Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

Ivans Baturins. Foto: Mauri Levandi

Narva Trans alustas Liivimaa taliliigat Riias 5:2 võiduga FC Tukumsi (Läti) üle. Avapoolaeg jäi 1:1 viiki, aga teisel poolajal pääsesid narvalased 5:1 juhtima.

Skoori avas 14. minutil Tukums, kui Transi testitava Edis Husovici kehva tagasisöödu lõikas Kristians Kaušelis vahelt ja toimetas puuri. Üheksa minutit hiljem viigistas kolumblane John Henry Sanchez, kes näitas paremal äärel suurepärast kiirust ja lõi siis värava väga terava nurga alt.

Teisel poolajal kaitses Tukumsi väravat mullune Harju Laagri puurivaht Ivans Baturins, kes pidi võrgust välja korjama neli palli. Trans läks juhtima ilusast kombinatsioonist juba 47. minutil, kui Nurdaulet Agzambajev andis karistusalas tallasöödu ja Andrei Smirnov lõi palli alla nurka.

Eesti klubi kolmas tabamus sündis 54. minutil Baturinsi rängast eksimusest. Kindamees lõi palli pihta pressingusse tulnud Deniss Poljakovile, kellest see väravasse põrkas.

Kümme minutit hiljem skooris Trans Poljakovi nurgalöögi järel, pall leidis tee väravasse Agzambajevi ja vastaste võitlusest. 84. minutil andis Poljakov resultatiivse söödu Landry Kaborele, kes mängis Baturinsist mööda ja sahistas võrku.

Mängu esimese värava kirja saanud Kaušelis lõi ka viimase värava, tehes kauglöögiga lõppseisuks lätlaste poolt vaadates 2:5.