MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

HISPAANIA
3 Link kopeeritud

Barcelona üüratu paturegister: võlad, vallandamised ja piinlikud tülid mängijatega

3 Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Josep Maria Bartomeu peab aina vastama ebameeldivatele küsimustele. Kuidas edasi? Foto: FC Barcelona Twitter

Mis on lahti FC Barcelonaga? Nii võib õigustatult küsida, sest käesolev kalendriaasta on kestnud vaid napid kolm ja pool kuud, kuid suur ja uhke klubi on suutnud "toota" iga nädala kohta keskeltläbi vähemalt ühe skandaali.

The Guardiani ajakirjanik Sid Lowe tegi Kataloonia au ja uhkuse ämbrikolinatest kokkuvõtte, mis näeb suisa masendav välja. Kui lugeda sarnased episoodid eraldi juhtumiteks, on Barcelona sel aastal hakkama saanud ligi paarikümne (!) prohmakaga. Kui kaua president Josep Bartomeu veel pukis püsib, enne kui toimuv hakkab tõsiselt klubi sportlikke esitusi kahjustama?

Viimaseks piisaks karikas on mitme juhatuse liikme lahkumine, mis tähendab ühtlasi, et Barcelona juhatuses on hetkel vähem inimesi kui klubi põhikiri ette näeb. Lahkujad nõuavad sisejuurdluse algatamist, Bartomeu ähvardab omakorda neid kohtuga - nimelt andis endine asepresident Emili Rousaud äsjases intervjuus selgesõnaliselt mõista, et allesjäänud juhtkonnast kühveldab keegi klubi raha oma taskutesse.

Loetelu Barcelona erinevatest probleemidest näeb välja järgmine:

  • 13. jaanuaril vallandati peatreener Ernesto Valverde, ehkki klubi hoidis liigatabelis esikohta.
  • Enne seda oli ametit pakutud Xavi Hernandezile. Klubi legend vastas eitavalt, lisades hiljem, et ei kavatse praeguse juhtkonna käe alla naasta, kuna nende tegevus "mõjub mängijatele mürgiselt".
  • Järgmine ettepanek tehti Ronald Koemanile, kelle puhul oli samas teada, et ta eelistab jätkata Hollandi koondise tüüri juures. Nagu arvata võis, lükkas Koeman pakkumise tagasi.
  • Kolmas katse: Mauricio Pochettino. Argentiinlane ütles samuti ära.
  • Uueks peatreeneriks sai lõpuks Quique Setien, kellega olevat "pikalt läbirääkimisi peetud". Vale paljastas (kogemata?) otsekohe Setien ise, avaldades ühes esimestest intervjuudest imestust selle üle, et talle helistati "kõigest päev varem".
  • Spordidirektor Eric Abidal otsustas süüdistada mängijaid, kes olevat Valverde klubist "välja söönud".
  • Kapten Lionel Messi vastas Abidalile avalikult, et sellised väited määrivad mängijate nime ning hoopis Abidal ise peaks peeglisse vaatama. "Võtsin sõna, sest mul on lõplikult kõrini arusaamast, nagu juhiksin mina klubis toimuvat. Ma ei tea, miks niimoodi arvatakse, aga see pole tõsi," selgitas Messi hiljem.
  • Barcelona teadis, et vajab Luis Suareze vigastuse tõttu talvises üleminekuaknas ründavat mängijat. Kedagi ei ostetud, selle asemel saadeti hoopis Carles Perez AS Romasse laenule.
  • Kui vigastada sai ka Ousmane Dembele, asus Barcelona taotlema kõrgliigalt erandluba, mis saadigi. Leganesi ridadest toodi Martin Braithwaite, kelle eest maksti hädaolukorras suurem summa sellest, mida oli algselt suvel kulutada plaanitud. Lisaks võttis jalgpalliavalikkus Barcelona käitumise suhtes pigem tauniva hoiaku, sest Leganes jäi tähtsast mängijast ilma ega saanud võimalust teda asendada.

