MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Endised Inglismaa koondislased ja Kane on sõnasõjas? Shearer: me ei öelnud midagi valesti

Link kopeeritud
Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt Marko Susi

Harry Kane. Foto: Scanpix / Harry Langer / Zuma Press

Endised Inglismaa koondislased Gary Lineker ja Alan Shearer, kes nüüd on stuudioekspertid, kritiseerid kodumaa rahvusmeeskonda pärast 1:1 viiki Taaniga. Inglismaa praegune kapten Harry Kane torkas meestele vastu, mispeale valasid esimesena nimetatud veel õli tulle.

Lineker ei hoidnud oma taskuhäälingusaates "The Rest Is Football" pärast viiki tagasi. "Ma ei kujuta ette, kas on üldse olemas mõni inglane, kes nautis Inglismaa esitust. See oli uinutav, kurb ... võib otsida igasugu viisakaid sõnu, aga see oli lihtsalt s*itt," lausus Lineker.

80-kordne internatsionaal kritiseeris ka Kane'i, kui ütles, et 30-aastane kapten peaks mängima paremini. "Ründajana on sul kaks ülesannet: lüüa väravaid - mida Kane on karjääri vältel suutnud teha väga hästi - ja tekitama ruumi," ütles Lineker. "Kolmese kaitseliini vastu tuleb mäng laiali tõmmata, joosta ühele poole ja siis tulla tagasi, et saada söötu. Ta peab tekitama ruumi, et poolkaitsjad saaksid luua võimalusi."

Sama meelt oli ka Shearer, kes lõi koondisesärgis 63 mänguga 30 väravat. "Kui jäin vanemaks, siis vajasin enda ümber kiiremaid mängijaid. Suutsin ikka skoorida, võita õhuvõitlusi ja liikuda kastis õigetesse kohtadesse, aga ma ei suutnud enam liini taha vabaneda. Sama probleem on hetkel Kane'il," sõnas ta BBC-ile.

Kui Kane'ilt küsiti pühapäeval, mis ta arvab stuudioekspertide kriitikast, vastas ta, et nad peaksid mäletama, mis tunne on osaleda suurturniiril. "Ma tahaks kõigi mängijate suhtes olla alati austav, eriti nende suhtes, kes on seda särki kandnud ja kes teavad, mis tunne on Inglismaad esindada," ütles Kane. "Aga endised mängijad peavad nüüd aru saama, et väga raske on neid mitte kuulda võtta. Eelkõige just noortel mängijatel, kes pole selle keskkonnaga harjunud."

Ta jätkas: "Kokkuvõttes pole Inglismaa väga pikalt midagi võitnud ja need mängijad olid sel ajal koondises, seega nad teavad, kui raske see on. Palju parem oleks, kui nad süstiksid mängijatesse hoopis enesekindlust."

Lineker ja Shearer rääkisid esmaspäevases taskuhäälingu episoodis, et ajakirjanikud tegid sääsest elevandi. "Oleme olnud Inglismaa esituste suhtes kriitilised, nagu ka sisuliselt iga ajakirjanik, aga me ju teame, kuidas see asi käib," ütles Lineker saatekülalisele Shearerile. "Oleme sellest varem rääkinud, et ajakirjanikud ei julge enda küsimusi esitada. Garanteerin, et see, kes küsis, oli samamoodi koondise suhtes kriitiline. Ajakirjanikud käituvad sedasi, sest: 1) nad tahavad tekitada probleeme; 2) nad ei julge enda küsimusi küsida. See paneb Harryle koorma peale, aga ta sai hästi hakkama."

Siiski torkasid mehed ka Kane'i. "Seal oli koht, kus ta ütles, et meil kui endistel koondislastel on teatud kohustused. Et me peaksime olema targemad ja et me pole ju midagi koondisega võitnud, või midagi sellist. Okei, tal on õigus. Aga ma ütlen ühte asja: viimane asi, mida me tahame, on kedagi materdada ja kritiseerida. Tahame, et Inglismaa mängiks hästi, sest meie töö tuleb kõige paremini välja siis, kui Inglismaa on hea, sest siis oleme elevil" rääkis Lineker

Shearer lisas: "Me ei lähe kunagi isiklikuks. See on kõige olulisem. Nad olid kohutavad ja me peame seda ütlema, sest muidu me valetaksime. Kui Inglismaa olnuks suurepärane, siis oleksime seda ka öelnud. Nii lihtsalt on.  Mängijana on sul alati õigus vastata väljakul. Minu meelest me ei öelnud midagi valesti, ma ei võta midagi tagasi. Inglismaa oli halb ning suur osa riigist ja isegi koondislased teavad, et nad oli Taani vastu kohutavad. Seal polnud sisuliselt midagi positiivset."

Lineker: "Jah, olime Kane'i vastu kriitilised, aga keegi pole kriitikast vaba. Harry teab seda väga hästi. Aga see, kuidas ajakirjanik seda küsis, pole okei, sest kogu tähelepanu läks talle."

Inglismaa on kahe mängupäeva järel C-alagrupis nelja punktiga liider. Nad kohtuvad alagrupifaasi viimases mängus Sloveeniaga, avavile kõlab teisipäeval Eesti aja järgi kell 22.00.

Poolfinaalid
Võimsad Inglismaa ja Hispaania
Juttu jagub
Soeng olgu paigas!
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK