INGLISMAA

Maailmameistri eksimusest toibunud Villa liikus Meistrite liigale punkti võrra lähemale

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt Heiti Heli

Vahetusest sekkunud Jhon Duran pööras 1:3 kaotusseisu 3:3 viigiks. Foto: Scanpix / Ben Stansall / AFP

Viimati 1983. aastal Meistrite liigas mänginud Aston Villa on lähedal tagasitulekule. Siiski ei õnnestunud Unai Emery meeskonnal kuldset piletit veel ära kindlustada, sest kodusel Villa Parkil viigistati Liverpooliga 3:3.

Kohtumise esimestel minutitel sai maailmameister Emiliano Martinez hakkama suure õnnetusega, kui ta pudistas paremalt äärelt tulnud Harvey Ellioti tsenderduse oma seljatagusesse puuri - 0:1. Liverpooli avavärav oli justkui pauk luuavarrest, mille järel jätkati teise tabamuse otsimist.

Tagasilöögist toibunud Villa viigistas 12. minutil vastu mängukäiku. Vasakult äärelt palliga karistusalasse murdnud Ollie Watkins söötis kasti joonele, kus oli täies üksinduses ootamas Youri Tielemans, kelle täpne löök vasakusse alla nurka pani võrgu sahisema - 1:1.

Kümme minutit hiljem oli Liverpool jälle ees. Mohamed Salah vahetas äärt Luis Diazele, kes söötis edasi Joe Gomezele ning too viis palli värava ette, kus Cody Gakpo lükkas selle tühja - 1:2. Kuna Diaze sööt Gomezele oli nii piiripealne, läks VAR-i ruumis mõõtmisega tükike aega, ent kõik oli lõpuks määrustepärane.

Ligikaudu kümme minutit enne avapoolaja lõppu avanes Diego Carlosel elu võimalus viik uuesti jalule seada, kui Leon Bailey sai tõste kaitseliini taha, seejärel söötis ta värava eest läbi, kuid Brasiilia kaitsjal ei õnnestunud sellele jalga vahele saada.

Riietusruumist uute mõtetega saabunud Liverpool suurendas eduseisu 48. minutil, kui Jarell Quansah suunas Ellioti jalast tulnud tsenderduse postipõrkest väravasse - 1:3. 21-aastase inglase jaoks oli see esimene koll kõrgliigas. Seda kõike jälgis tribüünidelt Inglismaa koondise peatreener Gareth Southgate.

Mõni minut hiljem lõi Watkins ühe tagasi, aga VAR-kohtunikud tuvastasid, et eeltöö teinud Bailey oli napis suluseisus, mistõttu too värav ei lugenud. Alles 85. minutil sai Villa kirja teise värava, mis luges, kui kuus minutit varem vahetusest sekkunud Jhon Durani virutus karistusala tagant lõpetas Alissoni selja taga - 2:3.

Kolm minutit hiljem sai Duran nurgalipu suunas joosta ja põlvedel libistada, kui Moussa Diaby läbisööt põrkas Kolumbia mehe jalast kõrge kaarega väravasse - 3:3. Kuigi üheksa üleminuti jooksul sai näha eri sorti olukordi ja VAR-kontrolli, oli lõppseis viigiline.

Meistrite liigasse pääsemiseks on trumbid Villa käes, kuna nende lähim jälitaja Tottenham, kes on viie punkti kaugusel, peab sammu pidamiseks homme õhtul kindla peale alistama tiitlikaitsja Manchester City, vastasel juhul mängib Villa sügisel Euroopa prestiižeimas sarjas.

Pühapäeval toimuvas viimases voorus külastab Villa 12. kohal paiknevat Crystal Palace'it, Spursi võtab vastu punane latern Sheffield United.

Aston Villa - Liverpool 3:3 (1:2)
12. Youri Tielemans, 85., 88. Jhon Duran - 2. ov. Emiliano Martinez, 23. Cody Gakpo, 48. Jarell Quansah