TREENINGMÄNGUD

Kalev mängis viimase viie minutiga 2:0 eduseisu maha, ent sellest pole midagi, kui sul on Purje

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt Marko Susi

Tallinna Kalevi algkoosseis. Foto: Jalgpalliklubi Tallinna Kalev / Facebook

Tallinna Kalev sõitis Läti pealinna, kus kohtus Liivimaa Taliliiga A-tasandi matšis Jelgavaga. Viimastel minutitel kindlana näinud eduseisu maha mänginud kalevlased võtsid siiski 90+2. minuti väravast 3:2 võidu.

Kohtumise esimene värav saabus alles 68. minutil, mil Taavi Jürisoo leidis madala tsenderdusega värava eest Ats Purje, kes lükkas palli võrku. Kalev duubeldas eduseisu neli minutit hiljem, kui Purje sai enda poolel palli, jooksis vastase värava poole ning söötis ühel hetkel kaitseliini taha sööstnud Evert Talvistele, kes lõi esimese puutega rahulikult paremasse alanurka.

Eduseis hakkas lagunema 86. minutil. Jelgava nurgalöögi ajal jäi Kalevi kastis valveta Joseph Oloko Ebe, kes suunas kõrge palli otse õhust vasaku jalaga postide vahele. Ebe seadis viigi jalule 90+1. minutil. Talviste kaotas enda trahvikasti lähedal palli, hetk hiljem jõudis see nigeerlasele, kes konksutas end kastis vabaks ja lõi madalalt vasaku posti kõrvale.

2:0 edu maha mänginud Kalevil oli teisel üleminutil vastus olemas. Arseni Kovaltšuk riputas karistuslöögi kasti, kust Enriko Kajari jätkas Purjele, kes endale omase rahulikkusega toksas palli tühja väravasse ning tõi omadele Taliliiga esimese võidu.

Kalevist sai kolmas Eesti klubi, kes Liivimaa Taliliiga A-tasandil võitnud. Lisaks neile oli Jelgavast üle ka Nõmme Kalju, Tallinna Flora ainus triumf tuli Liepaja üle. Jelgava on seni peetud kolmest mängust võitnud ühe - nad alistasid 3:1 Flora. Kui Kalevi jaoks on Taliliiga lõppenud, siis Jelgava kohtub veel Paide Linnameeskonnaga.