Premium liiga hooaja avakuu on selja taga ja enne veel, kui algavad uued lahingud, heidame pilgu märtsikuu parimatele mängijatele. Märtsi sümboolne koosseis mängib 4-3-3 formatsioonis ja sisaldab endas kuue eri klubi jalgpallureid.
Soccernet.ee toimetusesisese hääletuse tulemusel sündinud algüksteist tõusis esile väga tihedas konkurentsis, sest hääli jagus koguni 30 erinevale vutimehele. Lõplikusse valikusse mahtus kuue eri klubi ässasid, kellest koguni üheksa kannavad tänavu võrreldes eelmise aastaga uue klubi särki. Neist omakorda kuus liitusid Premium liigaga kahe hooaja vahel välismaalt.
Kõige rohkem ehk kolm mängijat pääses valikusse Paide Linnameeskonnast, kahe palluriga on esindatud Narva Trans, Kuressaare ja FCI Levadia. Nii Tartu Tammekast kui FC Florast mahtus parimate sekka kummastki üks pallivõlur.
Soccernet.ee märtsi sümboolne koosseis:
Magnus Karofeld - Talvel Florast Kuressaarde laenule siirdunud 22-aastane väravavaht sai juba oma debüütmängus korraliku proovikivi, kui takistada tuli võõrsil Narva Transi. Karofeld hoidis suurepäraste tõrjetega Transi kuival ja juhtis saarlased vajaliku punktini. Teises voorus mängis Levadia Karofeldi üle vaid penaltipunktilt ning oma roll oli tal ka möödunud nädalavahetusel võõrsil Tuleviku alistamisel. On väga oluline komponent saarlaste ilusas hooaja alguses.
Karl Mööl - Tallinna Kalevi särgi Paide Linnameeskonna oma vastu vahetanud paremkaitsja kvaliteedis ei olnud hooaja eel põhjust kahelda, kuid kui Kalevis jäi tihti ka Mööli enda isiklikust pingutusest tulemuste saavutamisel väheks, siis Paide tänavuses (kindlas) kaitseliinis on Mööl suutnud nautida edu vilju. Mööl aitas järvamaalased nullimängudeni nii Kalju kui Kalevi vastu. Nõmme üllatuste õhtus andis ta otsustavalt võitlusesse minnes väravasöödu avaväravale.
Abdoulaye Diallo - Varasemalt nii Lätis, Leedus kui ka Kasahstanis pallinud 26-aastast senegallast oodati Narva pikalt ja kui ta lõpuks saabus, asus kohe oma taset näitama. Pikakasvuline Diallo on tõestanud end võimsa õhuvõitlejana, aga ka palliga mängus on ta igati korralik. Roman Nesterovskiga on nad moodustanud sedavõrd hea keskkaitseduo, et kolme vooruga pole Transile löödud veel ainsatki väravat.
Märten Pajunurm - Töökohustuste tõttu Paidest oma kunagisse klubisse Kuressaarde läinud Pajunurm on saarlaste ridades alustanud tugevalt. Ta on viikingite keskkaitsesse toonud lisakvaliteeti, mille toel on kolmest mängust haaratud neli punkti, seejuures on mängitud kahe esinelikuklubi Transi ja Levadiaga. Kõige krooniks lõi keskkaitsja Tuleviku võrku võimsa karistuslöögi, mis aitas Kuressaare Viljandis hooaja esimese võiduni.
Muhammed Sanneh - 19-aastane Gambia vasakkaitsja sai hooaja alustuseks Premium liiga kaks üht kõige keerulisemat duelli, kui avavoorus tuli tal pidurdada Igor Subbotini ja Aleksandr Kulinitši duot ning teises voorus paari Rauno Alliku - Gert Kams. Mõlemal juhul mõjus Paide kaitsja seinana, millest oli pea võimatu mööda pääseda. Kuigi Sanneh ei ole väga suur, on ta tugev, väle ja hea kohavalikuga.
