U19 koondis kaotas Bosniale õnnetust omaväravast

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt Marko Susi

U19 neidude koondise saldokis jäi EM-valiksarja esimeses ringis üks võit ja üks kaotus. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti neidude U19 koondis kaotas EM-valikturniiri teise kohtumise võõrustajariigi Bosnia ja Hertsegoviina vastu 0:1, ainuvärava sepistasid eestlannad endale ise, vahendab Jalgpall.ee.

Eesti esimene ning ühtlasi ka poolaja parim võimalus tekkis kümnenda mänguminuti lõpus, kui küljesisseviske järel jõudis pall Vanessa Grutopini, kes selle omakorda värava ette lükkas. Egle-Eliise Kurg oli küll puuriluku kõrval olemas, kuid mängija ei ulatunud pallile jalga vahele panema, et nahkkera võrku lükata.

Kuigi Eesti tekitas veel võimalusi ning pääses ühtekokku neljal korral löögile, kuulus poolaja teine pool pigem Bosniale. Eesti värava all tekitati mitmeid ohtlikke olukordi ning sooritati pealelööke. 35. minutil alustasid võõrustajad vasturünnakut, mille tulemusel pääses ründaja silmitsi väravasuul seisnud Liisa Liimetsaga, kuid mängija tõstis palli väravast mööda. Ka poolaja lõpuminutiteil oli Liimetsal vaja mitmes olukorras sekkuda, et enda seljatagune puhas hoida. Ülesanne õnnestus ning vaheajale läksid koondised 0:0 viigiseisul.

61. minutil hiilgas Liimets taas supertõrjega ning suunas palli üle otsajoone. Teenitud nurgalöögi mängis Bosnia kiirelt lahti ning pall tsenderdati värava ette. Mänguvahend lendas õnnetult Eesti enda mängija puutest väravasse ning vastased asusid 62. minutil kohtumist juhtima.

Kuigi Eesti sai teisel kolmveerandtunnil kirja seitse pealelööki, ei maandunud neist ükski väravas. Liselle Palts küll üllatas 81. minutil vastast kauglöögiga, kuid puurilukk oli valmis ja tõrjus palli enda ette. Nahkkera jäi värava ees lahtiseks, kuid värava all oodanud Helina Tarkmeel ei suutnud selleni enne väravavahti jõuda. Kohtumine lõppes Bosnia ja Hertsegoviina üheväravalise paremusega.

Koondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva sõnul oli vastane selline nagu oodatud. "Teadsime, mis sealt tuleb, sest olime nende mängu ja tugevustega kursis. Teadsime, et nad tulevad korralike jõududega kasti nii karistus- kui nurgalöökides ja ka palliga mängus. Aga usun, et hoidsime mängu kenasti kontrolli all ja meie plaan peaaegu toimis – jah, lõpuks neid momente, mida tekitasime, realiseerida ei suutnud, aga olime lähedal sellele, et mäng võita ning pöörata eelmiste omavaheliste kohtumiste tulemused ümber. Kahjuks see ei õnnestunud," rääkis peatreener.

Ševoldajeva lisas, et mängijatest ja võistkonnast pigistati kohtumises välja maksimum. "Mängijate valiku sügavuse mõistes oli keeruline, sest koosseisu valides olid 2-3 tüdrukut kas haiged või vigastatud. Aga kõik need, kes täna vähegi minuteid said, mängisid ja pingutasid nii hästi kui suutsid ja tegid suurepärast tööd. Selles mõttes oleme tüdrukute üle uhked," võttis Ševoldajeva oma mõtted kokku.

Eesti teenis EM-valikturniiri esimeses kohtumises 9:0 võidu Gibraltari üle. Alagrupis teenis Eesti kolm punkti ning jäi kaks võitu teeninud Bosnia ja Hertsegoviina järel teisele kohale. Gibraltar lõpetas valikturniiri kolmandal kohal.

Järgmise aasta kevadel toimuvaks teiseks ringiks pääseb A-tugevusgruppi alagrupi võitja ja parim teise koha teeninud võistkond. Praegu on Eesti teise koha võistkondade arvestuses esimene, ent kuuest alagrupist on mängud ära mänginud vaid kaks.