Graubergi kübaratrikist jäi väheks, Viidase värav päästis viigi

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Kristoffer Grauberg esindas Eesti noortekoondiseid tosinas mängus. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Endine Eesti noortekoondislane Kristoffer Grauberg lõi Rootsis küll FBK Karlstadi eest kübaratriki, kuid see ei päästnud meeskonda 3:5 kaotusest Assyriskale.

Graubergi tabamused 29. ja 31. minutil viisid kodus mänginud Karlstadi kahe väravaga juhtima, kuid seejärel lagunes meeskonna mäng täielikult - enne avapoolaja lõppu lasti enda võrku koguni neli palli. Kohe teise poolaja alguses kärpis Grauberg oma kolmanda väravaga vahe minimaalseks ja sellisena püsis see 89. minutini, kuid siis vormistasid külalised ikkagi lõppseisu.

Rootsi tugevuselt kolmandas liigas mängiv Karlstad asub 16 meeskonna konkurentsis liigatabeli 13. real. Grauberg on teinud tosinast mängust kaasa kümnes ning tema nimel on seitse väravat.

Soome tugevuselt kolmandas liigas ehk Ykkönenis sekkus Sten Jakob Viidas mängu 66. minutil, kui KPV Kokkola ja Pori Jazzi vahel oli seis 2:2 viigis. Kaks minutit hiljem pääses Jazz juhtima, kuid viimane sõna jäi Kokkolale ja eestlasele - Viidase 72. minuti värav tõi tabloole lõppseisu 3:3.

Liigatabelis on KPV kümne vooru järel 21 punktiga kolmandal real, sama palju punkte on ka teist kohta hoidval Atlantisel. Liider Klubi 04 ehk Soome tippklubi HJK duubel on kolme punkti kaugusel. Viidas on tänavu KPV eest platsil käinud kõikides liigamängudes, värav oli talle hooaja viies.

Naiste Soome kõrgliigas pääses Eesti koondise ründaja Katrin Kirpu Aland Unitedi eest väljakule 57. minutil, kui võõrsil oldi HJK vastu 0:2 kaotusseisus. Selle tulemusega mäng ka lõppes. Kõik kaheksa senist kohtumist võitnud HJK on tabelis kindel liider, neist 11 punkti kaugusele jääv Aland United hoiab tihedas konkurentsis neljandat kohta.