Tauno Tekko - Tartu Tammeka kapten oli rollile kohaselt tartlaste hingeks väljakul. Kuigi tema põhitöö hulka kuulub vastase mängu lõhkumine, on ta standardolukordades ohtlikuks relvaks. Selle tõestusena realiseeris ta kõigis kolmes senipeetud kohtumises penalti, millest esimene aitas Maardult üleminutitel röövida võidu, mis neil juba sisuliselt käes oli.
Igor Žurahhovski - 24-aastane ukrainlane on Tekko kõrval ainus, kes sümboolsesse koosseisu pääsenutest eelmise aasta lõpus sama särki kandis mida nüüdki. Samas kui mullu pärssisid vigastused keskpoolkaitsjal oma tõelise taseme näitamist, siis märtsiga andis Žurahhovski selgelt märku, et temaga tuleb arvestada kui tehnilise ja väga hea väljakunägemisega mängujuhiga. Lisaks on tal kirjas juba ka kaks väravat, millest viimane sündis Maardu vastu efektse kannalöögi järel.
Konstantin Vassiljev - Eesti koondise keskväljamaestro naasmine kodumaale pälvis erakordselt suurt tähelepanu ja - kuigi Vassiljevil on veel selgelt varu - ta on näidanud, miks. Vassiljevi mängijatarkus ja tehniline pagas võimaldab tal väljakul luua olukordi, milleks vastased ei ole valmis. Avavoorus Tuleviku vastu ei olnud mõnel juhul ka oma tiimikaaslased valmis, sest suurepäraste söötude jagamisest hoolimata jäid resultatiivsusnäitajad toona nullile. Paide vastu andis aga Vassiljev mängu saatuse otsustanud väravasöödu ning Tammeka vastu lõi esmalt karistuslöögist geniaalse värava ja seejärel virutas teisegi sinna otsa.
Julius Kasparavicius - Mullu sügisel Suduvaga Leedu meistriks kroonitud ründa(v poolkaits)ja on Transis alustanud särtsakalt. Kuigi Kuressaare ja Kalju vastu ta väravani ei jõudnud, paistis silma nii hea liikumise, triblingu kui ka löögiga. Oskuslikult virutas ta võidumängus Kalevi vastu kaks väravat. Nooruses West Ham Unitedi akadeemias õpitu torkab esile ja Transi jaoks kujuneb ta tõenäoliselt selgeks võtmemängijaks.
Alassana Jatta - Pikakasvuline 20-aastane Gambia ründaja meenutab oma olemustelt veidike Infoneti endist ründajat Manuchot. Jatta on sihvakas, ent tugev ja väle. Kalju vastu aitas ta Paide võidule väravaga, millele eelnevalt lükkas nõmmekate kaitsja Mikk Reintami lihtsalt kõrvale. Kolme matšiga on tal kirjas kaks tabamust ning temas tundub olema ainest, et lüüa hooaja peale ka 20 väravat.
Jevgen Budnik - Levadia vajas mullu 28 väravat virutanud 25-aastasele ukrainlasele Roman Debelkole selleks hooajaks korralikku asendust ning Debelko kolm aastat vanem kaasmaalane on Eestis alustanud tugevalt. Märtsi lõpuks sai ta kirja neli väravat ja vähemat ei ootakski ründajalt, kes mullu pallis Kreeka kõrgliigas.
Sümboolse koosseisu valimisel ei ole Soccernet.ee toimetus liialt kinni kindlates positsioonides ega formatsioonides - meeskonna asetus võib igakuiselt muutuda, samuti ei ole iga mängija tingimata liinisiseselt asetatud positsioonile, kus ta möödunud kuul liigas mängis.
Kuula lisaks, mida rääkisid kuu parimatest Soccernet.ee ajakirjanikud Ott Järvela, Ivar Lepik ja Kasper Elissaar taskuhäälingus "Pikk ette (ja ise järele)"! Arutelu algab saates alates 32:23.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta