MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EESTI MEESTE KOONDIS
3 Link kopeeritud

Eesti parim Rootsi vastu – debüüdil skoorinud Kevor Palumets

3 Link kopeeritud
Soccernet.ee
Soccernet.ee

Debütant Kevor Palumets oli Rootsi vastu Eesti meeskonna parim. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti koondise aasta esimene kohtumine toimus Küprosel, kus toimunud maavõistlusel vannuti Rootsile 1:2 alla. Soccernet.ee valis Eesti koondise parimaks oma debüütmängus värava löönud Kevor Palumetsa.

Avapoolaeg kulges tugevas vihmasajus, mis kergitas kolmveerandtunni keskel päevakorda ka mängu katkestamise. Eesti suutis keerulised olud enda kasuks aga kenasti ära kasutada – Palumets lõikas 19. minutil rootslaste lühikese söödu karistusala joone lähistel vahelt ning viis üks-ühele olukorrast Sinisärgid juhtima.

Paraku viigistas Rootsi vaid kümmekond minutit hiljem – nüüd mängis ilm vingerpussi hoopis meile. Nikita Baranov ja Marco Lukka jäid palli klaarimisega hätta ning Sebastian Nanasi kasutas kandikul ette kantud võimaluse kenasti ära.

Teisel poolajal vihmasadu küll lakkas, ent paraku sai Eesti koondis üsna kiirelt ikkagi külma duši krae vahele. Ühest valearvestusest kaitsefaasis ja sellele järgnenud ebaõnnestunud markeerimisjadast piisas, et Isaac Khiese Thelin omad 2:1 juhtima viiks ja sellega ühtlasi lõppseisu vormistaks.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Andre Vallner – 5. Tavaline tööpäev. Väravaolukordades pole talle suurt midagi ette heita, paaril juhul sai end tõrjetega soojas hoida. Märgadest oludest hoolimata oli püüdmistel kindel. Negatiivsele poolele läheb kindlasti kirja teisel poolajal kollase kaardiga päädinud ebaõnnestunud väljatulek.

Kristo Hussar – 6. Hetkekski ei tundunud, et paremkaitses mängib debütant. Soliidne, taijotenistelik esitlus. Rügas kõvasti nagu vana hea diisel-Passat ning tegi väsimatult tööd nii kaitsefaasis kui ka kõrgemal pressides. Võib esimese koondisemänguga kindlasti rahule jääda.

Marco Lukka – 4. Esimese värava olukorras polnud valmis Baranovi valearvestuseks ja teise puhul jättis kahe meetri kaugusel seisnud Thelini lihtsalt vabaks. Karm, aga Rootsi kvaliteediga meeskond kasutab sellised võimalused ära. Suures plaanis ei midagi liiga hullu, aga rahvusvahelisel tasemel jäi seekordne esitus lahjaks.

Nikita Baranov – 4. Oli märja väljakuga ootamatult suures hädas. Korra tegi väravajoone eel otsustava peatamise, ent seal jäi asi pigem rootslase kehva löögi taha. Ilm jättis tema esitusele tugeva pitseri, aga elu on karm – oludega tuleb suuta kohaneda.

Andreas Vaher – 5. Teise värava olukorras lubas Malmö mehe Taha Ali lubamatult lihtsalt jooksma. Kui on näha, et ei jõua järele, tuleb teha viga! Avapoolajal oli sarnaselt Baranovile ilmaga veidi hädas, normaaloludes paistis end aga mugavalt ja hästi tundvat. Tasemevahe taha midagi ei jäänud, debütandi kohta korralik. Siit on hea edasi minna.

Nikita Mihhailov – 5. Ründefaasis endale omaselt särtsakas, aga kaitses jäi rootslaste ohtlikema mehe Aliga selgelt hätta. Rünnakul näidatud hingestatus ja väravanälg aitavad sellest aga veidi mööda vaadata. Loomupäraselt on ta ju ikkagi ründemängija.

Nikita Mihhailov oli rünnakul särtsakas, aga kaitses krobeline. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti parim Kevor Palumets – 7. Juba noortekoondistes firmamärgiks saanud suur tööraadius ei jätnud teda ka A-koondise debüüdil maha. Võitles kõvasti, oli enesekindel ja kartmatu. Kirsiks tordil mõistagi värav ja kaugel polnud teinegi. Tundis end platsil mugavalt ja mängis nagu vana kala.

Konstantin Vassiljev – 5. Avapoolajal tundis end märgades oludes selgelt ebamugavalt, aga samas suutis olulistel hetkedel oskas meeskonnakaaslasi kenasti juhendada. Mänguliselt võrdlemisi mittemidagiütlev esitus, kui paar head söötu välja arvata.

