ITAALIA

Rooma derbis sai otsustavaks Mancini värav, Dybala tuletas Guendouzile MM-i meelde

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

Gianluca Mancini. Foto: Scanpix / Alberto Lingria / Reuters

Itaalia Serie A 31. vooru raames peetud Rooma derbis andis keskkaitsja Gianluca Mancini värav AS Romale 1:0 võidu Lazio üle.

Tabamus sündis 42. minutil, kui Paulo Dybala andis nurgalöögist tsenderduse ja Mancini suunas peaga palli võrku.

Kohtumise teine poolaeg läks korralikule derbimängule omaselt tuliseks. 66. minutil võttis Dybala kätte ühe oma säärekaitsme, millel oli kujutatud Argentina MM-triumfi, ja näitas seda Lazio poolkaitsjale Matteo Guendouzile. Eelmisel MM-finaalturniiril oli Dybala kuulunud võiduka Argentina koondise koosseisu (ja oli realiseerinud finaalis mängujärgse penalti), Guendouzi aga finaalis penaltitega kaotanud Prantsusmaa koosseisu. Perioodil 68. minutist lõpuvileni sai kollase kaardi kuus mängijat.

Jaanuaris Roma peatreeneriks saanud Daniele De Rossi käe all on meeskond nüüd teeninud 11 liigamänguga kaheksa võitu, kaks viiki ja ainult ühe kaotuse. Nii De Rossi kui ka Lazio juhendaja Igor Tudori jaoks oli tegemist selles rollis esimese pealinnaderbiga. Tabelis paikneb Roma viiendal ja Lazio seitsmendal kohal.

Teist positsiooni hoidev AC Milan alistas kindlalt 3:0 Lecce, kes mängis terve teise poolaja arvulises vähemuses.

Milan - Lecce  3:0 (2:0)