MEISTRITE LIIGA

LOE JÄRELE: ülikindel Man City ja napilt pääsenud Real Madrid kindlustasid koha veerandfinaalis

Soccernet.ee

Manchester City sai Kopenhaageni vastu avamängus 3:1 võidu. Foto: Scanpix / Liselotte Sabroe / Ritzau / AP

Meistrite liigas selgusid järgmised veerandfinalistid, kui Real Madrid alistas 1/8-finaalis kahe mängu kokkuvõttes Leipzigi 2:1 ning Manchester City seljatas teist mängu järjest Kopenhaageni 3:1.

Avamängu 1:0 võitnud Real oli teist matši järjest Leipzigi surve all, kuid nagu eelmine kord, olid ka nüüd külalised hädas skoorimisega. Avatabamuse said kirja hoopis võõrustajad, kui 65. minutil Jude Bellinghamilt söödu saanud Vinicius Junior paigutas palli vasaku posti kõrvale.

Möödus kolm minutit ning Leipzig ronis mängu tagasi, kui meeskonna kapten Willi Orban suunas David Raumi tsenderduse viiekasti joonelt peaga võrku.

Leipzig jõudis koondskoori viigistamisele väga lähedale 90+2. minutil, mil Dani Olmo võttis karistusalas palli rinnaga maha ning tõstis selle tagumise ristnurga suunas, ent tabas latti.

Teise paari saatuse otsustasid Man City mehed ära juba esimese kümne minutiga. Viiendal minutil lõi avavärava keskkaitsja Manuel Akanji, neli minutit hiljem duubeldas eduseisu ründaja Julian Alvarez.

Kopenhageni pallur Mohamed Elyounoussi lõi 29. minutil ühe tagasi, ent lõppsõna jäi City ründetähele Erling Haalandile, kes sättis 45+3. minutil palli vasakule jalale ja virutas selle kindlalt paremasse alanurka.

Enne mänge:

Real Madrid võitis kolm nädalat tagasi Saksamaal peetud avamängu Brahim Diaze teise poolaja alguses löödud meisterlikult väravast 1:0. Hispaania suurklubi väravasuul säras üheksa tõrjega Andri Lunin.

Manchester City sai Taanis toimunud avamängus 3:1 võidu, kui esimesel poolajal skoorisid Kevin De Bruyne ja Bernardo Silva ning teisel Phil Foden. Kopenhaageni ainsa värava lõi esimesel poolajal Magnus Mattsson.

Täna õhtul selgub, kas Real Madrid ja Manchester City kaitsevad eduseisu. Teisipäeval kindlustasid koha veerandfinaalis Pariisi Saint-Germain ja Müncheni Bayern.

Real Madrid - RB Leipzig 1:1 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Madrid  2:1
65. Vinicius Junior - 68. Willi Orban

Manchester City - Kopenhaagen 3:1 (3:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Man City 6:2
5. Manuel Akanji, 9. Julian Alvarez, 45+3. Erling Haaland - 29. Mohamed Elyounoussi