HISPAANIA

Super-Sörloth! Villarreali ründaja kõmmutas Realile neli väravat ja päästis omad suurest kaotusseisust

Martti Kallas pilt
Martti Kallas
Martti Kallas pilt Martti Kallas

NELI! Täpselt nii palju väravaid lõi Alexander Sörloth Real Madridile. Foto: Scanpix / Pablo Morano / Reuters

Villarreal pani koduväljakul meistrisats Real Madridi vastu püsti vägeva vaatemängu, kui tuli teise poolajaga välja kolmeväravalisest kaotusseisust. Lõpuvile kõlades seisis tablool 4:4 viik.

19-aastane supertalent Arda Güler viis Reali juba enne veerandtunni täitumist juhtima. Noor türklane on hooaja viimastes voorudes võtnud üles võimsa väravahoo: tänasega koos skooris ta juba kolmandas järjestikuses mängus. Omakorda veerand tundi hiljem jõudis Real teise väravani, kui täpne oli Joselu – sama mees, kes pooleteise nädala eest kukutas Meistrite liigas konkurentsist Müncheni Bayerni.

39. minutil lõi Alexander Sörloth tagasi oma esimese värava, kuid veel enne vaheajale minekut sahistas Real veel kaks korda – täpsust demonstreerisid Lucas Vazquez ja teist korda Güler. Reali 4:1 eduseis tundus enam kui surmkindel, teine poolaeg pidanuks olema vaid vormistamise vaev.

Aga siis algas Sörlothi show. 48. minutil lõi ta Villarreali teise värava. Neli minutit hiljem kolmanda. Ja veel neli minutit hiljem neljandagi. Kaheksa minutiga kübaratrikk, 17 mänguminutiga neli väravat – norralane kerkis võimsa esituse najal liiga väravaküttide edetabelis esikohale. Kokku on tal nüüd kirjas 23 tabamust, järgnevad Girona ründaja Artjom Dovbõk 21 ja Reali äss Jude Bellingham 19 väravaga.

Reali lähimad jälitajad nautisid õhtu jooksul võidurõõmu: Barcelona alistas 3:0 Rayo Vallecano, Girona sai 3:1 jagu Valenciast. Tabelikohtade mõttes polnud enam siiski midagi mängus, esikolmikukohad olid jaotatud juba varem. Šokk-kaotuse sai tabeli neljas Atletico Madrid, kes pidi tunnistama Osasuna 4:1 paremust. Hooaja lõpuni on minna veel üks voor.