SAKSAMAA

Kas võib kuldmedalid Leverkuseni poole teele panna? Bayern sai häbistava kaotuse, Upamecano lahkus jälle punasega

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt Heiti Heli

Bochum andis Saksamaa võimuvahetusele oma panuse. Foto: Scanpix / RHR-Foto / imago images

Müncheni Bayernit on tabanud 2008. aasta majanduslangusest märksa vägevam kriis, kui ühe nädala jooksul saadi juba kolmas kaotus.

Bochumile külla sõitnud Bayern proovis tagasi võidureele naasta, aga tulemuseta. Thomas Tucheli mehed kaotasid hiljuti liigamängu Leverkuseni Bayeri ning Meistrite liiga matši Rooma Lazio vastu vastavalt 0:3 ja 0:1, tehes kahe kohtumise jooksul vaid ühe raamilöögi.

Bundesliga tiitlikaitsja sooritas Bochumi vastu esimese kolmveerantunni jooksul suisa neli lööki, mis lendasid postide vahele. 14. minutil viis nad ette Jamal Musiala, kelle esimene löök karistusalasse jõudes blokeeriti, kuid Leon Goretzka söödu järel virutas noor sakslane palli püüdmatult lati alla.

Bundesliga klubide poolehoidjate protest välisinvestorite vastu on kestnud juba mitu vooru, kui murule on loobitud erinevaid asju. Meeleavaldus ei puudunud ka sellest mängust, kui 28. minutil viskasid pealtvaajad platsile tennisepalle.

Kui kõik tundus Bayerni jaoks võrdlemisi roosiline, tuli 38. minutil hekikääridega Takuma Asano. Anthony Losilla andis meeskonnakaaslasele hea läbisöödu, misjärel jõudis Asano Müncheni klubi karistusalasse, kus ta saatis posti kõrvale madala löögi.

Vonovia Ruhrstadionile kogunenud kodupubliku rõõmuks läks Bochum enne poolajavilet juhtima. Kevin Stögeri joonlauaga mõõdetud nurgalöök jõudis Keven Schlotterbeckini, kes suunas selle peaga edasi Manuel Neueri puuri.

Teisel poolajal keskendus Bochum rohkem kaitsetööle, et edust kümne küünega kinni hoida. 77. minutil noppis penalti põhjustanud Dayot Upamecano teise kollase kaardi. Mäletatavasti eemaldati Prantsusmaa keskkaitsja mängust ka hiljuti Meistrite liigas. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Stöger, viies Bochumi 3:1 ette.

Kuigi Harry Kane'il õnnestus üks värav kohtumise lõpus tagasi lüüa, polnud Bayernil hooaja neljandast kaotusest pääsu. Nüüd jäädakse liiderklubi Leverkuseni Bayerile, kel pole jätkuvalt mitte ühtegi kaotust, alla kaheksa silmaga, Bochumi hetkesaagiks on 25 punktiga 11. koht.

Freiburgi ja Eintrachti väravaterohket avapoolaega asusid juhtima külalised, kui 27. minutil tsenderdas Philipp Max palli Omar Marmoushile, kes selle omaks võttis ning paremasse alla nurka veeretas. Kolm minutit hiljem oli teise värava juures täpne Ritsu Doan, kes seadis jalule viigi.

35. minutil läks Freiburgi võrku Eintrachti teine raamilöök, kui avatabamuse eest hoolitsenud Marmoush jättis kera Ansgar Knauffile, kes selle Noah Atubolu selja taha toimetas. Sel korral kestis Frankfurdi võistkonna eduseis kauem, kuid vaheajale siirduti ikkagi viigiseisul, sest viiendal üleminutil realiseeris penalti Vincenzo Grifo.

Kui esimesel kolmveerandtunnil oli vägev sõu väljaku peal, siis teisel poolajal jagus seda nii platsi kõrvale ja kohale. Europa-Park Stadionil lasti 52. minutil rahvamassist lendu kaugjuhitav mängulennuk, samuti visati tribüünidelt hulganisti komme. Mõistagi pandi kohtumine seetõttu pausile.

Mängu jätkudes haaras Eintracht kolmandat korda juhtohjad. 72. minutil tegi Marmoush teist korda eeltöö Knauffile, kes kõmmutas palli karistusala joonelt ristnurka.

Kui Dino Toppmölleri mehed arvasid, et kolm on kohtu seadus, siis on küll. Aga see seadus kehtib mõlemale osapoolele. 89. minutil klaarisid Eintrachti mängijad Freiburgi nurgalöögi, mille Noah Weisshaupt viis tagasi karistusalasse, kus kerkis kõige kõrgemale Michael Gregoritsch, kes koksas palli võrku.

Eintracht jäi ilma üheksandast võidust, Freiburg teenis viienda viigi. Tabelis on antud klubid vastavalt kuuendal ja kaheksandal real.

Freiburg - Frankfurdi Eintracht 3:3 (2:2)
30. Ritsu Doan, 45+5. Vincenzo Grifo, 89. Michael Gregoritsch - 27. Omar Marmoush, 35., 72. Ansgar Knauff

Bochum - Müncheni Bayern 3:2 (2:1)
38. Takuma Asano, 44. Keven Schlotterbeck, 78. pen. Kevin Stöger - 14. Jamal Musiala, 87. Harry Kane

Eemaldamine: 77. Dayot Upamecano (Bayern)