Milan kinkis tähtsast verstapostist möödunud peatreenerile magusa võidu

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Theo Hernandez ja Rafael Leao meisterdasid värava, millest Milanile võiduks piisas. Foto: Scanpix / Zuma Press / Spada

Serie A-s hoiab Interist ja Juventusest hammastega kinni Milan, kes alistas koduväljakul 1:0 Napoli ja jättis tiitlikaitsja võitlema kohtade eest esikümne lõpus.

Mängu ainsa värava lõi avapoolaja keskel Theo Hernandez, realiseerides tabamuseks Rafael Leao eeltöö. Võit oli ilus kingitus Milani peatreenerile Stefano Piolile, kes juhendas meeskonda 220. korda ning tõusis seeläbi ühele pulgale legendaarse Arrigo Sacchiga. Rohkem mänge on Milani tüüri juures kirjas veel vaid neljal peatreeneril.

Üheksa mängu järjest kaotuseta püsinud Milanil on tabelis punkt vähem kui Juventusel, aga Torino meeskonnal on mäng varuks nagu ka tiitli suunas liikuval tabelijuhil Interil, kellest linnarivaal jääb maha kaheksa punktiga. Napoli on seevastu mulluse tiitli kaitsmisest väga kaugel ning peab kõvasti vaeva nägema, et eurokohal lõpetada.

Neljandat kohta hoiab tabelis Atalanta, kes asus suurepärases hoos oleva Belgia tulevikutähe Charles De Ketelaere efektsest kauglöögist võõrsil Genoa vastu avapoolaja keskel juhtima. Teise poolaja alguses Ruslan Malinovskõi küll viigistas, aga vaid neli minutit hiljem taastas Teun Koopmeinersi täpne karistuslöök Atalanta edu.

Veerand tundi enne lõppu tähistas Atalanta ülevoolavalt väga kummalist väravat. Giorgio Scalvini kaotas rünnaku käigus vasakust jalast jalgpallisaapa, haaras selle kätte ja mängis edasi ning lõi suure segaduse lõpuks sokkis jalaga ka värava. VAR uuris aga peaaegu seitse (!) minutit kordusi ja tuvastas lõpuks rünnaku varasemas faasis suluseisu. Võiduta Atalanta seetõttu siiski ei jäänud, üleminutitel vormistasid 4:1 lõppskoori Davide Zappacosta ja El Bilal Toure.

Eurokonkurentsis püsib jätkuvalt ka Bologna, kes haaras kodus kiirelt Lecce vastu edu, kahekordistas selle enne pooltunni täitumist ning kindlustas 4:0 võidu teise poolajaga. Üsna samasuguses rütmis tegutses Fiorentina, kes sai 5:1 tulemusega Frosinone vastu kätte hooaja suurima võidu. Mängu saatus otsustati avapoolajal kolme minuti sees, kui täpsed olid Andrea Belotti ja Jonathan Ikone, ülejäänud kohtumise jooksul tegeles eelmise nelja liigamänguga üheainsa punkti korjanud Firenze meeskond juba võidu vormistamisega.

Milan - Napoli 1:0 (1:0)
25. Theo Hernandez

Genoa - Atalanta 1:4 (0:1)
51. Ruslan Malinovskõi - 22. Charles De Ketelaere, 55. Teun Koopmeiners, 90+10. Davide Zappacosta, 90+13. El Bilal Toure

Fiorentina - Frosinone 5:1 (3:0)
16. Andrea Belotti, 19. Jonathan Ikone, 43. Lucas Martinez Quarta, 53. Nicolas Gonzalez, 85. Antonin Barak - 66. Luca Mazzitelli

MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#277 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1468" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#280 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "345" } [1]=> object(PollVariant)#281 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#282 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "236" } [3]=> object(PollVariant)#283 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "261" } [4]=> object(PollVariant)#284 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "122" } [5]=> object(PollVariant)#285 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#286 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "57" } [7]=> object(PollVariant)#287 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#288 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }