EM2024

Memo | Serbia jäi rünnakul nüriks ja langes ainsana viigigrupist välja

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Teiseks poolajaks sissevahetatud Luka Jovicil ega Dušan Tadicil ei õnnestunud Serbiat päästa. Foto: Scanpix / Ariel Schalit / AP Photo

Taani ja Serbia tegid EM-i viimases alagrupivoorus 0:0 viigi. See tähendab, et C-alagrupis, kus kuuest kohtumisest viis lõppes viigiga, jäi Serbia ainsana edasipääsuta. Taani sai napilt Sloveenia ees teise koha, mis annab kaheksandikfinaalis vastaseks turniiri võõrustaja Saksamaa.

Serbia vajas edasipääsuks võitu ja Taani teadis, et nende jaoks oleks viik piisav, aga esimesel poolajal tekitas väravavõimalusi ainult Taani, kes suutis oluliselt paremini palli hoida ja sööte ettepoole leida. Joakim Maehle tsenderdusest lõi Alexander Bah peaga mööda, Christian Erikseni kauglöögi tõrjus Predrag Rajkovic altnurgast ära. Rajkovic sai kätte ka Rasmus Höjlundi madala soorituse karistusala nurgast, Jonas Wind lennutas aga 15 meetrilt palli kõrgustesse.

Serbia vahetas oma avapoolaja ettevaatliku lähenemise teisel kolmveerandtunnil ründavamaks. Juba vaheajal tehti kaks vahetust, kui sisse toodi loominguline kapten Dušan Tadic ja AC Milani ründaja Luka Jovic. Mida teine poolaeg edasi, seda rohkem jõudu Serbia ettepoole viis ja riskeerivamaks muutus.

Serbia saatis tihti kõrgeid palle võitlusesse, kus Taani keskkaitsjad olid väga kindlad. Taani ise nõelas mõne ohtliku tsenderdusega, 64. minutil pääses Jannik Vestergaard kornerist täiesti vabalt peaga löögile, aga löök läks keskele ja Rajkovic püüdis. Eelmises voorus Inglismaa vastu kaugelt iluvärava kõmmutanud Morten Hjulmand püüdis selles kohtumises kaks korda sama teha, kuid lennutas pallid taevasse.

Serbia hakkas korralike löökideni jõudma siis, kui mängitud oli 80 minutit. Mitrovic oli karistusalas ebatäpne, Dušan Vlahovic lõi peaga üle ja Sergej Milinkovic-Savici sooritus läks Kasper Schmeichelile sülle. Teist mängu järjest Dragan Stojkovici hoolealused päästvat hilist tabamust ei saavutanud.

Taani läbis seega alagrupi kolme viigiga. Serbia oli Inglismaale 0:1 kaotanud ja kogus kaks viigipunkti, mis ei anna enamat viimasest kohast. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Milinkovic-Savici löök jäi nõrgaks. Serbia jõudis 90+2. minutil lõpuks oma mängu ainsa pealelöögini raamide vahele, kui Dušan Tadic meelitas mitu taanlast enda peale ja söötis siis karistusala joonele Sergej Milinkovic-Savicile. Viimane sai päris vabalt lüüa, kuid löök jäi nõrgaks ja veeres Kasper Schmeichelile sülle. Kui sealt ka ei tulnud, siis sai üsna selgeks, et Serbia langeb.

Üllatus | Serbia ei suutnud avapoolajal mitte midagi. Serbia vajas sellest kohtumisest võitu, aga terve esimese poolaja jooksul suutsid serblased teha vaid ühe blokeeritud löögikatse - null pealelööki raamide vahele, null pealelööki raamidest mööda, null nurgalööki! Ründajale Aleksandar Mitrovicile ei jõudnud tiimikaaslaste toetust lähedale, Mitrovic püüdis tihti üksinda mitmetest kaitsjatest läbi mängida ja see tal ei õnnestunud.

Ilus hetk | Pikk söödumäng lõppes hea momendiga. 39. minutil tekitas Taani pika pallivaldamise ja hea söödumängu tulemusena korraliku võimaluse - pärast Serbia suluseisu tegid taanlased 26 täpset söötu järjest, rünnaku lõpuks põrkas Nikola Milenkovici jalast pall karistusalas ette Jonas Windile, kes pääses 15 meetrilt vabalt löögile. Löök läks siiski üle jala ja üle värava.

Staar | Christian Eriksen. Taani poolkaitsja Christian Eriksen oli väravateta kohtumise kõige loovam mängija, kes suutis liinide vahel ruume leida ja üht-teist tekitada.

Tsitaat | "Serbia fännid peaksid meeskonna üle uhked olema. Võitlesime viimase sekundini ning ma olen toetajatele imelise kaasaelamise eest tänulik," ütles Serbia peatreener Dragan Stojkovic.