Silmet võitis oma ajaloo esimese superkarika (lisatud pildigalerii!)

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt Marko Susi

Sillamäe Silmet võitis superkarika. Foto: Katariina Peetson / Jalgpall.ee

Sillamäe FC NPM Silmet alistas saalijalgpalli Superkarika finaalis 10:2 Jõhvi FC Phoenixi ning võitis oma ajaloo esimese Superkarika, vahendab Jalgpall.ee.

Kohtumise esimesed viis minutit olid mänguliselt võrdsed, seejärel läks Phoenix juhtima. Jõhvi klubi nurgalöök ebaõnnestus, kuid väravavahi abiga võeti rünnak taas üles. Paremalt äärelt tulnud Andre Vrabie tsenderdas palli värava alla Jelissei Zahharovile, kellele piisas ühest jalapuutest, et pall võrku suunata.

Viigiväravani jõuti 10. minutil. Esmalt tõrjus Phoenixi väravavaht Juri Kidanovi löögi üle otsajoone, kuid teenitud nurgalöögi kasutasid Silmeti mängijad sajaprotsendiliselt ära. Kidanov mängis värava alla, kust Daniil Dikopavlenko sai jala valgeks.

Kidanov viis 14. minutil Silmeti juhtima, kui virutas karistuslöögi kindlalt puuriluku selja taha. Kolm minutit hiljem duubeldas eduseisu Dikopavlenko, kui tema löök maandus kaitsjate rikošetist väravas. Järgmise 20 sekundi jooksul löödi ka neljas värav, taas oli resultatiivne Kidanov. Poolaja lõpus oli Phoenixil šanss kaotusseisu vähendada, kuid penalti lendas posti. Nii mindi pausile seisul 4:1.

Teisel poolajal jätkas Sillamäe Silmet kõrge pressiga, tegi vastase elu raskeks ning lõi võimalusi. 22. minutil vormistas Anton Pfening Silmeti viienda tabamuse. Kolme minuti pärast kasutas Phoenixi pallikaotuse ära Maksim Gontšarov ning lõi Silmeti kuuenda. Väravatesadu jätkus: järjekordse Phoenixi omavärava tulemusel oli 29. minutiks tablool kirjas 7:1.

Jõhvi meeskond vähendas küll Deniss Komšini tabamusest kaotusseisu, kuid Silmet vastas sellele kolme väravaga. Kidanov sai täpse tabamusega kirja kübaratriki, resultatiivsust näitasid ka Poddubnõi ja Artjom Kuropjatnik, kelle tabamuste toel oli kohtumise lõpuks tablool 10:2. Võiduga teenis Sillamäe Silmet oma esimese Superkarika ja saalijalgpalli hooaja esimese karika.

Coolbet saaliliiga hooaeg algab 20. oktoobril. Esimeses voorus kohtuvad omavahel Tartu Ravens Futsal ja Rummu Dünamo, värske Superkarika võitja Sillamäe FC NPM Silmet ja FC Jõgeva Wolves, Viimsi FC Smsraha ja Tallinna FC Bunker Partner ning Jõhvi FC Phoenix ja Narva United FC.