EESTLASED VÕÕRSIL

Naasnud Poom osutus eestlaste lahingu ainsaks osalejaks, Sheini klubile valus kaotus

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Markus Poom. Foto: Brit Maria Tael

Iirimaa kõrgliigas peetud "Eesti derbis" sai ainsana väljakule traumast tervenenud Markus Poom, kes aitas Shamrock Roversi võõrsil 1:1 viigini Bohemiansi vastu.

Paaris eelmises voorus kerge trauma tõttu pealtvaataja rollis olnud Poom pidi mängu sekkuma 35. minutil, sest Dylan Watts ei saanud vigastuse tõttu jätkata. Rovers oli selleks hetkeks 0:1 taga, aga 42. minutil Johnny Kenny viigistas ning selle tulemusega kohtumine lõppeski. Poomi jaoks oli tegu esimeste minutitega pärast kolmemängulist pausi.

Bohemiansis mängivate eestlaste seis on seevastu muutunud viimaste nädalatega sandiks. Michael Lilander ja Martin Miller istusid kolmandat kohtumist järjest pingil, Sten Reinkort pole kolmes viimases voorus üldse meeskonna koosseisu kuulunud. Kuna viigi tegid ka tabelis vastavalt esimesel ja kolmandal kohal olevad Shelbourne ja Derry City, jätkab Rovers teisena ja Bohemians neljandana.

Standings provided by Sofascore

Rocco Robert Sheini tööandja Dordrecht oli Hollandi esiliiga eelviimases voorus ülilähedal tabelijuhi Willem II alistamisele, kuid pidi lõpuks ikkagi leppima 1:1 viigiga. Kodus mindi avapoolaja keskel Shiloh Zandi väravast juhtima ja hoiti edu pikalt. Shein sekkus mängu 58. minutil topeltvahetuse käigus väravalööja asemel.

Veerand tundi enne lõppu oli külalistel kasutada penalti, aga Luca Plogmann tõrjus Jeredy Hiltermani löögi. Ometi jõudis Willem II viigini ja seda väga valusal moel - kolmandal lisaminutil lõi Dordrechtilt võidu röövinud värava Michael de Leeuw. Külaliste jaoks oli tegu ülitähtsa tabamusega, sest see tagas neile voor enne hooaja lõppu igal juhul tõusu kõrgliigasse.

Viimase vooru eel on ka Dordrechti jaoks nüüd kõik selge - Eerste Divisie põhihooaeg lõpetatakse neljandana. Kes Willem II kõrval teisena Eredivisiesse tõuseb, selgitavad viimases voorus omavahel kohtuvad Groningen ja Roda. Praegu on Kerkrade klubil tabelis kolmepunktiline edu, aga kui Groningen viimase mängu võitma peaks, soosib neid parem väravate vahe. Kohtadel kolmandast kaheksandani lõpetavad meeskonnad jätkavad jahti viimasele kõrgliigapiletile.

Poola esiliigas jäi Opole Odra võõrsil 0:1 alla Leczna Gornikule. Artur Pikk vaatas kohtumist varumeeste pingilt. Kolm vooru enne hooaja lõppu ollakse üleminekumängudele viivast kuuendast kohast kolme punkti kaugusel.