkaitsjad: Matias Kranevitter (Atletico Madrid), Javier Mascherano (Barcelona), Ever Banega (Sevilla), Javier Pastore (PSG), Augusto Fernandez (Atletico Madrid), Erik Lamela (Tottenham), Lucas Biglia (Lazio).
Ründajad: Angel Di Maria (PSG), Ezequiel Lavezzi (Hebei China Fortune), Lionel Messi (Barcelona), Sergio Agüero (Manchester City), Gonzalo Higuain (Napoli), Nicolas Gaitan (Benfica).
Brasiilia
Väravavahid: Alisson (Internacional), Diego Alves (Valencia), Marcelo Grohe (Gremio).
Kaitsjad: Dani Alves (Barcelona), Fabinho (Monaco), Filipe Luis (Atletico Madrid), Douglas Santos (Atletico Mineiro), Miranda (Inter Milan), Gil (Shandong Luneng), Marquinhos (PSG), Rodrigo Caio (Sao Paulo).
Poolkaitsjad: Elias (Corinthians), Casemiro (Real Madrid), Renato Augusto (Beijing Guoan), Philippe Coutinho (Liverpool), Lucas Lima (Santos), Willian (Chelsea), Lucas Moura (Paris Saint-Germain), Walace (Gremio).
Ründajad: Hulk (Zenit), Ricardo Oliveira (Santos), Gabriel (Santos), Ganso (Sao Paulo).
Boliivia
Väravavahid: Carlos Lampe (Sport Boys), Romel Quinonez (Bolivar), Guillermo Viscarra (Oriente Petrolero).
Kaitsjad: Diego Bejarano (The Strongest), Marvin Bejarano (Oriente Petrolero), Nelson Cabrera (Bolivar), Ronald Eguino (Bolivar), Luis Gutierrez (Hapoel Ironi Kiryat Shmona), Erwin Saavedra (Bolivar), Edward Zenteno (Wilstermann).
Poolkaitsjad: Pedro Azogue (Oriente Petrolero), Jhasmani Campos (Kazma SC), Raul Castro (The Strongest), Samuel Galindo (Club Petrolero), Cristhian Machado (Wilstermann), Alejandro Melean (Oriente Petrolero), Fernando Saucedo (Wilstermann), Martin Smedberg-Dalence (IFK Goteborg), Walter Veizaga (The Strongest).
Ründajad: Juan Carlos Arce (Bolivar), Yasmani Duk (New York Cosmos), Bruno Miranda (Universidad de Chile), Rodrigo Ramallo (The Strongest).
Costa Rica
Väravavahid: Patrick Pemberton (Alajuelense), Esteban Alvarado (Trabzonspor), Danny Carvajal (Saprissa).
Kaitsjad: Cristian Gamboa (West Brom), Jose Salvatierra (Alajuelense), Michael Umana (Persepolis), Johnny Acosta (Alajuelense), Oscar Duarte (Espanyol), Kendall Waston (Vancouver Whitecaps), Ronald Matarrita (New York City FC), Bryan Oviedo (Everton), Francisco Calvo (Saprissa).
Poolkaitsjad: Yeltsen Tejeda (Evian), Celso Borges (Deportivo La Coruna), Randall Azofeifa (Herediano), Esteban Granados (Herediano), Bryan Ruiz (Sporting Club), Johan Venegas (Montreal Impact), Christian Bolanos (Vancouver Whitecaps), Joel Campbell (Arsenal).
Ründajad: Ariel Rodriguez (Alajuelense), Alvaro Saborio (D.C. United), Marcos Urena (Midtjylland).
Ecuador
Väravavahid: Alexander Dominguez (LDU de Quito), Esteban Dreer (C.S. Emelec), Maximo Banguera (Barcelona SC).
Kaitsjad: Juan Carlos Paredes (Watford), Arturo Mina (Independiente del Valle), Gabriel Achilier (C.S. Emelec), Frickson Erazo (Atletico Mineiro), Robert Arboleda (U. Catolica), Walter Ayovi (Monterrey), Cristian Ramirez (Ferencvarosi).