Martin Miller – 5. Tema tavapärast taset arvestades pigem keskpärane mäng. Tegi oma töö ära, aga platsil toimuvat dirigeerida ei suutnud. Samas püsis ansamblis täisväärtusliku liikmena sees ja täitis kohta kenasti.

Sergei Zenjov – 6. Tegi kõvasti musta tööd ja mängis kõrge pressingu toimimisel olulist rolli. Palliga toimetas minimaalselt, kuid oli kõrgetasemelistele Rootsi kaitsjatele pidevalt väikeseks pinnuks silmas. Töötas ka kaitsefaasis eeskujulikult tagasi.

Ramol Sillamaa hoidis rootslasi surve all. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Ramol Sillamaa – 6. Julge ja enesekindel. Sarnaselt Zenjovile tegutses eelkõige pallita, kuid tegi väledate pressingusammudega rootslaste elu kohati päris ebameeldivaks. Debütandi kohta jättis selgelt positiivse mulje, ehkki tema omadused palliga mängus jäid seekord veel pealtvaatajate eest peitu.

Rasmus Peetson – 5. Mängis koha välja, kuid polnud oma parimate päevade tasemel. Rootslaste teise värava olukorras sattus natuke justkui eikellegimaale – katmata jäi nii palli hoidnud vastane kui ka sööduliin, kust sündis hetk hiljem värav.

Mihkel Ainsalu – 6. Sekkus isukalt ja oli oma mänguajal eestlastest vaat et enim pildis. Gabariitide abil kehtestas end keskväljal korralikult ja jagas ettepoole mitu head söötu. Näitas, et temaga tuleb ka edaspidi koondise nimekirja kokku pannes arvestada.

Ken Kallaste – 6. Võttis platsil kiirelt liidrirolli ja oli ründefaasis mitmel puhul ohtlikult asjatamas. Proovis leida sirgjoonelisi lahendusi ja näitas, et Eesti ei ole tulnud vaid kaitses istuma. Korra külvas segadust ka Rootsi värava all – läks väravavahi vastu õhuvõitlusesse ja pall maandus võrgus, ent paraku hindas Küprose kohtunik Kallaste tegutsemise veavääriliseks.

Nii aitas Ken Kallaste palli võrku. Paraku fikseeris kohtunik olukorras vea. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mark Anders Lepik – 4. Alguses küsis ilusti palli, aga käike ettepoole ei õnnestunud leida. Jooksis palju, aga enamasti paraku tühja. Ei suutnud teha sama head pressingut kui ametivennad esimesel poolajal. Jäi mitmel puhul suluseisu.

Robi Saarma – 5. Sarnane seis, mis Lepikuga – teisel poolajal ei toiminud surve enam kuigi hästi. Küll aga tuleb talle au anda standardolukordade eest: nurgalöögid olid korralikud ja täpsed, märksa paremad kui Vassiljevi omad avapoolajal. Paraku jäi panus rünnakute juures väikeseks.

Edgar Tur – 5. Oli enesekindel, aga sellest kahjuks ei piisanud. Kaotas korra kehvasti palli, aga samas ei jäänud tema taha otseselt midagi. Mitte oma parimate päevade tasemel.

Nikita Vassiljev – 5. Jäi veidi pehmeks ning ei suutnud taset maksvusele panna. Kui paar söötu välja arvata, oli võrdlemisi nähtamatu.

Oskar Hõim ja Robert Veering – mängisid hinde saamiseks liiga vähe.

Eesti koondis – 6. Kaotusest on kahju. Positiivsete elementidena võib välja tuua üllatavalt tulemusliku kõrge pressingu, mille abil mindi ka juhtima. Ehkki avapoolajal oldi alguses märja väljakuga selgelt hädas, suudeti tasapisi kohaneda.

Arvestades, et Rootsi mängijate individuaalne tase on pelgalt koduklubide nimesid vaadates kõrgem, oli esitus enam kui viisakas. Isukas mäng jättis tulemust mitte arvestades hinge ikkagi positiivse meeleolu. Spordiklišeed parafraseerides on siit hea edasi minna.

Hinnete legend10 - teiselt planeedilt; 9 - ulmeliselt hea; 8 - väga hea; 7 - hea, 6 - standardhinne, normaalne mäng; 5 - veidi alla ootuste; 4 - halb; 3 - väga halb; 2 - täiesti kohutav; 1 - tuleks kaaluda alavahetust.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK