Martti Kallas pilt
Martti Kallas
Martti Kallas pilt Martti Kallas

Eesti saalijalgpallikoondis. Foto: Jim Christensen

Eesti saalijalgpallikoondis läks Balti- ja Põhjamaade saalijalgpalli karikavõistlustel vastamisi Lätiga, kellele jäi alla 1:4.

Kohtumise esimesel poolajal pani Läti peale korraliku surve ning eestlaste peamine rõhk läks vastaste käikude kinnipanemisele. Kuigi Eesti puurilukk Mark Boskin näitas suurepäraseid tõrjeid, tõi kõrge pressing Lätile tulemuse juba 5. minutil: hea söödukombinatsiooni järel pääses värava ees löögile Andžejs Mickevics. Läti duubeldas edu 13. minutil, kui eestlaste pallikaotuse järel võitis vastane palli ning värava all vabaks jäetud Janis Pastarsisel piisas vaid ühest puutest, et pall võrku saata.

Teine poolaeg algas nii nagu esimenegi: domineerivamaks meeskonnaks sai Läti. Eestile pakuti mitmeid võimalusi väravate vahet vähendada, kuid sihile jõuti alles 30. minutil: karistuslöögi järgsest olukorrast sahistas võrku Maksim Babjak. Vastastel oli aga kiirelt vastus olemas ning kaheväravalise edu kindlustas meeskonnale kohtumises teise tabamuse löönud Mickevics. Lõpptabamuse vormistamine jäi 37. minutil Artjoms Troickise hooleks.

Eesti on hetkel kogunud kahe mängu järel ühe punkti. Kas Eesti jõuab oma alagrupis kahe parema meeskonna hulka ning liigub edasi poolfinaali või tuleb mängida 5.–6. koha mängu, selgub neljapäeval, kui omavahel kohtuvad Läti ja Leedu.

Balti- ja Põhjamaade saalijalgpalli karikal osalevad Eesti, Läti, Leedu, Taani, Norra ja Gröönimaa, kes on jagatud kahte kolmeliikmelisse alagruppi. Karikavõistluste poolfinaalidesse pääsevad mõlema alagrupi kaks paremat koondist, kolmandad kohad mängivad omavahel 5.-6. koha mänge.