Argentina kindlustas pääsme MM-finaalturniirile, Vidal võttis kiire punase

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt Laura Jaansen

Arturo Vidal saadeti juba 14. minutil duši alla. Foto: Scanpix / Marcelo Hernandez / POOL/AFP

Lõuna-Ameerikas toimusid MM-valiktsükli 14ndad kohtumised. Boliivia sai korralikult jagu Uruguayst, Argentina ja Brasiilia omavahel paremat välja ei selgitanud. Tüki korralikum tööpäev oli aga Tšiili ja Ecuadori matši peakohtunikul, kui 14. mänguminutiks oldi nähtud nii väravat kui punast kaarti.

Avamängus võõrustas Boliivia Uruguayd. Esmalt tegi skoori Juan Carlos Arce ning Marcelo Moreno lisas avapoolaja lõpus veel ühe tabamuse. Seejärel läks platsil aga pisut tulisemaks. Esmalt tõmbas Giovanni Gonzalez karistusalasse tormanud Carmelo Algaranazi maha. Tagajärjeks 11 meetri karistuslöök, mida Morenol ei õnnestunud realiseerida. Pisut enam kui kümme minutit hiljem tegi Algaranaz keskväljal punase kaardi väärilise vea, kui läks duelli korgid ees. Oma võttis siiski Boliivia, kui 79. mänguminutil lõi Arce oma teise ja koondise kolmanda. Tulemuseks 3:0.

Venezuela jäi kodus napilt alla Peruule. 18. minutil läks Peruu kohtumist juhtima, kui täpne oli Gianluca Lapadula. Teisel poolajal õnnestus Darwin Machisel tabloole viigiseis tuua. 65. mänguminutil sai Peruu ääremängija Christian Cueva hakkama aga tõelise iluväravaga, keerutades palli karistuslöögist lati alla. Minutid hiljem oli pall Peruu penaltipunktil, kuid Wuilker Farinez tõrjus Venezuela ürituse. Niisiis võttis Peruu 2:1 võidu.

Kolumbia ja Paraguay leppisid väravateta viiki. 84. mänguminutil jäi Paraguay ka vähemusse, kui oma teise kollase kaardi teenis keskväljamees Andres Cubas. Siiski ei suutnud Kolumbia oma domineerimist väravaks vormistada ja tulemuseks 0:0.

Ka Argentina ja Brasiilia pidid viigipunktiga leppima. Avapoolajal oli Brasiilia natuke üritavamaks pooleks, kuid ülemäära palju tööd polnud kummalgi puurilukul. Tunni täitudes põrutas Fred palli ka latti, normaalaja täitudes saatis Lionel Messi mänguvahendi Alisson Beckerile täpselt kehasse. Tulemuseks 0:0 ning ka Argentina tagas edasipääsu MM-finaalturniirile.

Tšiili võõrustas Ecuadori, kes hakkas oma rada minema juba 9. minutil, kui täpne oli Pervis Estupinan. 14. mänguminutil jättis Arturo Vidal omad vähemusse: Milano Interi mängumees läks kõrget palli jalaga mängima, kuid ei märganud lähenevat kaitsemängijat. Tagajärjeks Vidali jala ja Felix Torrese näo valus kokkupõrge. Siiski ei suutnud Ecuador oma ülekaalu pikalt ära kasutada ning kohtumise lõppseis 0:2 vormistati alles 93. minutil, kui täpne oli Moises Caicedo.

Koondistel on jäänud veel pidada neli matši. Pääsu MM-ile teenivad esimesed neli meeskonda, viies asub mängima play-off-kohtumisi.

Boliivia - Uruguay 3:0 (2:0)