Poolkaitsjad: Antonio Valencia (Manchester United), Angel Mena (C.S. Emelec), Christian Noboa (Rostov), Fernando Gaibor (C.S. Emelec), Pedro Larrea (El Nacional), Carlos Gruezo (FC Dallas), Jefferson Montero (Swansea), Michael Arroyo (Club America), Fidel Martinez (Pumas).
Ründajad: Enner Valencia (West Ham), Jaime Ayovi (Godoy Cruz), Juan Cazares (Atletico Mineiro), Miller Bolanos (Gremio).
Haiti
Väravavahid: Steward Ceus (Unattached), Luis Valendi Odelus (Aigle Noir), Johny Placide (Reims)
Kaitsjad: Romain Genevois (Nice), Jerome Mechack (Jacksonville Armada), Judelin Aveska (Atletico Uruguay), Reginal Goreux (Standard Liege), Kim Jaggy (Aarau), Alex Christian (Vila Real), Jean Sony Alcenat (Voluntari), Stephane Lambese (PSG).
Poolkaitsjad: Jean Marc Alexandre (Fort Lauderdale Strikers), Kevin Lafrance (Chrobry Glogow), Soni Mustivar (Sporting Kansas City), Max Hilaire (Cholet), Pascal Millien (Jacksonville Armada), Sony Norde (Mohun Bagan), James Marcelin (Carolina RailHawks).
Ründajad: Wilde-Donald Guerrier (Krakowi Wisla), Kervens Belfort (1461 Trabzon), Jeff Louis (Caen), Jean-Eudes Maurice (Ha Noi), Duckens Nazon (Laval).
Jamaica
Väravavahid: Andre Blake (Philadelphia Union), Duwayne Kerr (Stjarnan), Ryan Thompson (Saint Louis FC).
Kaitsjad: Rosario Harriott (Harbour View FC), Michael Hector (Reading), Kemar Lawrence (New York RB), Adrian Mariappa (Crystal Palace), Wes Morgan (Leicester City), Damano Solomon (Portmore United), Jermaine Taylor (Portland Timbers).
Poolkaitsjad: Rodolph Austin (Brondby IF), Michael Binns (Portmore United), Chevone Marsh (Cavaler Sports Club), Joel McAnuff (Leyton Orient), Garath McCleary (Reading), Andrew Vanzie (Humble Lion FC), Je-Vaughn Watson (New England Revolution), Lee Williamson (Blackburn Rovers).
Ründajad: Giles Barnes (Houston Dynamo), Simon Dawkins (San Jose Earthquakes), Clayton Donaldson (Birmingham City), Allan Ottey (Montego Bay United), Dever Orgill (IFK Mariehamn).
Kolumbia
Väravavahid: Cristian Bonilla (Atletico Nacional), David Ospina (Arsenal), Robinson Zapata (Santa Fe).
Kaitsjad: Felipe Aguilar (Atletico Nacional), Santiago Arias (PSV), Farid Diaz (Atletico Nacional), Frank Fabra (Boca Juniors), Stefan Medina (Pachuca), Jeison Murillo (Inter), Yerry Mina (Santa Fe), Cristian Zapata (AC Milan).
Poolkaitsjad: Edwin Cardona (Monterrey), Guillermo Celis (Junior), Juan Cuadrado (Juventus), Sebastian Perez (Atletico Nacional), Andres Felipe Roa (Deportivo Cali), James Rodriguez (Real Madrid), Carlos Sanchez (Aston Villa), Daniel Torres (Independiente Medellin).
Ründajad: Carlos Bacca (AC Milan), Roger Martinez (Racing Club), Marlos Moreno (Atletico Nacional), Dayro Moreno (Club Tijuana).
Mehhiko
Väravavahid: Guillermo Ochoa (Malaga), Jesus Corona (Cruz Azul), Alfredo Talavera (Toluca).
