VÄLISMAA
Link kopeeritud

Rünnakul tömbiks jäänud Inglismaa sai Islandilt kolki, europeopea pääses tänu pommlöögile

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt Laura Jaansen

Inglismaa pidi leppima 0:1 kaotusega. Foto: Scanpix / Sport Press Photo / Pedro Porru

2021. aasta suvel toimunud EM-il finaali jõudnud Inglismaa koondis sõidab Saksamaa vutipeole Islandilt saadud 0:1 kaotuse pealt. Nädala alguses Ukrainaga viiki leppinud võõrustaja võitles Kreekalt välja 2:1 võidu.

Juba 14. juunil saavad avapaugu 17. jalgpalli Euroopa meistrivõistlused, mis peetakse kolmekordse tšempioni Saksamaa õuel. Nädalake enne seda andsid mitmed tippkoondised viimast mängulihvi, et olla potentsiaalseks karikatõstmiseks maksimaalselt valmis.

Õhtu konkreetseima avalduse tegi Tšehhi, kes võitis mängus Maltaga avapoolaja 2:0, mängu aga koguni 7:1. Skoorilehele pääsesid teiste seas nii David Jurasek kui Matei Jurasek, kelle jaoks oli tegemist esimese koondisetabamusega. Niigi hädas olnud Malta jäi mängu lõpufaasis ka punase kaardi tõttu vähemusse, pärast seda löödi mängu kaks viimast väravat. EM-il F-alagrupis heitlevat Tšehhit ootab enne turniiri ees veel ka mäng Põhja-Makedooniaga.

Eelmine kord eurolavalt hõbedaga lahkunud Inglismaa läheb Saksamaale lõvitegusid tegema kaotuse pealt. See saadi Islandilt, kes paugutas neli-neljale rünnaku järel palli halastamatult Aaron Ramsdale'i selja taha. Skoorijaks OH Leuveni 25-aastane ääreründaja Jon Dagur Thorsteinsson. Gareth Southgate'i hoolealused sooritasid kokku 13 pealelööki, kuid neist vaid üks läks raami. Sellest värava löömiseks ei piisanud.

Üle noatera pääses aga korraldajamaa ise, kes sai 2004. aastal Euroopa meistriks kroonitud Kreeka vastu 2:1 võidu. Et seda teenida, tuli alustuseks lappida 33. minutil tehtud prohmakat, kui Manuel Neuer tõrjel eksis ja Giorgos Masouras sai palli praktiliselt tühja lükata. Teisel poolajal alustas võidumarssi Kai Havertz, kellelt võttis juhtohjad üle 89. minutil parema jala välisküljega iluvärava ning koondisekarjääri esimese tabamuse põrutanud Pascal Gross.

EM-i pääsme teenimiseks ka Eesti alistanud Poola võttis 3:1 võidu Ukraina üle, kusjuures kõik väravad löödi esimesel poolajal. Head tulemust jääb aga varjutama põlvele viga teinud Arkadiusz Miliku varajane väljavahetamine: mäng polnud veel minutitki kestnud, kui 30-aastane ründaja proovis vastaselt palli näpata väljasirutatud jalaga, mis väändus õnnetult. Ei saa välistada, et platsilt tugevalt longates lahkunud Milikut ootab lisaks EM-i vahelejätmisele ees ka kuudepikkune vigastuspaus.

Šotimaa ja Soome kohtumises toimus põhitegevus see-eest teisel poolajal. Kodumeeskond teenis lühikese aja jooksul - 54. ja 58. minutil - kaheväravalise edu, ent Benjamin Källman ja Oliver Antman keerasid kerge väravasaju viigiks.

Tšehhi - Malta 7:1 (2:0)
6. pen. Antonin Barak, 44., 57. Mojmir Chytil, 47. David Jurasek, 71. Ondrej Lingr, 85. Matej Jurasek, 89. Vaclav Cerny - 59. Paul Mbong

Eemaldamine: 84. Joseph Mbong (Malta)

Inglismaa - Island 0:1 (0:1)
12. Jon Dagur Thorsteinsson

Saksamaa - Kreeka 2:1 (0:1)
55. Kai Havertz, 89. Pascal Gross - 33. Giorgos Masouras

Poola - Ukraina 3:1 (3:1)
11. Sebastian Walukiewicz, 16. Piotr Zielinski, 30. Taras Romanczuk - 42. Artjom Dovbõk

Šotimaa - Soome 2:2 (0:0)
54. ov. Arttu Hoskonen, 58. Lawrence Shankland - 72. Benjamin Källman, 85. pen. Oliver Antman

Uus mängupäev!
Elagu vutifännid!
Lugemist ja vaatamist
Põnev värk!
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?