EESTI KLUBID EUROSARJAS

Žilinas säranud Vallner: meil on hea võimalus edasi pääseda

Ott Järvela, Žilina

Karl Andre Vallner (punases) tegi Žilina vastu soliidse partii. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Konverentsiliiga esimese eelringi avamängus MŠK Žilina vastu mitu head tõrjet teinud FCI Levadia väravavaht Karl Andre Vallner arvas pärast 1:2 kaotust, et kuigi viimase minuti penalti oli rumal kingitus, siis suures plaanis on edasipääsušansid korralikud.

"Oleks mäng kaks minutit varem lõppenud, siis räägiksin siin praegu teist juttu. Aga kaotus on kaotus. Oma lollusest. Viimasel minutil ei tasu jalga vahele toppida. Anna parem vastasele see võimalus. Äkki lööb mulle pihta, äkki lööb mööda. Oma rumalusega kaotasime selle mängu,” kommenteeris Vallner lisaminutite penaltiviga.

Patrik Myslovic realiseeris 11 meetri karistuslöögi kindlalt. Eelinfot tema penalti-eelistuste kohta Levadia väravavahil polnud, sest 24-aastane slovakk ei ole neid viimasel ajal teadaolevalt löönud.

Žilina võiduvärav ei olnud loogikavastane, sest viimasel 10 minutil said nad initsiatiivi selgelt tagasi enda kätte. Poolkaitsja Mihkel Ainsalu pakkus, et põhjuseks oli harjumatu kunstmuru, mis kohtumise lõpus Levadia meeskonnale mõju hakkas avaldama. Vallner platsi süüdistada ei tihanud.

"Mõtlesime, et 1:1 võõrsil on hea tulemus ja võib-olla vajusime liiga ära. Tegelikult mängisime teisel poolajal väga okeilt. Ruumi oli ja saime hästi hakkama. Ainult palli liigutasime natuke liiga aeglaselt. Oleks kiiremini, siis väsinuks vastane veel rohkem ära. Oli näha, et füüsiliselt olime paremad," sõnas Vallner.

Kui avamängus kasutas koduväljakueelise ära Žilina, siis Levadia väravavahi sõnul sõltub meeskonna edasipääs sellest, kas nemad suudavad järgmisel neljapäeval Tallinnas sama teha. "Kõige tähtsam on mängida 90 minutit nii nagu keskmised 60 minutit.

Esimesed 15 ja viimased 15 olime pilla-palla laiali, aga mängu keskpaik oli hea. Kordusmöngus peame samamoodi tegutseda ja tempot veidi tõsta. A. Le Coq Arena väljak on suurem, peaks selleks võimalust pakkuma. Ruumi on seal rohkem ja pall liigub kiiremini. Meil on hea võimalus edasi saada."

Žilina haavamiseks võiksid võimalust pakkuda sirgjoonelised ja liine läbistavad pallid. "Oli näha, et kui vastase ühe liini ära lõikasime, siis oli ruumi palju. Vastased ei jõudnud tagasi ja meie poolkaitsjatel oli võimalik palliga edasi liikuda. Seega peame kõike tegema kiiremini ja julgemalt."

Levadia - Žilina korduskohtumine toimub neljapäeval, 20. juulil kell 19.45 A. Le Coq Arenal. Otsepilti näitab Soccernet.ee.