MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EESTI MEESTE KOONDIS
Link kopeeritud

Eesti vastane Marbellas: Ungari valitseja, kes sügisel peaaegu Ronaldolt punkti röövis

Link kopeeritud
Martti Kallas pilt
Martti Kallas
Martti Kallas pilt
Martti Kallas

Ferencvarosi meeskond enne Meistrite liiga lahingut Kiievi Dinamoga. Foto: Scanpix / Evgen Kotenko / ZUMA Press

Eesti meeste A-koondis sõitis mõne päeva eest Marbellasse treeninglaagrisse, mille raames kohtutakse 12. jaanuari õhtupoolikul Ungari tippklubi Ferencvarosega. Kes see Ferencvaros tegelikult ikkagi on ja millised on meie võimalused neile hammaste näitamiseks?

Ferencvarosi spordiklubi, kus tegeletakse lisaks jalgpallile veel mitmete erinevate spordialadega (näiteks jäähoki, käsipall, veepall, aga ka maadlus ja jääkeegel), asutati Ungari pealinna Budapesti Ferencvarosi-nimelises linnaosas 1899. aastal tollesama linnaosa elanike poolt. Klubi esimeseks presidendiks sai kohalik jurist Ferenc Springer ning jalgpalliharu avati klubis 1900. aasta lõpus. Ungari meistriliigas pandi end proovile esmakordselt 1902. aastal ning esimese kümne kõrgliiga-hooaja jooksul tuldi meistriks koguni seitsmel korral.

Ferencvarosi peamiseks rivaaliks tol ajal oli Budapesti MTK, kellega pea igal hooajal agaralt puid ja maid jagati ning esikoha nimel heideldi. Tänaseni omavad need kaks klubi enim Ungari meistritiitleid, Ferencvarosel on neid 31 ja MTK-l 23 - tõsi, viimane neist 2007/08 hooajal.

Hüppame nüüd ajas tänapäeva - märkimisväärseimad sündmused klubi ajaloos toimusid ligikaudu 15 aastat tagasi, kui 2006. aastal langetati klubi finantsprobleemide tõttu esiliigasse, kus saadeti mööda järgmised kolm hooaega. Seejärel tõusti tagasi tasand kõrgemale ning 2016. aastal võideldi välja järjekordne Ungari meistritiitel. Eelmisest oli selleks hetkeks möödas 12 hooaega, mis on klubi ajaloos teine pikim periood ilma tiitlita - aastatel 1950-1962 ei suudetud samuti kordagi riigi parimaks kerkida.

Nüüd on Budapesti üheksanda linnaosa meeskond aga tuhast tõusnud ning lisaks kodukamarale mängiti mullu ka Euroopa liiga ning tänavu Meistrite liiga alagrupiturniiril. Viimati kogeti sedavõrd edukat eurohooaega lausa 25 aastat tagasi. Võidurõõmu tundmiseks küll erilist põhjust ei antud - kuuest mängust saadi Kiievi Dinamolt kätte vaid üks viigipunkt.

Siiski on oluline märkida, et lisaks ukrainlastele saadi kaotused Juventuselt ja Barcelonalt, kelle vastu ükskõik mis tulemus peale kaotuse oleks olnud tõeliselt võimas saavutus. Juventuselt oldi lähedal isegi viigipunkti napsamisele, kui võõral väljakul suisa juhtima mindi, kuid Alvaro Morata teise üleminuti värav jättis võidu siiski Itaaliasse.

Cristiano Ronaldo (paremal) sai Meistrite liigas Ferencvarose vastu jala valgeks. Foto: Scanpix / imago images / Gribaudi

Milleks Eesti valmis peab olema?

Kahtlemata hirmkõvaks lahinguks. Meistrite liiga alagrupiturniiril mänginud meeskond versus pea täies mahus Eesti liiga mängijatest komplekteeritud koosseis - võidušanss just eriti suur ei tundu. Kindel on see, et Ferencvaros Eestit lihtsaks saagiks ei pea, kuid nende koosseisuvalikute osas saab hetkel vaid spekuleerida, kuna Marbellasse reisisid kaasa nii noormängijad kui ka Ungari liiga staarid. Millist tulemust oodata tasub - seda saab öelda kõige varem alles siis, kui koosseisud avalikustatud.

Ferencvarose ohtlikemate mängijate hulka kuulub kindlasti Keenias sündinud, kuid Norra kodakondne ründaja Tokmac Chol Nguen, kes hetkel seitsme löödud väravaga Ungari liiga väravaküttide edetabelis teist kohta jagab. Kogenumatest meestest kuuluvad meeskonda näiteks Slovakkia koondises 60 mänguga 12 korda võrku sahistanud Robert Mak ning 37 korda Ungari koondise särki kandnud Gergö Lovrencsics. Unustada ei saa ka aastatel 2015-2019 Liverpooli hingekirja kuulunud puurilukku Adam Bogdani.

Eesti koondise jaoks on tegu esimese kohtumisega kümneaastase vaheaja järel, kui vastaseks ei ole ametlik rahvuskoondis. Viimati kohtuti mõne mitteametliku rahvuskoondisega 2011. aasta maikuus, kui A. Le Coq Arenal võõrustati Baskimaad. Kohtumine Ferencvarosega toimub 12. jaanuaril kell 17.30 (Eesti aja järgi) Marbellas.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK