MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EESTI NAISTE KOONDIS
Link kopeeritud

Luup peale | Latt tuli küll maha, aga Eesti naised kerkivad üha kõrgemale

Link kopeeritud
Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst pilt Siim Pulst

Lisette Tammiku kuuest väravast Rahvuste liigas ei piisanud edasipääsuks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondise esitused UEFA Rahvuste liigas liikusid ülesmäge, kuid viimases alagrupimängus tuli tunnistada Iisraeli kõrgemat klassi. 1:4 kaotuse järel sai teatavaks, et teiste mängude tulemustest sõltuvalt ei oleks B-liiga sõelmängudele pääsemiseks piisanud ka viigist, nii et eesmärgiks seatud edasipääs osutus praegu veel liiga suureks suutäieks.

Sinisärgid leidsid end Ungaris peetud kohtumises kohe tagaajaja rollist, kui Talia Sommeri püstsööt lendas 3. minutil Eesti kaitseliini taha, Sharon Beck jooksis keskkaitsjad üle, tõmbas palli ka väravavahist mööda ning lükkas seejärel tühja võrku - 1:0.

Eesti ei kohkunud sellest, vaid jätkas ründava jalgpalli ja kõrge pressinguga, mille tulemusel kuulus territoriaalne ülekaal avapoolajal sinisärkidele. See tõi kaasa ka mitmeid väravavõimalusi, mis siiski kasutamata jäid. 13. minutil võitles Vlada Kubassova paremal äärel palli omadele ning järgnenud olukorra lõpuks pääses Jaanika Volkov kümnekonnalt meetrilt löögile, aga otsustas teha löögipette ja ei saanud seejärel palli kaitsjatest mööda.

17. minutil oli Eestil kasutada juba kolmas nurgalöök, mille järgselt saatis Kristina Bannikova kasti tagant kaarpalli lati alla, kust väravavaht selle üle lükkas. Uue korneri järel pääses Siret Räämet neljalt meetrilt peaga löögile, aga jällegi jäi kaitsja palli teekonnale ette. 21. minutil tegi Lisette Tammik vasakul äärel eeltöö ja leidis ohtlikust positsioonist Kairi Himaneni, kuid poolkaitsja ei saanud palli enda kontrolli alla.

Poolaja teises pooles tõmbas Eesti pressingut mõnevõrra tagasi, kuid Iisraeli surve alla jäämisest polnud juttugi. 39. minutil tuli siiski uus mõru pill alla neelata, kui Bannikova oli jäänud nurgalöögijärgses olukorras värava ees ründajat katma ning Shira Elinav suunas Rahel Shtainshnaideri diagonaaltsenderduse võrku - 2:0. Iisraeli teine värav sisuliselt teisest väravavõimalusest lõi sinisärklased pisut rivist välja ja poolaja lõpuminutitel järgnesid veel mõned ärevad olukorrad, kuid vaheajale siirduti siiski kaheväravalise vahega.

Teine poolaeg algas Eesti jaoks sama külma dušiga kui esimene. Vaevalt 90 sekundit pärast lahtilööki jõudis pall viiekasti taga Beckini, kes mängis end kahe kaitsja vastu löögile ja naelutas palli võrku - 3:0. Eelnevalt oli olnud veahõnguline olukord, kui keskkaitsja Räämet pikali joosti, kuid prantslannast peakohtunik Maika Vanderstichel lubas jõulist mängu ja erandiks ei olnud ka see olukord.

Eesti jätkas vapralt üritamist, kuid 55. minutil tuli taas pall enda võrgust välja noppida. Beck kasutas kiirrünnakul trahvikasti paremas küljes vabadushetke ära ja läkitas palli kaugema posti kõrvale, vormistades ühtlasi kübaratriki - 4:0. Iisraeli kiirrünnakud olid muutunud üha ohtlikumaks ning 65. minutil avanes Itaf Alkisil veel üks hea variant, aga Karina Kork vastas seekord hea tõrjega.

Eestlannad noolisid jätkuvalt vastuväravaid. Vastaste värava ees tekitati kolm olukorda, kus lahtine pall vajas otsustavat lööki, kuid seda pakkuda ei suutnud keegi. 80. minutil sündis murrang hoopis kauglöögist, kui Tammik konksutas end karistusalakaare taga Becki vastu löögile ning saatis palli väravavahi puutest hoolimata ristnurka - 4:1!

Uue hingamise saavutanud sinisärgid jõudsid tekitada veel mitmeid olukordi ja teenisid ridamisi nurgalööke, kuid lahendamise osas ei olnud neil vormilisele kodunaiskonnale seekord midagi vastu panna. Nii tuli võtta vastu kibeda skooriga, kuid vapra võitluse ja lubava mängupildiga kaotus. Soccernet.ee tähelepanekud:

Mari Liis Lillemäe palliga. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

1. Üks loob, teine lööb

Eesti koondis kaotas Iisraelile kaks mängu koondskooriga 1:9, nii et kohatu oleks rääkida ebaõnnest või juhusest. Tuleb tunnistada, et vastane oli selgelt üle. Ometi jättis teise kohtumise mängupilt mulje, et vahe pole sugugi nii suur kui tabloo näitab.

Mis muutis skoori nii inetuks, oli ühelt poolt eestlannade raugematu väravajanu ühes suutmatusega tekitatud võimalusi realiseerida. Teiselt poolt vastaste - eelkõige Saksamaa Bundesliga klassiga Sharon Becki - silmapaistev meisterlikkus rünnakute lõppfaasis.

Võistkondliku esituse ja mängutempo poolest Eesti vastastele kuidagi alla ei jäänud, palli ründefaasi toimetamine toimis hästi nagu ka kõrge pressing. Paraku jäädi kiirelt kaotusseisu ning kuna selle mängu resultaat oli äärmiselt oluline, siis hakati üha suuremaid riske võtma ning see jättis võistkonna vastaste kiirrünnakutele haavatavaks.

UEFA ametlik statistika kinnitab seda samuti: pealelöögid olid Eesti kasuks 12:9, löögid raamide vahele 7:5, nurgalöögid 8:4. See märgib omakorda võimsat edasiminekut võrreldes septembrikuise 0:5 kaotusega Tartus, kus Eesti kaotas pealelöögid 6:21, löögid raamide vahele 3:10 ja nurgalöögid 3:9.

2. Latt maas, aga areng selge

Sirje Kapperi ja Anastassia Morkovkina treeneriduo seadis teist aastat järjest koondisele julged eesmärgid. Mullu pandi sihiks Balti turniiri võidupõua lõpetamine ning Tartus tõstetigi karikas pea kohale. Tänavu asetati latile UEFA Rahvuste liiga avahooajal C-liigast taseme võrra kõrgemale kerkimine. See jäi püüdmatuks, kuigi veel viimase mänguni püsis sõelmängudele pääsemise võimalus õhus.

Konkreetsete eesmärkide väljahõikamine võib spordimaailmas olla kahe teraga mõõk. Ühelt poolt pakub see ühtse sihi ja mobiliseerib kõik asjaosalised jõupingutuseks, et selle nimel koordineeritult ja motiveeritult tegutseda. Teiselt poolt võib see panna peale pinged, mis on seotud avalike ootustega ja läbikukkumise kartusega.

Targalt valitult, esitatult ja doseeritult on eesmärkide mõju pigem esitust turgutav kui seda pärssiv. Naiste koondise ümber valitsev sünergia ja võistkonnavaim ei jäta kahtlust, et siiamaani on see toiminud positiivselt. Isegi kui latt jäi ületamata, nägime Rahvuste liiga turniiri käigus võistkonna arengut, mis ei väljendu mitte ainult Iisraeli vastu näidatus, aga ka selles, kuidas Kasahstaniga võõrsil hakkama saadi. Naiskonna edusammud on olnud märgatavad ning see annab tunnistust valitud tee õigsusest.

Eesti koondise treeneriteduo. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3. Kohalike treenerite kvaliteet

Kapper ja Morkovkina lõpetavad naiste koondise eesotsas teist täispikka aastat ning teenisid lepingupikenduse välja ka kolmandaks aastaks. Et jalgpalliliit on nende lepinguid seni aasta kaupa pikendanud, ei väljenda väga suurt usaldust, aga küllap hoitakse uks lahti võimaluseks kaasata mingil hetkel taas naistejalgpalli etteotsa mõni välismaa ekspert.

Senised saavutused on igatahes julgustavad, et mis puudutab vähemalt A-koondise tulemusi, siis ei pruugi kohalikud tegijad olla sugugi kehvem valik kui tugeva CV-ga välismaalased. Kapper/Morkovkina käe all on võidetud kahe aastaga juba rohkem mänge kui võitis Jarmo Matikainen enne seda oma nelja tööaasta jooksul.

