NOORTE SUURTURNIIRID
1 Link kopeeritud

90+9. minuti penaltitõrje aitas Inglismaa noored EM-tiitlini (video!)

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

Inglismaa U21 koondis võitis EM-tiitli. Foto: Scanpix / Vano Shlamov / AFP

Inglismaa tuli esmakordselt pärast 1984. aastat U21 vanuseklassi Euroopa meistriks, alistades Gruusias Batumis toimunud finaalis Hispaania 1:0. Otsustavaks sai penaltitõrje 90+9. minutil.

Finaali ainus värav sündis avapoolaja lisaminutitel. Cole Palmer teenis karistuslöögi, mille ta lõi vastu tiimikaaslast Curtis Jonesi, kelle seljast võttis pall suure rikošeti ning maandus võrgus.

Pärast väravat tekkis meeskondade vahel suuremat sorti konflikt, mille tulemusena teenis mõlemast tiimist üks abitreener punase kaardi. Inglismaa poolelt eemaldati endine Arsenali ja Chelsea legend Ashley Cole.

44. minutil oli Inglismaa keskkaitsja Levi Colwilli maapõrkega pealöök tabanud latti. Hispaania valdas rohkem palli, kuid ei saanud avapoolajal ühtegi pealelööki raamide vahele.

Ka teisel poolajal toimusid kõige olulisemad ja tulisemad sündmused lõpuminutitel. Norra kohtunik Espen Eskas kutsuti lisatud kuuest minutist viimasel ekraani juurde. Ta otsustas video abil määrata penalti, kuna nägi, et Colwill oli teinud oma karistusalas Abel Ruizile vea. Kapten Abel Ruiz läks ise penaltit lööma. James Trafford tõrjus nii madala penalti kui ka Aimar Orozi jätkulöögi, seejärel tulistas Sergio Camello 12 meetri pealt veel ühe jätkulöögi üle värava.

Lõpuhetkede draama:

Pärast penaltitõrjet pidi kohtunik minema taas pinkide juurde punaseid kaarte jagama. Eemaldati Antonio Blanco (Hispaania) ja Morgan Gibbs-White (Inglismaa), kes olid mõlemad kuulunud põhikoosseisu, aga vahetatud selleks ajaks välja.

Traffordi penaltitõrje tähendas ka seda, et Inglismaa läbis terve turniiri ainsatki väravat sisse laskmata.

Inglismaa - Hispaania  1:0 (1:0)