MM2023

Enda seatud suluseisulõksuga vastu näppe saanud Argentina päästis silma viie minutiga

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Linda Motlhalo sai palli põhimõtteliselt segamatult väravasse suunata, sest Argentina lootis suluseisule. Foto: Scanpix / Alessandra Tarantino / AP Photo

Naiste MM-i G-alagrupis tegi nulli peal olnud Argentina vinge tagasituleku: pea veerand tundi enne Lõuna-Aafrikaga peetud matši lõppu ähvardas kaheväravaline kaotus, ent see likvideeriti viie minutiga.

Avakohtumises Itaaliale 0:1 alla jäänud Argentina sai esimese vopsu mängu 30. minutil. Kuigi liinist selgelt madalamal olnud keskkaitsja Miriam Mayorga astus lõuna-aafriklannade pika passi eel mõned sammud kõrgemale, proovides jätta ründaja Thembi Kgatlana lõksu, siis suluseisu ei tekkinud, kinnitas VAR hiljem. Nii said argentiinlannad valusalt vastu näppe, sest Kgatlana jõudis värava ees lükata palli veel ka Linda Motlhalole, kes selle võrku toimetas - vastane mängis selleks hetkeks juba poole jalaga, uskudes kohtuniku sekkumisse.

66. minutil lõi Kgatlana Lõuna-Aafrika juba 2:0 ette. Kui säärased numbrid jäänuks püsima kohtumise lõpuni, saanuks aafriklannad kirja aegade esimese MM-i võidu. Nii siiski ei läinud, sest Argentina leidis kahe oivalise värava näol uue tuhina. 74. minutil saatis paremkaitsja Sophia Braun kastist klaaritud ning kergelt põrkesse jäänud palli püüdmatult esimesse ristnurka. Viis minutit hiljem õnnestus teiseks poolajaks sekkunud Romina Nunezi pealöök. Lõppseis 2:2.

Võidust ilma jäänud Lõuna-Aafrika võib kolmandaks kohtumiseks ilma olla ka kapten Refiloe Jane'ist, kes vigastas avapoolajal hüppeliigest. Õhuduelli järel valusalt maandunud poolkaitsja vajus seejärel murule ning enam püsti ei tõusnudki, pisarates pallur kanti väljakult ära 21. minutil.

"Meil oli nii palju võimalusi, mäng oli täielikult meie käes ja oleksime pidanud lihtsalt ära lööma. See ongi põhiline probleem, me ei realiseeri tekkinud võimalusi. See mure kummitab meid iga kord," kurtis Lõuna-Aafrika juhendaja Desiree Ellis, vahendab BBC. "See oli hea võimalus võtta esimesed kolm punkti ning grupis tõusta, teisalt pole kõik veel kadunud."

G-alagrupi teise ringi teine kohtumine Rootsi ja Itaalia vahel saab avavile laupäeval Eesti aja järgi kell 10.30. Mõlemal koondisel on avalahingust kirjas võit.

Argentina - Lõuna-Aafrika 2:2 (0:1)