BALTI LIIGA

Balti liiga finaalis Ševoldajevat asendanud Sootak: see polnud nagu iga teine mäng

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt Kris Ilves

Flora naiskonna treener Maria Sootak. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tallinna FC Flora kaotas naiste Balti liiga finaalis leedulannade Šiauliai FK Gintrale esimese poolaja väravast 0:1. Aleksandra Ševoldajeva puudumisel naiskonda juhendanud Maria Sootak märkis, et nad polnud viimasel kolmandikul piisavalt kannatlikud.

Mängu ainus värav sündis avapoolaja lõpus, kui Gintra mängija Seina Kashima keerutas palli Flora väravavahi Victoria Vihmani selja taha. Kuna Flora peatreener Ševoldajeva viibis ülemaailmsel naiste jalgpalli konverentsil, siis juhendas naiskonda abitreener Maria Sootak, kes ütles pärast kohtumist, et Flora ei jäänud Gintrale taktikaliselt alla, vaid pigem jäi lõppviimistlusest puudu.

"See polnud nagu iga teine Gintra mäng, pigem oli ikka tunda sellist finaalitunnet. Esimesel poolajal oli meil mingisugune vibratsioon sees, aga vastane toimetas täpselt nii nagu ootasime. Teisel poolajal saime keskväljal rohkem mängu, pääsesime kiirrünnakutele, aga me ei olnud vastase kolmandikul piisavalt kannatlikud või külma peaga," lausus Sootak jalgpalliliidu kodulehele.

Samal ajal tõi Sootak välja, et eestlannade kaitsedistipliin oli paigas. "Esimene poolaeg oli näha kaitseliini kohusetundlikkust, sa näed, et naiskond tahab meeskondlikult kaitsta," lisas ta.

Balti liiga hooaja kohta ütles Sootak, et miinimumeesmärk sai täidetud. "Tahtsime mängida finaalis, seda me ka tegime, aga üldeesmärk oli ikka võita. Samas meil on hea meel, et saime Balti liiga mänge mängida - need on vajalikud. Kui me saaksime Gintraga igal nädalal mängida, siis poleks Meistrite liiga proovikividega seoses küsimustki, mängutempo on niivõrd kvaliteetne."

VAATA JÄRELE: Saku võitis Balti liigas dramaatilise lõpplahendusega pronksi