INGLISMAA

Tottenham lõpetas neljamängulise kaotuste seeria ja säilitas unistuse Meistrite liigast

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt Kris Ilves

Micky van de Ven lõi Tottenhami võiduvärava. Foto: Scanpix / Glyn Kirk / AFP

Inglismaa kõrgliigas sai läbi Tottenham Hotspuri neljamänguline kaotuste seeria, kui kodus pöörati 0:1 kaotusseis Burnley vastu 2:1 võiduks. See jättis Tottenhamile matemaatilised võimalused jõuda Meistrite liigasse.

Tottenham jäi 25. minutil kaotusseisu, kui Skandinaavia mängijad sepistasid mängu esimese värava - norralane Sander Berge tegi eeltöö ja taanlane Jacob Bruun Larsen skooris. Burnely eduseis ei püsinud pikalt, sest Tottenham jõudis seitse minutit hiljem viigini, kui Pedro Porro mängis Brennan Johnsoniga seina ja lõi seisuks 1:1.

Mängu kangelaseks kerkis teisel poolajal Micky van de Ven, kes lõi 82. minutil James Maddisoni söödust Tottenhami võiduvärava ja lõpetas meeskonna pika kaotuste seeria. Tottenham oli eelnevalt järjest alla jäänud nii Newcastle Unitedile, Arsenalile, Chelseale kui Liverpoolile.

Kuna Inglismaa ei saanud erinevalt Itaaliast ja Saksamaast järgmiseks hooajaks viiendat Meistrite liiga kohta, siis pääsevad reformitud kuninglikku eurosarja neli Premier League'i meeskonda.

Tottenhami olukord on keeruline, sest praegu ollakse viiendal kohal ja kaotatakse neljandal tabelireal asuvale Aston Villale nelja punktiga. Mõlemal meeskonnal on hooaja lõpuni jäänud kaks kohtumist ehk laual on maksimaalselt kuus punkti. Aston Villa väravate vahe on +20 ja Tottenhami väravate vahe +12. Seega on Tottenhami võimalused õhkõrnad.

Tabelis on Tottenhami lähim jälitaja kuuendal kohal olev Newcastle, kes jäi kodus Joel Veltmani 18. minuti väravast Brightoni vastu kaotusseisu, aga päästis tänu Sean Longstaffi 45+4. minuti tabamusele endale 1:1 viigi. See tähendab seda, et Newcastle kaotab nüüd Tottenhamile kuue punktiga.

Tottenham - Burnley 2:1 (1:1)