Gold Cupi poolfinaalis kordub kahe aasta tagune finaal

Ivar Lepik pilt
Ivar Lepik
Ivar Lepik

Öösel vastu esmaspäeva mängitud Gold Cupi veerandfinaalid tõid eeldatavatele soosikutele napid, kuid kindlad 1:0 võidud.

Tiitlikaitsja USA sai veerandfinaalis vastaseks kääbusriigi Curacao. Riigid ei ole kuidagi võrreldavad: inimesi elab USA-s üle 2000 korra rohkem ja pindala on enam kui 22 000 korda suurem, kuid jalgpalliväljakul tuli vahe välja minimaalsena.

USA vägesid juhtis kapten, suvel Chelseaga liituv Christian Pulisic. Koondises alles teist korda kaptenipaela käe peale saanud 20-aastane poolkaitsja paistis silma nii rünnakul kui kaitses ja andis 25. minutil ka tsenderduse, millest sündis kohtumise ainus värav. Curacao pani visalt vastu ja suutis palliga regulaarselt USA surve alt välja mängida, kuid suurt ohtlikuks Zack Steffeni väravale ei saadud.

Poolfinaalis kohtub USA Jamaicaga ehk kordamisele läheb 2017. aasta finaal (USA võitis 2:1) ja tänavu 6. juunil peetud kontrollmäng (Jamaica võitis 1:0). Veerandfinaalis sai Jamaica suurema tseremooniata jagu Panamast, piisas penaltist veerand tundi enne kohtumise lõpuvilet.