RANNAJALGPALL
Link kopeeritud

Eesti rannajalgpallikoondis alistas Leedu ning tagas koha Euroliiga Superfinaalis

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt Laura Jaansen

Võidukas Eesti rannajalgpallikoondis. Foto: Gianluca Di Fazio

Itaalias Tirrenias toimuval turniiril oma alagrupi kolmandana lõpetanud Eesti rannajalgpallikoondis alustas kohamänge võidukalt, kui Leedu üle teeniti 2:1 võit. Võit tagas meeskonnale koha septembris toimuvas Euroliiga Superfinaalis.

Jalgpall.ee kirjutab, et mänguskoori avas 10. minutil Martin Thomson, kes näitas resultatiivsust karistuslöögist: pall sai värava ees veel liivalt rikošeti, mille järel põrkas see väravavahi jaoks püüdmatult võrku.

Kui teist kolmandikku oli jäänud mängida veel kümme sekundit, asus Eesti vasturünnakule ning Sander Lepik mängis end paremalt äärelt löögile. Esimese palli suutis Leedu puurilukk tõrjuda, kuid jätkuolukorras saatis Lepik käärlöögiga oskuslikult palli võrku ning viis Eesti 2:0 eduseisus vaheajale.

Viimasel kolmandikul avas väravaarve Leedu, kui 31. minutil skooris meeskonna eest kaptenipaela kandnud Audrius Plytnikas. Käeulatusse tekkinud viigivärava võimalus kasvatas leedulastes ründetugevust, kuid Eesti sai palli kenasti enda kontrolli alla ning tagas endale 2:1 võidu.

Koondise peatreener Andreas Aniko ütles pärast kohtumist, et tulemus ei peegelda tegelikku mängupilti. "Leedu oli sarnane meeskond Tšehhile, kus hoidsime palju palli, aga täpselt nagu Taani vastu, siis me ei realiseerinud oma võimalusi ära. Tulemus oleks võinud olla parem, kus võidame vastast nelja-viie väravaga. Lõpus õnneks meie poolt paanikamomenti ei tekkinud, kontrollisime omi asi ja võitsime – see on kõige olulisem," rääkis peatreener.

Kuna Eesti kindlustas koha turniiri kuue parima meeskonna seas, tähendab see, et Eesti teenis endale pääsme sügisel Itaalias Algheros toimuvasse Euroliiga Superfinaali. Eesti jätkab seal võistlemist A-tugevusliigas. Kas Superfinaalile astutakse vastu Tirrenia rannaturniirilt saadud viienda või kuuenda kohaga, selgub homme, kui Eesti mängib oma viimase kohtumise Prantsusmaa vastu Eesti aja järgi kell 16.00.