Kapper/Morkovkina käe all on naiste koondis pidanud 21 ametlikku kohtumist, võites neist 8, viigistades 4 ja kaotades 9, väravate vaheks 33:43. Matikaineni saldoks jäi 39 ametlikku kohtumist, 6 võitu, 7 viiki, 26 kaotust ja väravate vahe 18:99. Selgelt paremad on nii võiduprotsent (38 vs 15), mittekaotamise protsent (57 vs 33) kui ka löödud (1,57 vs 0,46) ja endale lüüa lastud (2,05 vs 2,54) väravate hulk.

On küll tõsi, et sel aastal ei pidanud Eesti koondis pidurdama maailma absoluutseid tippkoondisi, mis võimaldab natuke helgemat statistikat. Samas võideti aga näiteks eelmisel aastal Balti turniir, mis jäi Matikaineni juhtimisel kolmel katsel kättesaamatuks.

4.  Eesti parim - Lisette Tammik

Tammik oli Eesti parim mängija ka ilma iluväravata, mis muutis aga tema valiku ainuvõimalikuks variandiks. Ta rabas väsimatult rünnaku ja keskvälja vahet, võttis edukalt vastaseid ette, lõi kaaslastele võimalusi ja ohustas ise pidevalt löökidega vastaste väravat.

Protokoll:

5. detsembril kell 17.00 Ungaris Telki Globall Football Park 2-s

Iisrael - Eesti  4:1 (2:0)
3., 47., 55. Sharon Beck, 40. Shira Elinav - 80. Lisette Tammik

Hoiatused: -
Peakohtunik: Maika Vanderstichel
Abikohtunikud: Clementine Dubreil, Melissa Rossignol
Neljas kohtunik: Emeline Rochebiliere (kõik Prantsusmaa)

Iisrael: Fortuna Rubin, Itaf Alkisi, Shani David, Michaelit Workou (70. Batoul Khalil), Sharon Beck, Rahel Shtainshnaider (60. Hodaya Biton), Hadas Morin (60. Eden Avital), Meytal Sharabi, Talia Sommer, Shira Elinav (60. Koral Hazan), Elianna Esther Anna Beard (46. Yahli Leah Cohen).
Varus: Mariana Vodolazov, Lama Ghanama, Batoul Khalil, Irena Kuznezov, Yahli Leah Cohen, Shahar Nakav, Koral Hazan, Eden Avital, Noa Selimhodzic, Hodaya Biton, Adee Hadas Goulden, Maya Chitman.

Eesti: Karina Kork, Kelly Rosen (79. Maarja Saulep), Siret Räämet, Rahel Repkin, Annegret Kala, Mari Liis Lillemäe (67. Kristina Teern), Jaanika Volkov (79. Renate-Ly Mehevets), Kairi Himanen, Kristina Bannikova (58. Katrin Kirpu), Vlada Kubassova (58. Emma Treiberg), Lisette Tammik.
Varus: Victoria Vihman, Keiti Kruusmann, Maarja Saulep, Eva-Maria Niit, Kristina Teern, Liisa Merisalu, Katrin Kirpu, Emma Treiberg, Anette Salei, Getter Saar, Renate-Ly Mehevets, Jessika Uleksin.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Aastaga koondise eest kaheksa väravat löönud Tammik: tahtsime väga võidelda B-divisjoni nimel
EESTI NAISTE KOONDIS

Aastaga koondise eest kaheksa väravat löönud Tammik: tahtsime väga võidelda B-divisjoni nimel

SEOTUD PILDIGALERII

Fotograaf: Liisi Troska

Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska
Saksamaa fänni lugu
Veerandfinalistid on paigas
Erinevaid mõtteid
Suured läksid edasi
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
object(Poll)#297 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1468" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#300 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "345" } [1]=> object(PollVariant)#301 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#302 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "236" } [3]=> object(PollVariant)#303 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "261" } [4]=> object(PollVariant)#304 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "122" } [5]=> object(PollVariant)#305 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#306 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "57" } [7]=> object(PollVariant)#307 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#308 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }
HÄÄLETUS
Kes võidab EM-i?
Saksamaa
24%
Prantsusmaa
17%
Inglismaa
16%
Hispaania
18%
Portugal
8%
Itaalia
5%
Holland
4%
Belgia
2%
Keegi teine
6%
RISTNURK
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.