Tallinna JK Legioni peatreener Deniss Belov andis Premium liiga tiitlikaitsjalt FC Floralt saadud 1:2 kaotuse järel Soccernet.ee-le intervjuu, kus rääkis detailselt nii oma võistkonna mängust kui ka punasest kaardist, mille ta avapoolaja keskel sai.
Belov eemaldati 26. minutil, kui ta viskas küljesisseviske eel oma käest ära palli, mis oli sinna lennanud. Kuna palli mängimise õigus oli Floral, eemaldati treener vastasvõistkonnal mänguga jätkamise takistamise eest.
Kaks minutit hiljem lõi Rauno Sappinen Flora 1:0 juhtima, 42. minutil viigistas Aleksandr Šapovalov pärast koostööd Sander Puriga. Flora võiduvärava lõi Sappinen 53. minutil penaltist, mille põhjustas Nikita Andrejev, kelle jalg tabas karistusalas palli mängides Henrik Ojamaa õlga.
Täna said veidi teistsuguse nurga alt mängu vaadata. Jälle andsite suurepärase lahingu, aga punkte ei tulnud. Millised on su mõtted?
Tead, siin on küsimus selles, et hetkel punkte küll ei tulnud, aga ilma mänguta sa vaevalt punkte ka saad. See on viies mäng järjest, kus näitame päris head sisu. Teatud mängudes meil puudus enesekindlus viimasel kolmandikul.
Täna oli kõik olemas, aga siin on olukord selline: Paidega mängus ei antud punast kaarti; Levadia mängus kolmas värav loeti, kui oli ohtlik mäng, mille eest Lepistu ei saanud midagi; tänases mängus oli sama ohtlik mäng, oli või ei olnud puude õla vastu, Flora mängija kukub pikali, ütleb, et sai vastu pead ning antakse penalti ja kollane kaart ... Kõrvalt vaadates tekitab see natuke küsimusi.
Aga mis puudutab mängu iseennast: me lõime ülihea värava, teenitud värava. Oli okei! Meie kvaliteet on üles läinud. Meie ambitsioon, ma loodan, varsti realiseerub.
Kokkuvõttes seda positiivset, mida igast mängust kaasa võtta, on ju olnud. Tööd on tehtud õigete asjadega. Natukene pisiasjasid veel loksutada, et saaks ka tulemuse paika.
Jah. Aga siin on pigem ka see, et me oleme teist aastat Premiumis mängimas. Ma ei tahaks kellegi vastu midagi öelda, aga mõnikord kõrvalt vaadates, eriti täna, tekib selline tunne, et teist aastat järjest ei saa väga kõrgelt mängida ... (Naerab). See on nali!
Tõsiselt: Flora kastis oli käsi. See oli selge. Kas see oli penalti või mitte, oli kohtuniku otsustada. Teine asi: lüke oli (Kristo Hussar tõukas mängu viimastel sekunditel kastist välja jooksvat Leonid Arhipovit selga - K. E.). Kui meie mängime ohtlikult, on kollane kaart ja penalti. Kui vastane mängib ohtlikult, siis on ainult vabalöök või karistuslöök. Mitte midagi muud sealt ei tule. Ma ei ütle mitte midagi, ma lihtsalt teen järeldusi sellest, mida ma näen, mis toimub väljakul.
Kindlasti oleme me kõik inimesed. Nii meie kui kohtunikud. Nad vaatavad asju oma pilguga. See joon peab minu meelest olema ühtlane. Igas mängus sama. Ma ei räägi mitte midagi halba tänase mängu vile kohta, aga küsimused tekivad kõrvalt asju vaadates ja võttes arvesse ka eelmised mängud.
Mida on head kaasa võtta: meil on teatud stabiilsus kaitses olemas. Esimene värav - jah, noh, [Rauno] Sappinen on tublilt tööd teinud vasakuga. Ma olin just värava taga sel hetkel ja nägin kõike, kuidas ta lõi. Aga müts maha minu poiste ees, et nad ei lasknud mängu käest ära ja ei võtnud asja lõdvalt. Nad jätkasid-jätkasid-jätkasid, jõudsime järjest lähemale ja väravani, lõime 1:1 ja läksime selle seisuga vaheajale.
Pärast tegime väikese muudatuse. Me ei tahtnud, et [Artur] Šarnin saaks teise kollase kaardi. Sellepärast tegime vahetuse. Ootasime-ootasime ja momendid olid.
Kui eelnevates mängudes mängisid tihti ühe ründajaga, siis täna oli nüüd selgelt kaks ründajat kõrvuti, selline 4-4-2. Kas see on ka selline variant, mida edaspidigi kasutada, et Nikita Andrejev ja Aleksandr Šapovalov korraga väljakule ära mahutada?
Teate, formatsioon võib muutuda. Ma kindlasti nendest nüanssidest ei hakka rääkima. Hooaja lõppedes võib-olla ütlen mõned ideed. Aga jah. Me tahtsime kasutada Šapovalovi kiirust, sest Transiga mängus oli ta äärepoolikus, kus ta ei näidanud seda, mida ta täna näitas. Kui Transi mängus me saatsime ta keskründesse, hakkasid tekkima ohtlikumad momendid.