Martin Barithwaite oli hädaost. Foto: FC Barcelona / Twitter

  • Inetult käituti ka Cedric Bakambuga, kes oli juba hakanud Lõuna-Korea ja Hong Kongi kaudu Hispaaniasse sõitma, olles klubiga liitumises kokku leppinud. Kongolane oli Hong Kongi lennujaamas, kui talle helistas Abidal ja teatas viimasel hetkel, et tehing jääb siiski katki.
  • El Clasicos kaotati nelja-aastase vahe järel 0:2 Real Madridile, pinki tuli liigamängudes täiskoosseisu kokku saamiseks pikendada duubelmeeskonna mängijatega.
  • Kohe puhkes uus skandaal: selgus, et Twitteri-kontosid, mille kaudu pilgati juhtkonna suhtes rahulolematust avaldanud Barcelona mängijaid ja klubi legende, on üleval pidanud firma I3 Ventures. Cadena Seri väitel maksti Barcelona arvetelt ettevõttele selle eest 900 000 eurot, eesmärgiks president Bartomeule parema maine kujundamine. Bartomeu eitab siiani süüdistusi.
  • Kirjeldatud skandaali valguses teatati avalikkusele patuoina ehk Bartomeu lähima nõustaja Jaume Ferreri vallandamisest. Viimastel nädalatel on aga Bartomeu oponendid korduvalt väitnud, et tegu oli pelga näitemänguga ja tegelikult teeb Ferrer kulisside taga oma tööd edasi.
  • Koroonakriisi valguses andis klubi - kes oli kõigest kuu aega varem reklaaminud ennast kui maailma suurimat spordibrändi - teada, et sooviks rasketel aegadel palku vähendada, mängijad polevat sellega aga nõus. Meeskond eesotsas Messiga reageeris taas vihaselt: tegu on vale ja laimuga. Mängijad panid ise kokku solidaarsusfondi, et toetada klubi teisi töötajaid.

2017. aasta sügisel istusid Josep Bartomeu ja Lionel Messi veel rõõmsalt sama laua taga. Praegu oleks õhk ruumis märksa jäisem. Foto: Barcelona

  • Bartomeu kuulutas, et viimatine info palkade osas ei lekkinud temalt ega tegevjuhilt Oscar Grault. See seadis automaatselt halba valgusesse ülejäänud juhatuse liikmed. Viimased esitasid terava vastuküsimuse: miks on I3 Venturesile tehtud maksed üle kantud täpselt selliste summade kaupa, mis jäävad napilt allapoole sisekontrolli käivitamise piiri? Kas tegu oli teadliku varjamisega?
  • Klubi võlg aina kasvab, suvel ulatus see juba ligi 900 miljoni euroni. Samal ajal kulub aastaeelarvest mängijate palkadeks koguni 67%, mida on selgelt liiga palju.
  • Kuu aega tagasi nimetati Rousaud klubi asepresidendiks ja Bartomeu nägi temas enda võimalikku järglast. Pärast nelja tormilist nädalat pani Rousaud teisipäeval aga ameti sootuks maha. Kuna Bartomeu ei saanud teda, Enrique Tombast, Silvio Eliast ja Josep Ponti ametlikult vallandada, kutsus ta neliku enda jutule ja andis neile tungivalt mõista, et neil on soovitatav usalduse kaotuse tõttu lahkuda.
  • Bartomeu jaoks ootamatu ja halva uudisena teatasid aga lisaks nimetatud neljale mehele seejärel lahkumisest ka Jordi Calsamiglia ja Maria Teixidor, keda peeti seni pigem Bartomeu leeri kuulujateks. Rousaud on väitnud, et veel kolm juhtkonna liiget kaaluvad tõsiselt ametist loobumist.

2015. aastal Bartomeu poolt ametisse nimetatud juhatusest on seega alles vähem kui pooled liikmed. Juhatus koosneb hetkel 13 inimesest, ehkki klubi põhikirja järgi peab neid olema vähemalt 14. Kuna eelmainitud kuuiku lahkumine on värske uudis, leitakse neile kindlasti asendajad, aga asjaolu, et juhtkonnas vahetuvad pidevalt inimesed, ei räägi kindlasti Bartomeu kasuks. Lisaks on klubis tema valitsemisajal ehk kuue aasta jooksul olnud juba neli erinevat spordidirektorit ja sama palju erinevaid kommunikatsioonijuhte.

Ameti on selle ajaga maha pannud koguni seitse asepresidenti ja praegu on neid alles vaid kolm - kaks kohta on vabad. "Ühte neist kolmest ei vallanda Bartomeu eeldatavasti mingil juhul, ehkki paljud just seda sammu temalt pikisilmi ootavad. Asi seisab nimelt selles, et see pole keegi muu kui tema ise," võtab Sid Lowe oma artikli lõpetuseks Barcelona klubi valdava absurdi tabavalt kokku. Tõepoolest: Bartomeu on korraga ametis nii presidendi kui ka asepresidendina ...

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

HISPAANIA

Kodusõda Blaugranas: Barcelona president ähvardab platsi "reeturitest" puhtaks lüüa

HISPAANIA

Barcelonas käärib: kuus juhatuse liiget panid korraga lahkumisavalduse lauale

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK