EESTLASED VÕÕRSIL
Link kopeeritud

Sorga vahetas mängu kangelase 90. minutil välja ja Sumqayit jätkab medalikursil

Soccernet.ee

Erik Sorga koduklubi Sumqayit sai Aserbaidžaani kõrgliigas koduväljakul 2:1 võidu Sabaili üle ja jätkab medaliheitluses teisel kohal.

Sumqayit lõi mõlemad väravad avapoolaja lõpus, kui Casimir Ninga lõi esmalt penaltist 1:0 ja seejärel nurgalöögi olukorrast 2:0. Sabail lõi küll teise poolaja üleminutitel ühe värava tagasi, aga enamaks külalised võimelised ei olnud. Sorga sekkus 90. minutil vahetusest, kui saatis puhkama kaks väravat löönud Ninga.

Sumqayit asub kaks vooru enne hooaja lõppu tabelis teisel kohal, aga Bakuu Neftchi, Zira ja Bakuu Sabah jäävad vaid punkti või kahe kaugusele. Liider Karabahh on juba kolmanda järjestikuse meistritiitli kindlustanud.

Itaalia noorteliigas Primaveras tegi AS Roma U19 võistkond võõrsil 1:1 viigi Leccega. Martin Vetkal kuulus Roma algkoosseisu, sai 31. minutil kollase kaardi ning vahetati avapoolaja järel välja. Liigatabelis on Roma noored voor enne põhihooaja lõppu teisel kohal, kuid tabeli tippu tõusmise võimalus püsib endiselt. Nimelt kaotas tabelijuht Inter eile 3:4 Laziole ning neist kahe punktiga maha jääval Romal on võimalus viimases voorus esikoht kindlustada.

Roma kohtub seejuures koduväljakul 15. tabelireal oleva Bolognaga, Inter võõrustab aga neljandal kohal olevat Atalantat. Sellele järgnevad kohamängud, kus kaks esimest pääsevad otse poolfinaali ning jäävad ootama vastast kolmanda ja viienda ning neljanda ja kuuenda meeskonna duellidest.

Poola esiliigas sai Opole Odra kodus 3:0 jagu Plocki Wislast. Artur Pikk vaatas mängu varumeeste pingilt. Kaks vooru enne põhihooaja lõppu on Odra tabelis üheksandal real, kuid neljandal kohal asuv Plock jääb vaid kahe punkti kaugusele. Kohtadel kolmandast kuuendani lõpetavad klubid mängivad põhiturniiri järel sõelmänge, et selgitada, kes pääseb Ekstraklasa tagantpoolt kolmanda meeskonna vastu üleminekumängudele.

Oliver Jürgens ei kuulunud Slovakkia kõrgliigas Dunajska Streda koosseisu, kui kodus alistati Trnava 1:0. Mängu ainus värav sündis teise poolaja alguses. Dunajska Streda asub enne viimast vooru tabelis kolmandal kohal, kaotades eesolevale Žilinale halvema väravate vahe tõttu ja edestades Trnavat ühe punktiga. Bratislava Slovan on meistritiitli juba kindlustanud.

Mari-Liis Lillemäe ja Rahel Repkin kuulusid Austria kõrgliigas mõlemad Innsbrucki Wackeri algkoosseisu ning mängisid 90 minutit, kui kodus kaotati eduseisust 1:4 tabelis kolmandal kohal olevale First Vienna naiskonnale. Wacker on 16 vooru järel ühe võidu ja ühe viigiga tabelis viimasel real.

Hiljuti karikamängus oma väravasaldo avanud Katrin Kirpu sekkus Soome kõrgliigas 81. minutil vahetusest, kui Aland United alistas võõrsil JyPK 2:0. Kirpu vahetuseks olid mõlemad väravad löödud. Aland asub tabelis viie vooru järel seitsme punktiga neljandal kohal.

Grete Daudi koduklubi Fyllingsdalen alistas Norra esiliigas kodus kaotusseisust Oddi 2:1. Neljamängulise kaotuste seeria lõpetanud Fyllingsdalen paikneb seitsme vooru järel seitsme punktiga kuuendal kohal.