Link kopeeritud

LOE JÄRELE: Mbappe ja Kane paugutasid Meistrite liigas mõnuga võidu

Soccernet.ee

Kylian Mbappe vedas PSG kindla edasipääsuni. Foto: Scanpix / AFP / Franck Fife

Kohti Meistrite liiga veerandfinaalis on kaheksa, tahtjaid kokku 16. Esimesed kaks piletisaajat selgusid Münchenis ja Baskimaal, kus Bayern ja PSG oma superstaaride toel edasipääsu tagasid. Sakslased pöörasid avamängu kaotusseisu Lazio vastu 3:0 võiduks, PSG sai Sociedadist kokkuvõttes 4:1 jagu.

Koduliigas aina sagedamini libastuv Bayern ei jõudnud Itaalias mitte ühegi väravale läinud pealelöögini ja kaotas kümnekesi jäänuna penaltist 0:1. Kodus alustati vigade parandust 38. minutil, kusjuures vahetult enne seda oli Ciro Immobile lasknud luhta kuldse võimaluse Lazio juhtima viia. Siis jõudis pall aga teises väljaku otsas Harry Kane'ile, kes avas skoori. Poolaja viimase löögiga edu kahekordistati - nurgalöögi järel andis eemalt tuld Matthijs de Ligt ja väravaesisel oodanud Thomas Müller suunas palli võrku.

Bayern tegi külalistega sotid lõplikult selgeks 66. minutil. Ivan Provedel tõrjus Leroy Sane löögi väravaesisele ja seal oli esimesena jaol Kane, kes lõi 3:0. Laziol enam reaalseid šansse mängu päästmiseks ei tekkinud ja kahe kohtumise kokkuvõttes võideti 3:1. PSG sai kodus Real Sociedadist jagu tulemusega 2:0 ja sama skoorini jõuti juba teise poolaja alguseks ka võõrsil. Mikel Merino hiline auvärav oli Sociedadile nõrk lohutus, kokkuvõttes jäi PSG peale 4:1

Seejuures sättis pariislaste suurim staar Mbappe kahel korral Kane'ile ette värske tähise, millele inglane pisut hiljem vastas. Avapoolajal jõudsid mõlemad käesoleva hooaja lõikes märkimisväärse vestapostini, sest nad on juba olnud osalised vähemalt 40 värava sünnis. Lõpuvileks oli mõlemal vastav number 41 - Mbappel 34 väravat ja seitse söötu, Kane'il 33 väravat ja kaheksa söötu. Inglasele annab prantslase ees aga väikese eelise see, et temaal on selle tähiseni jõudmiseks kulunud 33 kohtumist, Mbappel üks mäng rohkem.

Müncheni Bayern - Rooma Lazio 3:0 (2:0, kahe mängu kokkuvõttes 3:1)
38., 66. Harry Kane, 45+2. Thomas Müller

Real Sociedad - PSG 1:2 (0:1, kahe mängu kokkuvõttes 1:4)
89. Mikel Merino - 15., 56. Kylian Mbappe

Tekstipõhine LIVE-ülekanne:

Veerandfinaalid
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#356 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1499" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#359 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "355" } [1]=> object(PollVariant)#360 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#361 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "237" } [3]=> object(PollVariant)#362 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "277" } [4]=> object(PollVariant)#363 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "124" } [5]=> object(PollVariant)#364 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#365 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "59" } [7]=> object(PollVariant)#366 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#367 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }