Luup peale | Pöördepunkt? Kane murdis Lazio müürist läbi ja Bayerni õudukas võib veel õnneliku lõpu saada

Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst pilt Siim Pulst

Harry Kane lööb väravaid igast asendist ja tassib Bayernit edasi. Foto: Scanpix / IMAGO / Jan Huebner

Müncheni Bayern jättis viimase kuu ebaõnnestumised seljataha ning pani Meistrite liiga 1/8-finaalis Rooma Lazio vastu oma klassi maksvusele. Harry Kane'i juhtimisel võeti kodus kindel 3:0 võit ning liiguti kokkuvõttes 3:1 paremusega kaheksa sekka.

Bayern näitas koduseinte ees oluliselt teravamat ründemängu kui Roomas ning juba 6. minutil sai Leroy Sane hakkama millegagi, milleni võõrsil ei jõutudki - pealelöögiga raamide vahele. Ivan Provedeli jaoks oli tema löök siiski üsna lihtne saak. 14. minutil tõrjus Lazio puurilukk hästi ka Jamal Musiala trahvikasti tagant teele pandud terava löögi.

Kane'i 17. minuti kauglöök lendas rikošeti toel napilt väravast mööda ning trahvikasti sees blokeerisid külalismeeskonna kaitsjad veel terve hulga lubavaid löögivõimalusi. 35. minutil pääses Eric Dier viiekastijoonelt peaga löögile, kuid saatis palli üle värava.

Lazio suurim šanss kukkus 37. minutil sülle Ciro Immobilele, kui Matthijs de Ligti peapuude tõi palli viiekastis talle ette, aga Lazio kapten ei suutnud piisavalt kiiresti reageerida, et kingitus vastu võtta ja pall raamide vahele suunata.

See läks itaallastele kalliks maksma, sest paar minutit hiljem tekkis sarnane olukord teises kastis, kui Raphael Guerreiro õnneliku puute kaudu põrkas pall ette Kane'ile ette ning inglane näitas Immobilele ette, kuidas välkkiirelt reageerida ja pall peaga võrku suunata - 1:0!

Bayern pääses sõiduvette ning juba 40. minutil jõudis Musiala lähedale edu kasvatamisele, aga üheksalt meetrilt sooritatud ühepuutelöök põrkas napilt postist mööda. Lõpuks sai Lazio siiski värava riietusruumi kaasa, sest Bayerni viies nurgalöök lõppes lisaminutitel väravaga. Guerreiro tsenderduse järel põrkas pall trahvikasti tagumisse poolde, kust de Ligt ühe puutega otse õhust peale lõi, misjärel Thomas Müller viiel meetril peanupu vahele pani ja palli võrku suunas - 2:0!

Lazio oli sunnitud teisel poolajal oma rünnakut elavdama, kuid esialgu ei muutunud mängu iseloom oluliselt. Pigem oli vahe selles, et Bayern tegeles rohkem palli kontrollimisega ega pidanud enam kuhugi tormama. 59. minutil avanes Guerreirol hea võimalus edu suurendada, kuid tema löök oli ebatäpne.

Pärast tunni möödumist tegi külaliste peatreener Maurizio Sarri ründemängu elavdamiseks kolmikvahetuse, kuid seegi ei toonud pööret. Mida meeleheitlikumaks Lazio muutus, seda ohtlikumaks muutusid hoopis Bayerni vasturünnakud. 66. minutil sündiski, mis sündima pidi, kui Provedel tõrjus Sane löögi enda ette ning Kane lükkas "lauapalli" tühja võrku - 3:0!

Sellega oli paari saatus sisuliselt otsustatud ja küsimus oli pigem selles, kas Bayerni edunumbrid kasvavad veelgi. Müller tabas 71. minuti kiirrünnakul Provedeli sõrmede läbi posti, järgmisel minutil saatis Sane trahvikasti kaare pealt pommlöögi napilt ristnurgast mööda. Lazio üheks harvaks helgemaks hetkeks jäi Luis Alberto üritus kastijoonelt, mis rikošeti kaudu väravast mööda lendas. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Pööre Bayerni õudusfilmis

Bayern tuli mängule seljaga vastu seina surutult, sest kuigi Baierimaa hiiglane jäi ka avamängu 0:1 kaotuse järel selgeks soosikuks edasipääsule, on viimase aja esitused ja tulemused olnud kõike muud kui veenvad. Kriitikasaju alla on jäänud nii klubijuhtide otsused kui ka meeskonna suhtumine, aga kõige rohkem kõneainet on pakkunud peatreener Thomas Tucheli personaalküsimus.

Tuchel saabus Bayernisse eelmise hooaja käigus ja suutis tänu Dortmundi viimase hetke kingitusele Bundesliga tiitli ära võita. See aga ähvardabki jääda tema ainsaks karikaks Münchenis, sest käesoleval hooajal kaotati juba nii superkarikafinaalis kui ka karikavõistlustel ning koduliigas ollakse Leverkusenist juba kümne punktiga maas. Nii terendab Bayernile esimene karikateta hooaeg pärast hooaega 2011/12 ning see on Saksamaa sarivõitjale mõistagi vastuvõetamatu olukord.

