MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MM2018
1 Link kopeeritud

9 fakti maailmameistrivõistlustelt: kõige-kõige...

1 Link kopeeritud
Ivar Lepik pilt
Ivar Lepik
Ivar Lepik pilt
Ivar Lepik

Märkamatult on 2018. aasta maailmameistrivõistluste 64 mängust möödas 40 ehk tublisti üle poole. Mis on juhtunud numbrite maailmas?

0 - pärast Peruu eilseid tabamusi on ainsana veel nulli värava peal Costa Rica. Eelmise MM-i suured üllatajad on nüüd juba konkurentsist langenud, aga võivad veel au päästa, kui kohtuvad E-alagrupi viimases mängus Šveitsiga. Null on ühel meeskonnal ka teisel pool väljakut - ainsana ei ole väravat löödud Uruguayle.

Keylor Navas on Costa Rica postide vahel teinud head tööd - probleemid on teisel pool väljakut. Foto: newsz.in

2,63 - kostariikalaste hädadest hoolimata on 40 mängus löödud 105 väravat ehk keskmiselt 2,63 mängu kohta. Kui sellel kursil jätkatakse, oleks tulemus sellel sajandil paremuselt teine pärast 2014. aasta MM-i (2,7 väravat mängus). Parimana on seni viie väravaga panustanud inglaste kapten Harry Kane.

Kane päästis inglased Tuneesia vastu ja lisas siis Panamale kübaratriki. Foto: football24.ua

5 - Mehhiko legend Rafael Marquez kerkis Saksamaa vastu vahetusest sekkudes eksklusiivsesse viie MM-i klubisse, kus ees ootamas kaasmaalane Antonio Carbajal ja Saksamaa legend Lothar Mätthaus. Marquez on meestest aga ainuke, kes kõigil viiel turniiril ka kodumaa kaptenipaela kandnud.

Neli aastat tagasi oli Marquez veel kindel põhimees, tänavu on ta sekkunud pingilt. Foto: LaTribuna

11 - MM-ide rekordeid ei tee mitte ainult mängijad. Oma kodumaa suurim kangelane maailmameistrivõistlustel - tõsi, koondis ei ole sinna kunagi jõudnudki - on usbekk Ravshan Irmatov. Sel turniiril kahte kohtumist (Argentina-Horvaatia; Hispaania-Maroko) vilistanud Irmatov viis oma MM-saldo 11 mängu peale ja kerkis sellega enim kohtumisi teenindanud vilemeheks.

Irmatov vilistab kolmandat MM-finaalturniiri; kaheksa aastat tagasi usaldati talle üks poolfinaalidest. Foto: 2.bp.blogspot.com

18 - Toni Kroosi värav Rootsi vastu sündis 18 sekundit enne kohtuniku poolt antud lisaaja täitumist. See oli valitsevatele maailmameistritele esimene kord sel MM-il juhtima minna. Saksamaa ei ole kunagi alagrupiturniiril välja langenud, aga täna on see võimalus on veel olemas.

Toni Kroosi hiline värav võis Saksamaa turniiri päästa. Foto: indianexpress.com

22 - kuigi oleme alles alagrupiturniiriga lõpetamas, on tänu VAR-ile juba löödud penaltite rekord. Senine rekord oli 18 penaltit 2002. aastast - rekordilise 19. penalti lõi Cristiano Ronaldo Iraanile, pärast seda on penaltid teeninud veel Iraan ise, Nigeeria ja Island. 

VAR on rohkem penalteid andnud kui võtnud. Ainsana jäi ilma Neymar. Foto: mykhel.com

45 - nii palju aastaid ja 161 päeva pealegi näitas Egiptuse väravavahi Essam El-Hadary pass, kui ta viimases alagrupimängus Saudi Araabia vastu postide vahel seisis ja sellega ajaloo vanimaks MM-il väljakule tulnud meheks sai. 1970. aastatel sündinud mehi osales tänavu peale tema veel kolm - juba mainitud Marquez, Tim Cahill (Austraalia) ja Sergei Ignaševitš (Venemaa).

Essam El-Hadary lõi senise vanuserekordi enam kui kahe aastaga. Foto: fifa.com

100 - täismaja publikut on igal mängul olnud kohal vaid kahel staadionil, mõlemad Moskvas - Lužniki (78 011 istekohta) ja Otkritie Arena (44 190) on igaks mänguks olnud puupüsti täis. Nuriseda siiski ei saa, sest kõige kehvemat tulemust näitaval Volgogradi Arena keskmine täituvus on siiski üle 90 protsendi.

Venemaa avamängu võitu Saudi Araabia üle nautis täismaja. Foto: Venemaa koondise Twitter

997 - turniiri senine söötude rekord tehti ära juba teisel päeval, kui Hispaania ja Portugal mängisid välja ühe senise turniiri meeldejäävama kohtumise. 3:3 viigis anti ligi tuhat söötu, turniiri keskmine on 753,8 passi. Individuaalselt on enim sööte jaganud hispaanlaste kaitsja Sergio Ramos, kelle arvel kolme mänguga 309 söötu.

Hispaania ja Portugal mängisid viiki, aga said mõlemad ikkagi edasi. Foto: sportingnews.com

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK