MEISTRITE LIIGA
Link kopeeritud

Suurepärase võimaluse raisanud ja PSV lisaajast ilma jätnud de Jong: kõik juhtus nii kiiresti

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt Kris Ilves

Kui Luuk de Jong oleks 90+4. minutil skoorinud, siis PSV oleks Dortmundi vastu ilmselt lisaajale läinud. Foto: Scanpix / Ina Fassbender / AFP

PSV Eindhoveni kapten ja ründaja Luuk de Jong oli pärast Meistrite liiga 1/8-finaalis Dortmundi Borussialt saadud 0:2 kaotust ääretult pettunud, sest jättis mängu lõpus kasutamata suurepärase võimaluse

Esimene mäng Hollandis jäi 1:1 viiki ja kordusmängu Saksamaal asus Dortmund Jadon Sancho varajasest väravast 1:0 juhtima. Dortmundi minimaalne eduseis püsis pikalt ja PSV oli viigile väga lähedal 90+4. minutil, aga umbes kümnelt meetrilt peaaegu segamatult löögile pääsenud de Jong eksis. Dortmund vormistas järgmisel minutil lõppseisu, kui skooris Marco Reus.

"Sellest mängust oli kindlasti võimalik rohkem võtta. Vähemalt viik. Domineerisime teist poolaega ilma häid võimalusi loomata, kuni lõpus avanes võimalus, mille oleksin pidanud ära lööma," lausus 33-aastane de Jong RTL7-le. "Ma vajusin löögi ajal tahapoole, kõik juhtus nii kiiresti. Muidugi tunnen, et ei oleks tohtinud eksida."

PSV peatreener Peter Bosz oli sarnaselt de Jongile väga pettunud. "Alustasime mängu halvasti. Pärast 30 minutit saime paremini mängu sisse, aga kahjuks ei löönud väravaid. Domineerisime, kuid viimane sööt ei õnnestunud. Võib-olla oli see lihtsalt halb õnn. See, et kaotasime, on väga valus. Meistrite liigast välja kukkumine on alati väga valus," lausus Bosz DAZN-ile.

Dortmundi peatreener Edin Terzic DAZN-ile: "Ma arvan, et teenisime koha veerandfinaalis kõva tööga. Mängisime alguses võib-olla hooaja parimad 30 minutit. Kahjuks lõpetasime teisel poolajal mängimise, aga kaitsesime suure kirega. Mu hääl on kadunud, aga olen väga uhke, et sain sellest õhtust osa."

Dortmundi vastane veerandfinaalis selgub reedesel loosimisel. Mängud toimuvad aprilli teisel ja kolmandal nädalal. Lisaks Dortmundile on Meistrite liigas konkurentsi jäänud Arsenal, Barcelona, Pariisi Saint-Germain, Atletico Madrid, Müncheni Bayern, Manchester City ja Real Madrid.

LOE JÄRELE: Dortmund kukutas PSV, väravavahtide penaltiseerias jäi peale Atletico kiiper

Saksamaa fänni lugu
Veerandfinalistid on paigas
Erinevaid mõtteid
Suured läksid edasi
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#303 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1468" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#306 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "345" } [1]=> object(PollVariant)#307 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#308 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "236" } [3]=> object(PollVariant)#309 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "261" } [4]=> object(PollVariant)#310 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "122" } [5]=> object(PollVariant)#311 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#312 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "57" } [7]=> object(PollVariant)#313 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#314 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }