AAFRIKA RAHVASTE KARIKAS

Endine Paide paremkaitsja lõi üleminutitel käega värava, aga VAR sekkus ja Kamerun pääses üle noatera alagrupist edasi

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves

Muhammed Sanneh (punases) võitleb Georges-Kevin Nkoudouga. Foto: Scanpix / Kenzo Tribouillard / AFP

Viiekordne Aafrika meister Kamerun pääses üle noatera tänavusel Aafrika Rahvaste Karikal alagrupist edasi, alistades viimases voorus Gambia dramaatilisel moel 3:2.

Kui esimeses voorus oli Kameruni väravasuul Fabrice Ondoa ja teises voorus Andre Onana, siis otsustavas mängus vastu naasis postide vahele Ondoa ja Onana jälgis kohtumist pingilt.

Kamerun asus teise poolaja alguses Karl Toko Ekambi väravast 1:0 juhtima, aga Ablie Jallow lõi 72. minutil Gambia viigivärava. Umbes veerand tundi hiljem leidis Kamerun ennast aga 1:2 kaotusseisust, mis oleks nende turniiri lõpetanud, kuid Gambia kaitsja James Gomezi omavärav 87. minutil ja Christopher Wooh' tabamus esimesel üleminutil andsid Kamerunile siiski 3:2 eduseisu.

See polnud aga kõik, sest Gambia jõudis seejärel ka viigiväravani, kui 2019. ja 2020. aastal Paide Linnameeskonnas mänginud paremkaitsja Muhammed Sanneh lõi nurgalöögi olukorras palli käega väravasse. Kuna Aafrika Rahvaste Karikal on kasutusel VAR, siis gambialase tabamus tühistati ja Kamerun pääses ehmatusega.

Valitsev meister Senegal sai viimases voorus Abdoulaye Secki ja Iliman Ndiaye väravatest 2:0 jagu Guineast ja lõpetas C-alagrupi üheksa punktiga esimesel kohal. Kamerun oli nelja punktiga teine ja Guinea nelja punktiga kolmas, aga pääseb kolmandate kohtade võrdluses samuti alagrupist edasi. Gambial jäi punktiarve avamata.