Dinamo sõitis Sillamäest rongiga üle (galerii!)

Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst

Minski Dinamo fännid Lillekülas. Foto: Hendrik OsulaSillamäe Kalevi debüüt eurosarjas lõppes ülisuure allajäämisega Minski Dinamole. Valgevenelastelt võõrsil 1:5 sugeda saanud sillamäelased jäid kordusmängus Tallinnas alla 0:5.

Täpselt samamoodi, nagu külaliste sajapealine häälekas fännikoor summutas tribüünil väikese Sillamäe toetajate grupi püüdlused täielikult, võttis suurem ja tugevam kindlalt oma ka murul.

Periooditi suutsid sillamäelased küll initsiatiivi hoida ja mõne ähvardava pealelöögini jõuda, kuid vastased olid väledamad ja teravamad ning kodumeeskonna kaitse värises iga nende rünnaku ajal.

Kui avamängu 1:5 kaotuse järel võisid optimistlikumad Kalevi fännid veel ime peale loota, siis kordusmatši esimesed 20 minutit purustasid viimasedki illusioonid.

Kohe esimestel minutitel lajatas Stanislav Dragun värava eest palli lati alla, veerandtund hiljem oli Aleksandr Sazankov kaitsjatest sammu võrra ees ja suskas palli võrku ning mõned rünnakud pärast seda näitas Andrei Tšuhhlei, kuidas Jabulanit õigesti lüüa tuleb, saates mänguvahendi trahvikasti lähistelt tugeva "vibuna" tagumise posti kõrvale.

Kalevi fännid skandeerisid küll veel "Kalev - voosjem tri" ehk "Kalev - kaheksa kolm", aga see väljendas pigem huumorimeelt kui lootust. Mängust olid viimasedki pinged kadunud ning poolaeg veeretati suuremate pingutusteta lõpuni.

Kus on, sinna tuleb ikka lisa ja nii algas ka teine poolaeg külaliste kiire tabamusega. Dmitri Rekiš pääses Sillamäe sõelkaitsest läbi ning realiseeris üks-üks olukorra külma rahuga. 20 minutit hiljem tulistas Tšuhhlei 16 meetri pealt viiendagi palli Mihhail Starodubtsevi selja taha.

Sillamäe meeskond ei alistunud vastupanuta, vaid võitles lõpuni välja, kuid mitmed nurgalöögid ja teravused ei toonud neile isegi mitte auväravat. Seega lõppes Ida-Virumaa klubi eurodebüüt kurvalt kahe suure kaotusega, koguskooriga 1:10.

kell 19:00 A. Le Coq Arenal

Sillamäe Kalev - Minski Dinamo 0:5 (0:3) - kahe mängu kokkuvõttes 1:10
2. Stanislav Dragun, 17. Aleksandr Sazankov, 19., 65. Andrei Tšukhlei, 46. Dmitri Rekish

Hoiatused: 68. Aleksei Naumov - 56. Stanislav Dragun, 72. Vitali Marakhovski
Peakohtunik: Ovidiu Alin Hategan
Abikohtunikud: Octavian Sovre, Zoltán Székely (kõik Rumeeniast)