EUROOPA LIIGA

Avapoolaja kaotanud Liverpool võttis lõpuks oma ära, Villarreal jäi Kreekas hammasrataste vahele

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Liverpool alustas eurohooaega edukalt. Foto: Scanpix / Leonhard Foeger / Reuters

Vaheajaks kaotusseisus olnud Liverpool tegi tugeva tagasituleku ning alistas Euroopa liiga avakohtumises 3:1 Austria klubi LASK. Villarreal kaotas Panathinaikosele.

E-grupi kohtumine Kohtumine Raiffeisen Arenal algas Inglismaalt külla sõitnud võistkonna jaoks kohutavalt, kui juba 14. minutil pidi puurilukk Caoimhin Kelleher oma väravat tühjendama. Sascha Horvath toimetas LASK-i nurgalöögi trahvikasti otsa, kus seisis täiesti üksi jäetud Florian Flecker. 27-aastane poolkaitsja võttis palli maha ning virutas selle teise puutega võrku - 1:0. Liverpooli kaitsetöö oli olukorras kehv, sest kõik keskendusid viiekasti turvamisele ning lisaks Fleckerile oli veel üks mees sarnasel positsioonil valveta.

Kaotusseis Liverpooli meestele luud kurku ei löönud, pigem andis jõudu juurde. 37. minutil oli Inglismaa sadamalinna klubi lähedal viigile. Kapten Virgil van Dijk suunas paremalt poolt tulnud nurgalöögi peaga värava ette, kus sai löögile tipuründaja Darwin Nunez. Uruguay mehe üritus läks raamidesse, ent LASK-i kindamees Tobias Lawal hiilgas reaktsioonitõrjega.

Liverpool punnis ja surus, aga vaheajaks oli seis 0:0.

Teisel poolajal panid inglased juurde ning viik saabus 55. minutil. Luis Diaz pääses viiekasti joonelt löögile, kuid võõrustajate kaitsja Philipp Ziereis suutis selle blokeerida. Järgnes aga kohtuniku vile, sest Ziereis lendas kolumblasele jalgadesse - penalti! Selle realiseeris Nunez - 1:1.

Liverpooli press jätkus, eduseis saabus nende õuele 63. minutil. Harvey Elliott söötis paremasse äärde Ryan Gravenberchile, kes jätkas keskele Diazele, viimasena mainitu skooris. 88. minutil kasvatas vahe kaheväravaliseks Mohamed Salah.

Teises E-grupi kohtumises mängisid Royale Union SG ja Toulouse 1:1 viiki.

F-alagrupis näitas hiilgavat minekut Ateena Panathinaikos, kes oli 2:0 üle Hispaania kõrgliigas pallivast Villarrealist. Võõrustajad haarasid eduseisu 38. minutil, mil skoori tegi Fotis Giannidis. Teisel poolajal duubeldas vahet Andraz Sporar. Samal ajal seljatas Rennes 3:0 Maccabi Haifa. Esimesel minutil sai jala valgeks Ludovic Blas, 31. minutil lisas teise Adrien Truffert. Kohutmise viimane tabamus saabus 55. minutil, värava lõi Bertug Yildirim.

G-alagrupis alustas edukalt AS Roma, kui võitis 2:1 Tiraspoli Šeriffi. Roma, kes krabas oma selle hooaja esimese võidu alles nädalavahetusel peetud Itaalia kõrgliiga neljandas voorus, juhtis vaheajaks Leandro Paredesi väravast 1:0. 57. minutil viigistas Cristian Tovar, aga lõppsõna lausus 65. minutil Romelu Lukaku. Võidukas oli ka Praha Slavia, kes alistas 2:0 šveitslaste Servette'i.

H-alagrupis küttis Häckenile sauna Leverkuseni Bayer, kui lõi neli vastuseta väravat. Avapoolajal skoorisid Florian Wirtz ja Amine Adli, teisel poolajal andsid oma panuse Victor Boniface ja Jonas Hofmann. Kolm punkti pistis taskusse ka Moldest parem olnud Qarabag, võidu tõi 56. minutil Leandro Andrade.