Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Joonas Tamm. Foto: Plovdivi Botev / Facebook

Joonas Tamm lõi Bulgaaria kõrgliigas koondisekaaslase Matvei Igoneni selja taha kohtumise saatuse otsustanud omavärava, kui Plovdivi Botev kaotas võõrsil 1:2 Ardale.

Avapoolajal oli Ume Emmanueli tabamusest juhtima mindud, kuid Arda viigistas 64. minutil. Tamme omavärav sündis 85. minutil nurgalöögi järgsest olukorrast, enne seda oli Igonen tõrjunud vastaste ohtliku kauglöögi. Eriti õnnetuks tegi olukorra see, et viimati 17. märtsil Botevi postide vahel seisnud ja seejärel kõigi sarjade peale kaheksat järjestikust kohtumist pingilt vaadanud Igoneni jaoks oli tegu ligi kahe kuu jooksul esimese kohtumisega, kus ta uuesti väravasse usaldati.

Liigatabelis mängib Botev tabeli lahkulöömise järel kohtadele seitsmendast kümnendani, kus jagatakse välja Konverentsiliiga pääse. Kolm vooru enne hooaja lõppu on nii Botevil kui ka Sofia CSKA-l nüüd selle grupi kahe parema meeskonnana võrdselt punkte. Veel enne seda ehk juba eesoleval kolmapäeval ootab Tamme ja Igoneni aga karikafinaal, kus vastaseks on liigatabeli tipus asuv Ludogorets.

Mängu tipphetked ja Tamme omavärav (alates 4:31):

Tšehhi kõrgliigas sekkus Vlasi Sinjavski meeskonnakaaslase vigastuse tõttu mängu 52. minutil. Slovacko oli selleks hetkeks võõrsil Plzeni Viktoria vastu 1:2 taga, jõudis peagi penaltist viigini, kuid kaotas 90+2. ja 90+8. minuti väravate tulemusena viimaks valusalt 2:4. Tabeli poolitamise järel ülemisse kuuikusse mahtunud Slovacko ei ole seal tippudele vastu saanud, püsides kuuendal real, kuid Konverentsiliiga pääsme nimel võitlemist lubav viies koht on vaid nelja punkti kaugusel.

Artjom Dmitrijev ja Türkistani Turan kaotasid Kasahstani kõrgliigas kodus 2:3 tabelijuhile Taldõkorgani Žetõsule. Dmitrijev kuulus algkoosseisu ja vahetati 79. minutil välja. Tabelisse on Turan kogunud kaheksa mänguga seitse punkti, see annab 13 meeskonna seas praegu 10. koha.

Georgi Tunjov ja Pescara vandusid Serie C play-off -faasi 1/16-finaalis 1:3 alla Juventuse U23 meeskonnale. Tunjov vahetati platsile 80. minutil seisul 0:1, ent üleminutitel algas väravatepidu – esmalt lõi Juventus 90+1. minutil teise värava, 90+7. minutil vastas aga Pescara. Üheksandal üleminutil vormistas suurklubi järelkasv siiski lõppseisu.

Ramol Sillamaa ja Genti duubelmeeskond pidid leppima valusa viigipunktiga, kui liiga punasel laternal Cappellenil lubati mängu üheksandal üleminutil lüüa seisuks 2:2. Esimesed kolm väravat löödi seejuures ära juba 13. mänguminutiks.