Bellingham söötis ja Mbappe lõi ehk Real Madridist sai rekordiline tšempionite tšempion

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Kylian Mbappe alustas värava ja karikaga. Foto: Scanpix / Piotr Nowak / EPA

Euroopa hiid Real Madrid avas uue hooaja ning Kylian Mbappe ajastu UEFA Superkarikaga, mis võideti südilt vastu pannud Atalanta ees.

Meistrite liiga ja Euroopa liiga tšempionite heitluse avapoolaeg väravaid ei toonud. Küll aga tekkisid loetud ärevad momendid ning alustuseks Atalanta poolelt: 25. minutil lendas Marten de Rooni üritus rikošetist latti, kaks minutit hiljem jäi Edersoni kauglöök loetud sentimeetrite jagu ebatäpseks. Avapoolaja üleminutitel piirdus ka Rodrygo väravalatiga.

Teisel poolajal keeras Real Madrid vinti juurde ning napilt enne tunni täitumist avasid hispaanlased skoori. Olukord sai alguse pallivõidust, mille järel toimetas Jude Bellingham mänguvahendi Vinicius Juniorile. Terav brasiillane trikitas mitu kaitsjat üle ja saatis värava ette söödu, mis nõudis Federico Valverdelt lihtsat puudet - 1:0.

Kümmekond minutit hiljem kandis Carlo Ancelotti hoolealuste agressiivne surve taas vilja. Real Madrid võttis üles kiire rünnaku, mis kohe vilja ei kandnud, ent pall jäi vastase karistusalas Jude Bellinghamile. Inglane tõstis pea ja märkas penaltipunktile sööstnud Kylian Mbapped: sööt teele ja ajalooline löök - lõppseisuks 2:0!

Sel suvel Real Madridiga liitunud Prantsusmaa superstaari Kylian Mbappe jaoks oli see esimene matš ja värav uues koduklubis. Säärane ajalugu pole esmakordne: mullu sai enam-vähem sama asjaga maha inglasest täht Jude Bellingham, kes põrutas oma avatabamuse debüüdiks olnud liigamängus.

Nende kahe noore ässa - Bellinghami ja Mbappe - koostöö ähvardab algaval hooajal olema maakeeli surmav - esimesed märgid on ju käes. Arvestades ka, et 21-aastane inglane on väravasöödu andnud igas senises Real Madridiga mängitud finaalis. Seekordne oli tema jaoks kolmas õnnestumine.

Ajalugu kirjutati aga veelgi: mitte ükski teine klubi peale Real Madridi pole UEFA Superkarikat lausa kuuel korral võitnud. Värskelt kukkusid tipust hõbedakohale FC Barcelona ja AC Milan, kel on viis tiitlit. Viie peal on ka Real Madridi juhendaja Carlo Ancelotti (Real Madrid ja AC Milan), kes jättis neljaga selja taha mullu võidutsenud Manchester City peatreeneri Pep Guardiola (Manchester City, Müncheni Bayern, FC Barcelona).

Superkarikamatši peetakse uue hooaja alguspunktiks: juba sel pühapäeval stardib Real Madridi jaoks Hispaania kõrgliiga ning esmaspäeval paneb Atalanta palli mängu Itaalias.

Real Madrid - Atalanta 2:0 (0:0)
59. Federico Valverde, 68. Kylian Mbappe

Värava ja karikaga debüteerinud Mbappe: me oleme Real Madridis, siin pole piire ees