Kaitsjad: Paul Aguilar (Club America), Miguel Layun (Porto), Rafael Marquez (Atlas), Diego Reyes (Real Sociedad), Nestor Araujo (Santos Laguna), Hector Moreno (PSV), Yasser Corona (Queretaro), Jorge Torres Nilo (Tigres), Jesus Molina (Santos Laguna).
Poolkaitsjad: Jesus Manuel Corona (Porto), Hector Herrera (Porto), Hirving Lozano (Pachuca), Andres Guardado (PSV), Carlos Pena (Chivas), Jurgen Damm (Tigres), Javier Aquino (Tigres), Jesus Duenas (Tigres).
Ründajad: Javier Hernandez (Leverkeuseni Bayer), Raul Jimenez (Benfica), Oribe Peralta (Club America).
Panama
Väravavahid: Jose Calderon (Platense), Jaime Penedo (Saprissa), Alex Rodriguez (San Francisco).
Kaitsjad: Felipe Baloy (Atlas), Harold Cummings (Alajuelense), Eric Davis (FC DAC 1904), Fidel Escobar (Sporting San Miguelito), Luis Henriquez (Tauro), Adolfo Machado (Saprissa), Roderick Miller (San Francisco).
Poolkaitsjad: Ricardo Buitrago (Juan Aurich), Armando Cooper (Arabe Unido), Anibal Godoy (San Jose Earthquakes), Gabriel Gomez (Cartagines), Amilcar Henriquez (America), Valentin Pimental (La Equidad), Alberto Quintero (San Jose Earthquakes).
Ründajad: Abdiel Arroyo (RNK Split), Ismael Diaz (Porto B), Roberto Nurse (Mineros de Zacatecas), Blas Perez (Vancouver Whitecaps), Luis Tejada (Juan Aurich), Gabriel Torres (Zamora).
Paraguay
Väravavahid: Justo Villar (Colo Colo), Antony Silva (Cerro Porteno), Diego Barreto (Olimpia).
Kaitsjad: Paulo Da Silva (Toluca), Gustavo Gomez (Lanus), Pablo Aguilar (America), Fabian Balbuena (Corinthians), Bruno Valdez (Cerro Porteno), Miguel Samudio (America), Blas Riveros (Olimpia).
Poolkaitsjad: Oscar Romero (Racing), Nestor Ortigoza (San Lorenzo), Celso Ortiz (AZ Alkmaar), Rodrigo Rojas (Cerro Porteno), Robert Piris Da Motta (Olimpia), Miguel Almiron (Lanus).
Ründajad: Nelson Valdez (Seattle Sounders), Edgar Benitez (Queretaro), Derlis Gonzalez (Kiievi Dünamo), Jorge Benitez (Cruz Azul), Dario Lezcano (Ingolstadt), Juan Iturbe (Bournemouth).
Peruu
Väravavahid: Carlos Caceda (Universitario), Pedro Gallese (Juan Aurich), Diego Penny (Sporting Cristal).
Kaitsjad: Luis Abram (Sporting Cristal), Miguel Araujo (Alianza Lima), Jair Cespedes (Sporting Cristal), Aldo Corzo (Deportivo Municipal), Christian Ramos (Juan Aurich), Alberto Rodriguez (Sporting Cristal), Miguel Trauco (Universitario), Yoshimar Yotun (Malmö).
Poolkaitsjad: Armando Alfageme (Deportivo Municipal), Adan Balbin (Universitario), Cristian Benavente (Charleroi), Christian Cueva (Toluca), Luiz da Silva (PSV Eindhoven), Alejandro Hohberg (Universidad Cesar Vallejo), Renato Tapia (Feyenoord), Oscar Vilchez (Alianza Lima).
Ründajad: Edison Flores (Universitario), Paolo Guerrero (Flamengo), Andy Polo (Universitario), Raul Ruidiaz (Universitario).
Tšiili
Väravavahid: Claudio Bravo (Barcelona), Johnny Herrera (Universidad de Chile), Cristopher Toselli (Universidad Catolica).
Kaitsjad: Mauricio Isla (Marseille), Jose Pedro Fuenzalida (Universidad Catolica), Gonzalo Jara (Universidad de Chile), Enzo Roco (Espanyol), Gary Medel (Inter), Eugenio Mena (Sao Paulo).
Poolkaitsjad: Jean Beausejour (Colo Colo), Marcelo Diaz (Celta Vigo), Francisco Silva (Chiapas), Erick Pulgar (Bologna), Arturo Vidal (Müncheni Bayern), Charles Aranguiz (Leverkuseni Bayer), Pablo Hernandez (Celta Vigo), Edson Puch (LDU Quito), Mark Gonzalez (Recife).
Ründajad: Nicolas Castillo (Universidad Catolica), Fabian Orellana (Celta Vigo), Mauricio Pinilla (Atalanta), Alexis Sanchez (Arsenal), Eduardo Vargas (Hoffenheim).
Uruguay
Väravavahid: Martin Campana (Independiente), Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Vasco da Gama)
Kaitsjad: Sebastian Coates (Sporting), Jorge Fucile (Nacional), Jose Gimenez (Atletico Madrid), Diego Godin (Atletico Madrid), Alvaro Pereira (Getafe), Maximiliano Pereira (Porto), Mauricio Victorino (Nacional).
Poolkaitsjad: Mathias Corujo (Universidad de Chile), Alvaro Gonzalez (Atlas), Diego Laxalt (Inter), Nicolas Lodeiro (Boca Juniors), Gaston Ramirez (Middlesbrough), Egidio Arevalo Rios (Atlas), Carlos Sanchez (Monterrey), Matias Vecino (Fiorentina).
Ründajad: Edinson Cavani (Paris Saint-Germain), Abel Hernandez (Hull City), Diego Rolan (Bordeaux), Cristhian Stuani (Middlesbrough), Luis Suarez (Barcelona).
USA
Väravavahid: Brad Guzan (Aston Villa), Tim Howard (Colorado Rapids), Ethan Horvath (Molde)
Kaitsjad: Matt Besler (Sporting Kansas City), Steve Birnbaum (D.C. United), John Brooks (Hertha Berlin), Geoff Cameron (Stoke City), Edgar Castillo (Monterrey), Fabian Johnson (Mönchengladbach), Michael Orozco (Tijuana), DeAndre Yedlin (Tottenham).
Poolkaitsjad: Kyle Beckerman (Real Salt Lake), Alejandro Bedoya (Nantes), Michael Bradley (Toronto FC), Jermaine Jones (Colorado Rapids), Perry Kitchen (Heart of Midlothian), Darlington Nagbe (Portland Timbers), Graham Zusi (Sporting KC), Christian Pulisic (Borussia Dortmund).
Ründajad: Chris Wondolowski (San Jose Earthquakes), Bobby Wood (Hamburg), Clint Dempsey (Seattle Sounders), Gyasi Zardes (LA Galaxy).
Venezuela
Väravavahid: Jose Contreras (Deportivo Tachira), Wuilker Farinez (Caracas), Dani Hernandez (Tenerife).
Kaitsjad: Wilker Angel (Deportivo Tachira), Rolf Feltscher (Duisburg), Alexander Gonzalez (Huesca), Roberto Rosales (Malaga), Jose Manuel Velazquez (Arouca), Mikel Villanueva (Malaga), Oswaldo Vizcarrondo (Nantes).
Poolkaitsjad: Juan Pablo Anor (Malaga), Arquimedes Figuera (La Guaira), Alejandro Guerra (Atletico Nacional), Yangel Herrera (Atletico Venezuela), Romulo Otero (Huachipato), Adalberto Penaranda (Granada), Tomas Rincon (Genoa), Carlos Suarez (Carabobo), Luis Manuel Seijas (Internacional).
Ründajad: Yonathan Del Valle (Kasimpasa), Josef Martinez (Torino), Salomon Rondon (West Brom), Christian Santos (NEC).
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta