EESTLASED VÕÕRSIL

Paskotši vaatas pealt, kuidas Grasshopper esimese üleminekumängu 90+7. minutil viiki viis

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt Laura Jaansen

Maksim Paskotši ja Grasshopper peavad uue nädala reedel kõik mängu panema. Foto: Grasshopper Club Zürich / Facebook

Eesti koondise ääremängija Vlasi Sinjavski ja Slovacko jäävad uuel hooajal euromängudest eemale. Maksim Paskotši tiim viigistas esimese üleminekumängu.

Eesti koondise ääremängija Vlasi Sinjavski koduklubi Slovacko lõpetas hooaja hävitava - 0:6 - kaotusega Ostrava Banikule. Mõlemad poolajad kulgesid Slovacko jaoks keeruliselt ning osalt identselt, sest neile näidati kokku kahte punast kaarti (26. ja 62. minutil) ja võrgust tuli korjata 3+3 palli. Võrreldes eelmise kohtumisega tegi Slovacko kolm vahetust, Sinjavski jäi mängust täielikult eemale.

Koondise 27-aastane ääremängija tegi lõppenud hooajal kaasa 30 kõrgliigamängus ning lõi ühe värava. Kokku käis ta väljakul enam kui 1700 minutiks. Sinjavski leping Tšehhi kõrgliigaklubis, kes lõpetas nii põhihooaja kui meistrite ringi kuuendal positsioonil ehk eurokohalt väljas, lõppeb 2025. aasta suvel.

Grasshopper, kelle ridadesse kuulub Eesti koondise keskkaitsja Maksim Paskotši, alustas Šveitsi kõrgliiga üleminekumänge 1:1 viigiga. Kohtumises esiliigas teise koha saavutanud FC Thuniga pääses vastane 53. minutil juhtima, Grasshopper lõi seisu viiki 90+7. minuti penaltist. Nii alustatakse uue nädala reedel justkui nullist - koha kõrgliigas teenib enim väravaid löönud meeskond.

Eelmises kohtumises 89 minutit mänginud 21-aastane Paskotši jäi sel korral pealtvaatajaks. Mängija leping Šveitsi kõrgliigaklubiga kehtib 2026. aasta suveni.

Paide Linnameeskonnast laenul olev Sten Jakob Viidas aitas KPV Soome tugevuselt 3. liiga liidriks. 21-aastane Eesti ääreründaja tegi 1:0 võiduga lõppenud matšis OLS-iga täismängu, värava lõi tipuründaja Wegye Wegye. Kaheksa mänguga 20 punkti korjanud KPV on Miesten Ykköneni liider, lähimad jälitajad on teeninud 18 punkti.