21. veebruaril tegi klubi teatavaks, et Tucheliga minnakse küll üheskoos hooaja lõpuni, aga seejärel koostöö katkeb. Sellise otsuse avalik teatavaks tegemine oli omapärane käik ning kuna Bayerni tulemused ei näidanud seejärel paranemise märke, siis kogunesid Tucheli pea kohale üha tumedamad pilved ja räägiti riietusruumi üle kontrolli kaotamisest. Saksamaa meedias liikusid juba kuuldused, et Lazio vastu konkurentsist pudenemise korral teinuks klubi treenerivahetuse kohe ära.

Pärast 0:1 kaotust Roomas nimetas Leon Goretzka käesolevat hooaega Bayerni jaoks "lõputuks õudusfilmiks". Nüüd paistab selgena, et Tucheliga minnakse edasi ning hooaja lõpp peab näitama, kas Lazio seljatamine oli üks pööre paljude hulgas ja hollywoodilik õudus jätkub, või siis oli see otsustav pöördepunkt ja Bayern suudab enda hooaja siiski veel päästa.

Kuna Bundesliga tiitli püüdmine näib tänaseks ebarealistlik (viimase 10 vooruga tuleks tagasi teha 10 punkti, samas kui senise 24 vooru jooksul on Leverkusen lauale jätnud vaid 8 punkti ja omavahelised mängud on juba peetud), siis oleks ainsaks palsamiks Bayerni hingele Meistrite liiga võit. Saksamaale karikaid püüdma tulnud Harry Kane'i jaoks oleks kahtlemata magus lõpetada isiklik karikaneedus just Wembleyl peetavas finaalis.

Üks asi on aga murda maha Itaalia kõrgliiga üheksas meeskond ja hoopis teine asi on hakata vastu Manchester Cityle või Real Madridile. Pärast 2020. aastal Meistrite liiga võitjaks tulemist on Bayerni teekond kolm hooaega järjest lõppenud veerandfinaalis, kus on jäädud alla vastavalt PSG-le, Villarrealile ja viimati Cityle. Tänavused Meistrite liiga veerandfinaalid ja poolfinaalid loositakse 15. märtsil.

2. Kane kaks, Immobile null

Laziol on käsil oma isiklik õudusfilm, milles Meistrite liiga etendas seni ainsat lohutust. Serie A üheksas tabelirida ei vasta kaugeltki klubi ambitsioonidele ega koosseisu kvaliteedile, kuid läbi hooaja on oldud tõsises hädas väravate löömisel ning suure tõenäosusega tähendab see, et uuel hooajal neil Euroopasse enam asja ei ole.

Meistrite liiga alagrupist suruti end läbi seitsme väravaga, ükski teine edasipääseja ei löönud vähem. 1/8-finaali avamängus jõuti sihile tänu penaltile ning kuigi Münchenis alustati kohtumist enesekindlalt ja positiivse meelestatusega, kadus pärast kaotusseisu jäämist meeskonna esitusest lootus. Eduseisu kaitsmine oli realistlik ülesanne, ise löömine näis võimatu missioonina.

Lazio talismani Ciro Immobile kuldajad on jäänud minevikku. Varasemalt stabiilselt koduliigas 20+ väravat kirja saanud mees langes eelmisel hooajal 12 peale ja on käimasoleval hooajal kirja saanud vaid 6 liigatabamust. Sellele vaatamata on ta meeskonna parim väravakütt ja esiründaja ning pole näha, et keegi 34-aastase ründaja mantli enda kanda võtaks.

Immobilel avanes üks variant Lazio korduskohtumises juhtima viia ning see võinuks mängu hoopis teistsugustesse rööbastesse juhatada. Ta ei suutnud aga ootamatult ette kukkunud palli raamide vahele suunata ning loetud minutid hiljem näitas Harry Kane teises väljakuotsas sarnases olukorras, milline on tulikuuma ja tõrkuva väravamasina vahe.

Maurizio Sarri kolmikvahetus 61. minutil tõi Lazio mängu küll liikuvust ja värsket energiat, kuid rünnak jäi sellele vaatamata hambutuks ning kui üritused muutusid meeleheitlikumaks, nõelas Bayern halastamatult vastu. Kõrgema tasemega meeskond võttis oma ning otsustavaks sai eelkõige just ründajate kvaliteet.

3.  Mängu parim - Harry Kane

Kus oleks Bayern ilma Kane'ita? Meeskonna ebaedu taustal teeb Inglismaa väravamasin isiklikult järjekordset superhooaega ning tema tabamused on päästnud Bayernile kuhjaga punkte. Ka Lazio vastu oli see just tema kvaliteet, mis meeskonna painest vabastas ja kindla võiduni purjetada lubas.

Müncheni Bayern - Rooma Lazio  3:0 (2:0), kahe mängu kokkuvõttes 3:1
39., 66. Harry Kane, 45+2. Thomas Müller

Bayernit kimbutav väravapõud paneb häirekellad helisema. Tuchel: ma pole kindel, kas Lazio võitis

Ametlik: Bayern ja Tuchel lõpetavad koostöö aasta võrra varem