Leipzig andis Real Madridile tormihoiatuse, Augsburg tegi Darmstadtile Kaljut ja Levadiat (Stuttgart jätkab pronksilainel)

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt Marko Susi

Leipzig võttis enne otsustavat Meistrite liiga mängu suure võidu. Foto: Scanpix / Bernd Thissen / dpa via AP

Leipzig alistas Saksamaa kõrgliiga 24. vooru kohtumises 4:1 Bochumi ning näitas sellega Meistrite liiga kaheksandikfinaali kordusmatši vastasele Real Madridile, et matadoor peab punast pulli kartma.

Leipzig jäi Bochumi vastu seitsmendal minutil kaotusseisu, kui skooris Maximilian Wittek. Vaheajaks oli seis 1:1, sest 30. minutil viigistas hispaanlane Dani Olmo.

Külalised Saksamaa idaosast said teisel poolajal mootori käima. 68. minutil kirjutas enda arvele juhttabamuse Lois Openda, kolm minutit hiljem lõi Bochumi mees Ivan Ordets omavärava ning minut hiljem vormistas lõppseisu Leipzigi igipõline edurivimees Yussuf Poulsen.

Kuigi Austria suurfirma Red Bulli omatud Leipzig kaotas kaheksandikfinaali avamängu kodus 0:1, tundub viimast skoori vaadates, et nad on otsustavaks play-off -mänguks valmis. Matš on piltlikult öeldes härjavõitlus, sest Madridi klubil on tähistades traditsiooniks saanud see, et meeskonna kogenuim hispaanlane (praegusel ajal kaitsja Nacho Fernandez) võtab matadoori keebi ning imiteerib pulli eest põiklemist. Teatavasti lõppeb vaatemäng sellega, et matadoor kustutab looma eluküünla, aga pole sugugi kindel, kas ka sel korral läheb nii. Sest noh, Red Bull tähendab eesti keeles punast pulli ja Leipzig on hoos.

Kui Bochum on Bundesliga tabelis 25 punktiga 15. kohal, siis Leipzig on 43 silmaga viies. Viimast edestab punktiga Dortmundi Borussia, kes oli Karim Adeyemi ja Ian Maatseni väravatest 2:0 üle Berliini Unionist. Union on 25 punktiga 14. real.

Vooru eel pronksikohta hoidnud Stuttgart liigub teisel real olevale Müncheni Bayernile lähemale, sest kui valitsev Saksa meister mängis päev varem viiki Freiburgiga, alistas Stuttgart 3:2 Wolfsburgi. Stuttgart võitis avapoolaja Serhou Guirassy väravast 1:0, ent 50. minutil viigistas Joakim Maehle. Neli minutit hiljem lõi Guirassy oma teise ning 78. minutil lõi Stuttgarti kolmanda Josha Vagnoman, temast viis minutit hiljem skooris Wolfsburgi Lukas Nmecha.

Stuttgart jääb Bayernist nüüd nelja punkti kaugusele, liider Leverkuseni Bayer edestab neid 11 silmaga. Wolfsburg on 25 punktiga 13. kohal.

Mängupäeva suurima võidu võttis Augsburg, kes võttis inspiratsiooni Premium liiga avavoorus väravapeo püsti pannud Nõmme Kaljust ja Tallinna Levadiast, kui lõi Darmstadti võrku kuus vastuseta väravat. Augsburg on tabelis kümnes, Darmstadt viimane.

Võidulisa sai ka Frankfurdi Eintracht, kes alistas 2:1 Heidenheimi. Mainz ja Mönchengladbach mängisid 1:1 viiki.

Bochum - Leipzig 1:4 (1:1)
7. Maximilian Wittek - 30. Dani Olmo, 68. Lois Openda, 71. ov. Ivan Ordets, 72. Yussuf Poulsen

Eemaldamine: 86. Moritz-Broni Kwarteng (Bochum)

Wolfsburg - Stuttgart 2:3 (0:1)
50. Joakim Maehle, 83. Lukas Nmecha - 14., 54. Serhou Guirassy, 78. Josha Vagnoman

Darmstadt - Augsburg 0:6 (0:5)
2., 84. Phillip Tietz, 12. Fredrik Jensen, 20., 29. Ermedin Demirovic, 25. Ruben Vargas

Heidenheim - Frankfurdi Eintracht 1:2 (0:1)