LIIGAJALGPALL
10 Link kopeeritud

Flora ei suutnud Dinamo väravalukku murda

Soccernet.ee

Foto: Catherine KõrtsmikTallinna Flora jäi eurosarjas taaskord napilt teise ringi ukse taha, suutmata koduväljakul Tbilisi Dinamo vastu hädavajalikku väravat lüüa.

Täpselt nagu hiljutises Balti liiga poolfinaali kordusmängus FK Ventspilsi vastu, hoidis Flora kodumurul rohkem palli ja omas ka poolvõimalusi, kuid ei suutnud ründefaasis viimast teravust leida ning kukkus 0:0 viigi järel konkurentsist.

1:2 kaotatud avamängu järel piisanuks tallinlastele kodus ka minimaalsest võidust, aga väravalöömisega hakkama ei saadud. Kasuks ei tulnud ka külaliste pidev mängutapmine, mida ukrainlasest peakohtunik vahele segamata teha lasi.

"Võitlust ja tahtmist ikka oli, aga kvaliteedist jäi puudu," hindas Flora loots Martin Reim kohtumise järel. "Valdasime palli, aga kui palju oli meil teisel poolajal kvaliteetseid krosse? Kõik läksid üle või jäid madalaks või läksid väravavahi kätte. Kui meil üldse lööke oli, siis ei läinud need raamidesse. Lõppviimistlus jäi puudu."

Minimaalselt väravavõimalusi

Euroopa liiga esimese eelringi kordusmängu avapoolaeg kujunes võrdseks ja võimalustevaeseks. Grusiinid teenisid neli nurgalööki ning Flora ohtlikumad olukorrad leidsid aset karistuslöökide järel, kuid tulemust ei toonud standardolukorrad kummalegi.

Pärast pooletunnist mängu jõudis florakate kapten Teet Allas Siim Lutsu tsenderduse järel palli üle väravavahi tõsta, aga paraku lendas see mööda ka väravast. Viis minutit enne vaheaega jäi Siksten Kasimiri tsenderduse järel Karl Palatul tagaposti juures napilt puudu, mõned minutit hiljem lendas järjekordse trahvilöögi järel väravavahi sülle Aleksei Jahhimovitši pealöök.

Teiseks poolajaks toodi vahetusest sisse Sander Post, kelle kaasabil hakkas pall veidi paremini vastaste väljakupoolel püsima. Kümne minuti möödudes suunas Post edasi audisisseviske ning Gert Kamsil avanes üks kohtumise parimaid võimalusi, aga ta saatis palli kuue meetri pealt üle värava.

Rohkem väga häid võimalusi Flora luua ei suutnudki, kuigi taktikepp oli selgelt nende käes. Grusiinid venitasid igal võimalusel maksimaalselt aega ning suutsid tempo piisavalt maha suruda, et järjepidevat survet nende väravale siiski ei tekkinud. Kontratel oli paaril korral hoopis Flora värav ohus, aga Marko Meerits hoidis mitme hea tõrjega oma seljataguse puhtana.

Vile oli naljanumber

"Väga-väga-väga kahju, et selline mäng käest ära läks. Teisel poolajal oli mäng täielikult meie käes, aga ise me ei suutnud juurde panna," kahetses Flora poolkaitsja Siksten Kasimir. "Täna mängis Dinamo täpselt nii palju kui vaja. Gruusias olid nad aktiivsemad ja pressisid kõvasti, aga siin oli nende esimene mõte taga null hoida."

Kui kaotuse peapõhjusena nägid florakad enda ebapiisavat meisterlikkust rünnakuid otsustavalt lõpetada, siis oma osa kirumisest läks ka ukrainlasest peakohtuniku Juri Moseitšuki suunas.

"Vilest ei tahaks üldse rääkida. Okei, Gruusias natuke surutakse meid, aga siin - nagu esimest korda elus vilistaks lõunamaalaste mängu," lajatas Reim, "mitte ühtegi kollast kaarti ei antud neile venitamise eest - naljanumber!"

"Aga eks see on eestlastele vist omane. Olgu eurosarjas või Balti turniiril, eestlastele tehakse ikka ära - see on nagu otsa ette löödud," lisas peatreener.

8. juulil kell 18:45 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Tbilisi Dinamo 0:0 (0:0) - kahe mängu kokkuvõttes 1:2

Hoiatused: 21. Siksten Kasimir, 28. Gert Kams
Mänguolud: +24, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.