NAISTE SUURTURNIIRID

Austria lükkas Põhja-Iirimaa EM-ilt välja. Kaotajate peatreener: jõudsime siia liiga vara

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Austria edasipääsulootused püsivad elus. Foto: Scanpix / Reuters / Lisi Niesner

Naiste EM-finaalturniiril lõpetas Austria 2:0 võiduga põhjaiirlannade lootuse alagrupist edasi pääseda.

Avamängus Inglismaale alla jäänud Austria läks teises alagrupikohtumises juhtima juba 19. minutil, kui Julia Hickelsberger-Füller teenis karistuslöögi, Sarah Puntigam riputas palli karistusalasse ja äärekaitsja Katharina Schiehtl suunas selle võrku. Põhja-Iirimaa väravavahil Jackie Burnsil olid õhtu otsa käed-jalad tööd täis, sest lõpuks jäi austerlannade arvele 19 pealelööki, Põhja-Iirimaa suutis vastata vaid neljaga.

Lõppskoori vormistas 88. minutil taas Puntigami söödust Katharina Naschenweng. Põhja-Iirimaa õhkõrna lootuse edasipääsuks purustas õhtuses mängus varakult Inglismaa koondis, kes läks Norra vastu kiirelt juhtima. Viimases voorus kohtuvad Norra ja Austria omavahel ning norralannadele avavoorus kindlalt kaotanud ja pärast seda kohtunike üle nurisenud põhjaiirlannadel pole seetõttu enam varianti emba-kumba edestada.

Põhja-Iirimaa peatreeneril Kenny Shielsil polnud seekord süüdistada kedagi teist peale enda. "Austria naiste jalgpall on meie omast lihtsalt ees. Neil on üks Euroopa paremaid akadeemiaid ja nad on saanud rasketest mängudest kogemusi korjata. Meie aga jõudsime sellele tasemele liiga vara. Peame kõvasti tööd tegema, et oma noored esindusnaiskonna väärilisse vormi viia. Kas meie tulevik on helge? Veel mitte. Peame noori arendama, siis tulevad millalgi ka tulemused," rääkis Shiels BBC vahendusel.

Austria - Põhja-Iirimaa 2:0 (1:0)