Ei ole saladus, et täna tahtsime kahe ründajaga ees olla. Üks on kiire, teine on osav palli omaks võtmisel või peaga pikendamisel. Sellised mõtted olid. Kuna värav on löödud, siis plaan töötas hästi. Mitte küll päris lõpuni, aga ikkagi töötas, sest jõudsime vaheajale 1:1 seisuga.
Vaata, kuidas me teist poolaega alustasime. Flora alustas võimsalt, aga meie samamoodi. Päris mitu korda oli Flora seal esimestel minutitel hädas, eriti kesktsoonis. Pärast hakkasime juba riske võtma.
Kuna me [abitreener Sergei] Terehhoviga tunneme teineteist juba pikalt distantsilt - meil on peaaegu samad ideed - vahetas ta välja selgelt väsinud Šapovalovi, sest tahtsimegi [Igor] Košmanit sinna rünnakule juurde. Andrejev mõnel korral pikendas, aga Šapovalov enam ei jõudnud. Tahtsime, et oleks eespool värskust. Noh, töötas nagu töötas.
Aga veel üks asi: meil oli juba viies mäng lühikese aja jooksul. Seda peab ka arvesse võtma. Vaata, kuidas Sander Puri pärast koondist tuli - tal olid jalad peaaegu surnud. Õnneks on meil nüüd neli päeva aega puhata. Mängime Kuressaarega järgmise mängu siinsamas. Vaatame, mis seal saab.
Kõik järgmised mängud ainult võidule! Mitte midagi muud me ei tee, olenemata sellest, kas tegemist on tabeli alumises või ülemises pooles paikneva võistkonnaga. Vahet ei ole!
See, kui sul Terehhoviga on juba praegu distantsilt hea ühtne mõistmine, tuleb vast järgmisel nädalal ka kasuks, sest sa ei tohi siis võistkonna juures olla.
No tegelikult ma pean natuke reegleid uurima. Ma ei olnud nõus selle otsusega, mis kohtunik tegi. See ei olnud muidugi hea minu poolt. Ma ei ütle, et tegin väga õige asja. Võiksin selle eest ka vabandust paluda! Aga mu eesmärk ei olnud seda palli minema visata. Nii lihtsalt juhtus. Tahtsin ta lihtsalt maha visata, mitte niimoodi jõuga kuskile eemale.
Ma olen oma elus arvatavasti mitu tuhat mängu vaadanud ja ma ei ole näinud ühtegi korda, kui pall visatakse eemale, siis antakse punane kaart.
See reegel muutus vist hiljuti, et kui treener viskab, siis on punane ja kui mängija, siis vist saab kollase.
Ma ei ole ju pallipoiss! Ma ei pea talle seda palli andma. Kas see tähendab, et pean palli otse vastasele kätte andma? Ei. Okei, järgmine kord ma asetan selle siis lihtsalt maa peale.
Okei, selge, ma olen rikkunud reegleid, sain punase kaardi ja läksin minema. See selleks. Aga kas oli vaja anda see punane?
Mõnikord on olemas imperatiivsed reeglid ja alternatiivsed reeglid. Imperatiivne ütleb, et kui nii juhtub, pead näitama. Kas ta siin pidi näitama? Kas tal oli õigus või kohustus näidata? See on juba kohtuniku otsustada. Minu arust oli tal õigus näidata. Mängus ei muutunud sellest ju mitte midagi.
Kui see oleks 89. minut, me oleme eduseisus ja ma teen midagi meelega - jaa, okei, saan aru, et see on punane kaart. Aga praegu oli see natuke arusaamatu asi. Läks nagu läks. Ma sain hea õppetunni, et minu suhtes kasutatakse ainult imperatiivseid reegleid. Viskas ära palli - punane kaart!
Ma ei arva, et tegin väga hea asja. Ma ei väida seda. Mõnikord, kuna see pinge on nii kõrge - vastas on valitsev meister, me oleme 0:0 seisul, mäng käib ühe värava alt teise all - juhtub asju. See liigutus ei olnud tehtud ju selleks, et kedagi kuidagi solvata või midagi seal meelega teha. Lihtsalt läks nagu läks.
Järgmine kord istun samas kohas, kus täna istusin (tribüüni keskel viimases reas - K. E.), aga ega see minu meeskonda palju nõrgemaks ei tee. Miks? Sest nad teavad, millal, mida ja kuidas teha ning Terehhoviga on meil mõistmine väga hea.
Minu jaoks on oluline, kuidas meeskond mängib. Kuidas ta lahendab olukordi. Täna jäi natuke jälle puudu. Järgmine kord mitte! Me tulime täna ka siia võitma. Me mängisime võidu peale! 1:1 seisul me ei hakanud teise poolaja alguses seda viiki kaitsma. Läksime võidule ... ei jõudnud. Järgmistel kordadel - meil on Flora, [Transi], Paide ja Levadiaga veel kolm mängu mängida, ülejäänutega neli - küll tuleb. Jõuab!
Vaatasin täna teiste meeskondade mänge, eile vaatasin - meie seis ei ole perspektiivitu. Meil on väga palju võimalusi tulemas, et olla tabeli ülemises osas.
Aitäh nende juttude eest!
Liiga palju räägin. (Naerab).
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta