Dortmund võitis kodus avapoolaja, aga siis algas Beieri šõu

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt Marko Susi

Maximilian Beier pööras 1:2 kaotusseisu võiduks. Foto: Scanpix / Kirchner-Media / Imago

Koduväljakul avapoolaja 2:1 võitnud Dortmundi Borussia kaotas Saksamaa kõrgliiga 23. vooru kohtumises 2:3 eurokohti sihtivale Hoffenheimile.

Hoffenheim haaras eduseisu hetkel, mil mängitud oli 97 sekundit. Ründaja Ihlas Bebou lõikas vastase karistusalas keskkaitses mänginud Emre Cani söödu vahelt, liikus sihtmärgi poole ning naelutas palli terava nurga alt värava lakke - 0:1.

Naeratus Hoffenheimi meeste näolt kadus 25. minutil. Kõigepealt lõi neli minutit varem Dortmundi ründaja Donyell Malen nurgalöögist viigitabamuse, seejärel suunas Nico Schlotterbeck Marco Reusi karistuslöögi värava eest peaga võrku.

Kollasärgid hoidsid võiduraja kurssi, aga nagu pealkirjas mainitud, saabusid teisel poolajal Maximilian Beieri minutid. Hoffenheim tuli 61. minutil kontrarünnakule ning Beier sai keskväljal palli. Saksa ründaja tormas Dortmundi trahvikasti otsa ning lõi sealt kaitsja rikošetist ära. Möödus neli minutit ning külalised nõelasid taas. Ootamatult vabaks jäänud Anton Stach tõusis vastase karistusalasse, söötis keskele Beierile, 21-aastane ründaja lõi liigahooaja kümnenda värava.

Dortmund hoiab Bundesligas 41 punktiga neljandat kohta. Kolmandal real olev Stuttgart edestab neid kuue silmaga, lähim jälitaja Leipzig jääb neist punkti kaugusele. Hoffenheim tõusis 30 punktiga kaheksandaks, Konverentsiliigasse viival ehk kuuendal positsioonil seisev Frankfurdi Eintracht juhib neid nelja punktiga.

Eintrachti edu võiks olla suurem, kuid nad mängisid 2:2 viiki Wolfsburgiga. Wolfsburg läks teisel minutil Maxence Lacroix' väravast juhtima, Philipp Max viigistas 14. minutil. Vaheajaks juhtis Wolfsburg tänu 36. minuti Kevin Behrensi tabamusele. Frankfurdile tõi viigi Omar Marmoush, kes skooris 90+2. minutil. Wolfsburg hoiab 25 punktiga 12. kohta.

Dortmundi Borussia - Hoffenheim 2:3 (2:1)
21. Donyell Malen, 25. Nico Schlotterbeck - 2. Ihlas Bebou, 61., 65. Maximilian Beier

Frankfurdi Eintracht - Wolfsburg 2:2 (1:2)