Florat nüpeldanud Rumeenia klubi oli parem ka Soome meistrist

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli

Rivaldinho (nr. 9) sai sõrme taeva poole osutada ka HJK vastu. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tallinna Flora 0:5 kaotus Constanta Faruli vastu on asi, mida iga vutisõber tahaks kiiremas korras ära unustada. Nüüd on rumeenlased kummitamas ka põhjanaabreid.

Farul edenes Konverentsiliiga play-off'i, kust pääseb vastase alistamise korral alagrupiturniirile. Rumeenlastele naeratas fortuuna Soome gigandi Helsingi HJK näol.

Avamäng Rumeenias lõppes võõrustajate 2:1 võiduga. Esimesena asus juhtima HJK, kui 50. minutil sai nurgalöögist tulnud pallile jala vahele Joona Toivio, kellest pall vastaste võrku lendas.

Farul ei lasknud soomlaste eduseisul kaua podiseda, vaid kaheksa minutit hiljem skooris Rivaldinho, kes veel nädala eest sahistas võrku Lillekülas. 82. minutil asetas kirsi tordile minut varem vahetusest sekkunud Mihai Popescu, tuues Farulile väärtusliku võidu.

Neljapäev oli Fääri saartel pidupäev kahel põhjusel: koha eurosarja alagrupis taganud Klaksvik tähistas 119. sünnipäeva ning Klaksvik madistas Tiraspoli Šeriffiga.

Klaksvik ja Šeriff ristasid piigid, et välja selgitada, kes saab sügisel mängida Euroopa liiga, kes Konverentsiliiga alagrupis.

Muinasjutuline eurosuvi jätkus ka Moldova klubi vastu, kui 52. minutil viis Fääride tiimi juhtima Patrick Da Silva. Ligi 20 minutit hiljem suutis Šeriff tänu Jerome Mbekelile viigistada, mis tähendab, et kordusmatš algab samuti viigiseisult.

Klaksvik pole enda pika ajaloo jooksul kordagi eurosarjas alagrupiturniirile pääsenud, Šeriff osales mullu Euroopa liigas (alagrupp, mis lõpetati kolmandal kohal) ja Konverentsiliigas (play-off), tunamullu Meistrite liiga grupis, kus ühe korra suudeti alistada Hispaania hiid Real Madrid.