INGLISMAA

Võimsalt kerkiv Chelsea jahib suures lõppmängus Pochettino skalpi ja Euroopa liiga kohta

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Chelsea õhupall aina paisub, nagu demonstreerib värava löömise järel Christopher Nkunku. Foto: Scanpix / Reuters / Toby Melville

Inglismaa kõrgliigatabelis rühib jätkuvalt ülespoole Chelsea, kes tegi 2:1 võiduga Brightoni üle suure sammu vähemalt kuuenda koha kindlustamise suunas. Sobiv tulemus oli nende jaoks seejuures ka Manchester Unitedi 3:2 võit Newcastle'i üle.

Manchester United asus kodus juhtima pooletunnise mängu järel, kui külaliste kaitsja Kieran Trippier eksis suluseisulõksu tekitamisel ja Kobbie Mainoo kasutas pakutud võimaluse ära. Teise poolaja alguses viigistas Newcastle aga sarnases olukorras, tabamuse sai kirja kaitsjate eest plehku pannud Anthony Gordon.

Kodumeeskond haaras uuesti eduseisu 57. minutil tänu Amad Diallo teravale löögile. 21-aastase elevandiluuranniklase jaoks oli tegu esimese kõrgliigaväravaga. Kui Rasmus Höjlund 84. minutil juba 3:1 lõi, näis mängu saatus olevat selge, ent üleminutitel muutis Lewis Halli kauglöök jälle seisu pingeliseks. Viiki Newcastle siiski kätte ei saanud ja Manchester United rõõmustas hooaja viimases kodumängus fänne 3:2 võiduga.

Ühtlasi pikendas kodumeeskond uskumatuna tunduvat saavutust. Premier League'i ajastul ehk viimase 32 aasta jooksul on avapoolaja järel juhitud 318 korral ning kaotatud pole neist mängudest jätkuvalt mitte ainsatki.

Chelseal tärkas võõrsil võimalus Brightoni vastu ette minna juba veerandtunnise mängu järel, kui peakohtunik Michael Salisbury määras Marc Cucurella kukutamise eest nende kasuks penalti. VAR-i abiga selgus aga, et penaltiväärilist viga tegelikult siiski polnud ning Salisbury tühistaski 11 meetri karistuslöögi. Chelsea sai 34. minutil siiski edu kätte, kui Cucurella eeltöö järel suunas palli peaga võrku Cole Palmer.

Teise poolaja keskel kasvatas Christopher Nkunku ja Chelsea oli teel rahuliku võiduni, kui kapten Reece James olukorra 88. minutil tarbetult ärevaks ajas. Joao Pedro tegi talle keskjoone juures vea, kuid James reageeris sellele jalasirutusega, tabas brasiillast korkidega ning videoekraani juures käinud Salisbury otsis taskust punase kaardi.

Brighton tajus võimalust ning kui neljandal üleminutil saatis Simon Adingra palli posti, siis kaheksandal üleminuti Danny Welbeck juba väravasse. Kuigi kodumeeskond pani Chelsea veel kõva surve alla, võttis pealinnaklubi ikkagi 2:1 võidu, mis annab eurokohtade võitluses kõik trumbid nende kätte.

Chelsea on praegu kuuendal real ning kui viimases voorus võõrsil Bournemouthi võidetakse, on neil šanss kerkida isegi viiendaks. Tõsi, selleks peab Tottenham kaotama võõrsil tabeli punasele laternale, sel hooajal vaid kolm võitu noppinud Sheffield Unitedile. Konkurentsis kuuendale kohale on trumbid aga selgelt Chelsea käes, sest Newcastle ja Manchester United jäävad neist nüüd maha kolme punktiga.

Kuuenda koha tagamiseks piisab Chelseale viimases voorus kindlasti ühest punktist. Kui kaotatakse ja Newcastle võidab võõrsil Brentfordi, läheb Kirde-Inglismaa klubi tänu paremale väravate vahele Chelseast siiski mööda. Manchester Unitedi lootus kuuendaks tõusta on sisuliselt olematu, sest kolme vähempunkti juures on nende väravate vahe -3 ja Chelseal +13. Küll aga võib Manchesteri meeskond kerkida veel seitsmendaks, kui viimases voorus tehakse Newcastle'ist parem tulemus.

Manchester United - Newcastle United 3:2 (1:0)
31. Kobbie Mainoo, 57. Amad Diallo, 84. Rasmus Höjlund - 49. Anthony Gordon, 90+2. Lewis Hall

Brighton & Hove Albion - Chelsea 1:2 (0:1)