Alagrupi puhaste paberitega läbinud Taani põrus penaltitega

Otto Kase pilt
Otto Kase
Otto Kase

Saksamaa on ainuke poolfinalist, kes oma alagruppi ei võitnud. Foto: Scanpix / Ferenc Isza / AFP

Kui paar tundi tagasi pääsesid lisaaja ja -minutitega U21 EM-i poolfinaali Holland ja Hispaania, siis ka hilisemates kohtumistes läks tarvis (vähemalt) kahte tundi, et teada saada parimat. Nelja parima sekka jõudsid Portugal, kes alistas 5:3 Itaalia, ning Saksamaa, kes võitis penaltitega Taanit.

Mõlema duelli nii-öelda kodutiim ehk vastavalt Taani ja Portugal läbisid oma alagrupi perfektselt: mõlemad said kirja kolm võitu, kuus väravat ning sisse ei lasknud kumbki midagi. Ka täna läksid koondised vastavalt Saksamaa ja Itaalia vastu juhtima ning eduseis püsis kuni 88. minutini, aga siis tehti oma elu taas veidike keerulisemaks.

Kahe mitmekordse (rahvuskoondiste) maailmameistri tipuründajad suutsid napilt enne lõpuvile mängu viigistada ja seega ootas duelle ees lisaaeg. Järgnenud 30 minutiga löödi mõlemas matšis kaks väravat, ent vahe oli selles, et kui Taani - Saksamaa mõõduvõtus said mõlemad jala valgeks, siis Portugal lõi oma matšis ise kaks kolli itaallastele.

Penaltiteni läinud kohtumine kulges suhteliselt võrdselt ning eksimusi väga ei tehtud: alles seitsmendas löögivoorus, mil olid veel ainult kaitsjad alles, söötis taanlasest varumängija Victor Kristiansen palli väravavahile. Otseloomulikult tõrjuti üritus ära ning kuna sakslased samasugust viga ei teinud, siis langeski Taani taas konkurentsist.

Poolfinaalides lähevad seega vastamisi kahekordsed meistrid Holland ja Saksamaa ning viiekordne tšempion Hispaania ja kahekordne hõbe Portugal. Poolfinaalid peetakse 3. juunil ning turniiri võitja selgub pühapäeval Ljubljanas.

Taani - Saksamaa 2:2 (0:0; 1:1; 2:2) - penaltid 5:6
69. Wahid Faghir, 108. pen. Victor Nelsson - 88. Lukas Nmecha, 100. Jonathan Michael Burkardt